• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Opaliti

Novi član
Tu od
23 Tra 2009
Poruka
11
Ako ti je zemlja pogodna za sijanje ne obaziri se na piriku ,ako možeš posijati posiji onda pošpricaj totalom nebrini se ništa kuruzi neće biti ili još bolje poslje sijanja pošpricaj Dual Goldom + bijelo ulje!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ne znam... nisam ni sam pametan... Znam da i Total i Herkules djeluju preko lista ! A ne isplati mi se sada kupovati nesto skupo za tretiranje kad kukuruz iznikne !
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nekad je bio herbicid koji se ja poprskao na uzorano zemljište gdje je pirika bila dominantni korov,potanjuralo se i sadnja,nestala je u vidu magle,Eradicane,mislim da se je zvao,ali nije sigurno,ali trenutno je ovo dobro što kažu kolege,sa nekim sredstvom kada nikne za uskolisne korove
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Ako ti je zemlja pogodna za sijanje ne obaziri se na piriku ,ako možeš posijati posiji onda pošpricaj totalom nebrini se ništa kuruzi neće biti ili još bolje poslje sijanja pošpricaj Dual Goldom + bijelo ulje!

Zar si toliko siguran da ga neće p(Opaliti) ?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne smiješ iti s totalnim herbicidom nakon sjetve, jer ti samo kukuruz može spaliti. Totalni djeluju samo preko lista, a pirika ne nikne odmah sva. Ja sam na jednoj parceli imal, pa sam je pošprical totalnim 20.3. a sjetva je bila 12.4. I sad vidim da je ponovo malo nikla, pa budem za to Equip koristil, al za 2-3 tjedna
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nista.... idem ja nju posijat pa ce tretiranje kasnije doci u obzir ! Nije toga puno pa cu lako i sa kopacicom medjuredno prokopati malo. Ne znam ni kak bi ta kuruza reagirala na spricanje ?
Ima li netko iskustva s tim ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Smije se s totalom špricati nakon sjetve, kaj se nebi smjelo!!! Ali odmah nakon sjetve prije negoli kukuruz pusti klicu!! Pitajte kak susjedi Srbi rješavaju zakorovljene njive, sve sa totalom nakon sjetve, ali nešto korova mora biti odozgora da može djelovati preko lista sve do korijena.

Piriku u kukuruzi budete efikasno riješili kad se dobro zazeleni sa EQUIP-om!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Posijal ja .... a mozda bolje da sam doma ostal !!? I jos da "veselje" bude lljepse.... zbusim gumu pa serafi na njivi i pici kod vulkanizera ...:mur:
 

Prilozi

  • 2014-05-15 12.49.48.jpg
    2014-05-15 12.49.48.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 239
  • 2014-05-15 12.49.57.jpg
    2014-05-15 12.49.57.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 234
  • 2014-05-15 13.06.40.jpg
    2014-05-15 13.06.40.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 228

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prvo sam pjeske prosel po tom komadu da vidim kak je . Znal sam da na sredini, gdje je nekakva kamencina ispod koje je vodena zila, zna dugo biti mokro, ali pod nogama se nije tak cinilo !! Stovise, ovaj vjetar je napravil pokoricu i izgledalo je da ce sjetva uspjeti ... Brus je uspjela ...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije ni cudo da se ne vide redovi sijacice .... Videl bum jel kaj bude s toga, il ce biti opetovanje !!?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
gadno je sijati po takvoj pokorici, pitanje dal ti je i sijačica išla dovoljno nutra, tak smo mi jedne godine malo na koru sijali i to je raj za vrane i fazane :mur:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto nisi uzeo drljače ili sjetvospremač pa da tu pokoricu razbiješ i zemlja ti se automatski prosuši za 1-2sata ako je dost jako sunce. To sam ja tako radio,zemlja je bila mokra ko tvoja i ja ju preletio sa sjetvospremačem i za 2-3 sata se prašilo iza sijačice. Ovo šta si napravio od tog posla nebude ništa.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@ibosilj Isla je sijacica dosta duboko .

@dado.... nemam ja sve to zelezje... rado bi imao, ali ne isplati mi se sve to kupovati za obradjivanje jedne rali .... Napravil sam gresku u startu sa frezanjem. Preduboka obrada, jer na tom komadu imam i povrtnih kultura, a nisam u startu znal di bu kaj ....

jebate koje blato. jedino budu zagorci dobro prešli. voda im ocedila z brda i raj je za sijati

Ne znam kak je u Zagorju, al kod mene u Prigorju je zlo .... Zemlja se toliko natopila da ja u vrtu kraj kuce imam gejzire .... Sve je na vodi ! Vise ne znam di bi koju grabu skopal :icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kod mene je tako mokro , da sada prestane kiša ni za sedam dana neću moći sijati,a ja htjeo sijati silažni kukuruz šta mislite ima li smisla jeli kasno krajem maja zasijati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh