• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Moze pomoc ili savijet,kukuruz sam posprico prije 10 dana sa akrisom u dozi 2 litre jutro i pola litre dikocida i danas idem gledat,kad ono trava na mijestima pocela rasti,a na jednoj parceli sve mi puno neke sirokolisne ko hren,sad me zanima sa cime da idem i u kojoj dozi u korekciju,kukuruz ima 5 listova
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam isto danas veliku vecinu posijo ostalo mi jos jedna parcela za izorat i posijat nisam mogo jer jos lezi voda u jarku evo jedna slika od parcele kaj sam nedavno cistio i oro i sad pripremljena i posijana!!
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
I ja isto danas poslijepodne sijao a imam još sutra i gotova sjetva.




Zemlja se pripremila "samo tako"...:cool2:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto i ja danas,3 parcele posijao,morao sam tanjurat jer je dan poceo pucanjem lanca na frezi.
Zadovoljan sam uradenim,sutra nastavljamm jer sam morao preorat parcelu jednu,travs pod ploc...
Fotografija0149.jpg
[/url]
image hosting over 5mb[/IMG],
Fotografija0151.jpg
[/url]
picture share[/IMG].
Kao sto vidite oko mene nerade bas susedi,ps se moram borit i s njihovkm trnjem,granjem i sl.
Sijan je pionee N01.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
I kod mene se danas sijalo:
Imam samo jednu sliku od pripreme:


Prevoz potrebnih stvari do njive:

IMAG1182.jpg
[/url

I sjetva:










I posijano je i ograđeno od divljih svinja:




Pa smo prešli na drugu parcelu:





Sijali smo Y12 i No1. Predsjetveno je bačeno 100kg Ureje po kj. , a u sijačicu stavljamo NPK 15-15-15 100-110kg po kj. Ukupno je posijano oko 6kj od 11 pa do 18h. Još imamo za sijati oko 12 kj.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Zetorproxima90 daliti pastir izolatore žicu i sve ostalo osiguralo lovačko društvo ili si morao sam?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li je tko montirao kotače dubine na OLT dvorednu , jako mi ide na živce stalno visiti na "dubini"
vaš velečasni
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Fotografija0151.jpg
[/url]
picture share[/IMG].
Kao sto vidite oko mene nerade bas susedi,ps se moram borit i s njihovkm trnjem,granjem i sl.
Sijan je pionee N01.

Al pitaj ga da ti proda po nekoj razumnoj cjeni,,,JEEE kak stoji več 15 let tak more i dalje ,ak bu trebalo bum dal zmalčirati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
prvo da bih jučer došao do zemlje ,morao sam proći preko ovog prekrasnog puta,

,za sadnju su aktivirana dva penzionera,

,sadilo se domaće sjeme,BC-572 i Osječki 515,

,riješen zadnji komad,64 reda po 400 metara,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zetorproxima90 daliti pastir izolatore žicu i sve ostalo osiguralo lovačko društvo ili si morao sam?

Sami moramo.... Velik je trošak, ali ako ne ogradimo divlje svinje nam prave velike štetu.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
I kodnas isto prave ogromne štete ali lovišteje osigurano pa isplate.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ne znam ove godine sam prijavio štetu u ječmu i napisali su 30%, ali ne vjerujem da ću dobiti ikakvu odštetu. Inače sve zemlje moram ograditi jer bi u suprotnom divlje svinje sve prerovale.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene sjetva skoro gotova,još ostalo malo sirka za posijat..
Kukuruz posijan,trebalo mu otprilike 10-ak dana da izađe van,sijan u razmaku od 29.4 do 5.5 2014...

21695983.jpg

21695980.jpg

21695985.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
marko kombinacija za čistu desetku ...prva liga kolega prva liga...

evo kod mene bude uskoro i kultivacija več...

taj je zadnje sijani



 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ispasti će na kraju da ću jedan kukuruz brati a drugi sijati. Prvi posijan 12.4. a za još oko 1 ha nadam se da će trebati bar još deset dana da mogu posijati. Sijao sam u svakakvim situacijama, ali da sjetva traje mjesec i pol dana još nisam imao.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja, Bogu hvala,uspio zasijati svoje dvije parcele. Na jedno Pioneer kaj mi je ostalo od ranije, a na drugo OS 378.... Pa sad, kako Bog da ....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh