• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam danas imao namjeru sijati, ali je sve ostalo na namjeri ..... Opet, gle cuda, kisa jucer posljepodne i navecer..... A ja, prosao tanjuracama da "nesto" napravim kako bi mi se ljepce posusila zemlja da mogi isfrezat i posijat, kad .... nevolja ( sada ) s neba...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jučer se još posijala jedna ral tako da za ovu godinu gotvo sa kukuruzom, i sad dalje kaj Bog da!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Tomo001.. sram te i stid bilo...ime njegovo uzalud spominjat...kak je gotovo??? a špricanje, prihrana, kultiviranje...to je sve još između berbe...ti bi to preskočil, i nadal se svevišnjem..kak bi velečasni rekel.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Malo sam se krivo izrazio, nije gotovo sa kukuruzom, nego sa sjetvom kuruza. Ak stignem danas to i pošpricam sa kombinacijom Lumaxa i Duala
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Evo i ja sam danas sijao. Zemlja pripremljena prije 15-ak dana i otad non-stop kiša.
Koš za gnojivo moje izrade.




 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
vi u dalmaciji imate, vjerojatno, najbolje uvjete za proizvodnju kukuruza. šteta što se više ne radi. btw, lijepa ti je zemlja, suoer izgleda ;)
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Imam u planu zasijati nekih 5-6 hektara. Za moje potrebe i vise nego dovoljno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bude li išta uslužnih radova s tom sijačicom? kad sam plugo prodavao, zvao me čovjek iz sinja, pa se raspitivo jel se može neka mehanička nać, za svoje potrebe, pa mi je bilo čudno da nema pneumatskih nigdje...
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ma najviše sijem sebi, tu i tamo nekom da posijem. Ovdje kod mene ljudi malo siju kukuruz a ima mehaničkih sijačica. Najveći problem su divlje svinje a ljudima se ne isplati za male parcele kupovati žicu i el. pastira.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pred dva dana posijan jedan komad, danas budem još jedan komad od 1 rali. Drugi tjedan ak vrijeme dopusti imam još nešto za izorat i pripremit za sjetvu.
 

Prilozi

  • 20140507_193009.jpg
    20140507_193009.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 77

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što će biti ovdje kod mene sa sjetvom Bog zna. Jučer išao pogledati jedan komad od 1,5 ha da li se može sijati jer je pripremljeno 23.4. a ono čizme propadaju do pola. A za iduće dane opet prognoza kiša i hladno. Još jedan takav komad izoran strpljivo čeka.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kod mene kolko god da je kiše bilo a bilo je, nije blato. Zemlja je meka i rahla da je to čudo, lijepo se usitnjava i lako priprema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja imam jos jednu ral za posijati, to bude sutra, ako Bog da..

Edit:
A gledajte sta mi se desilo na jednoj njivi gdje je posijan kukuruz




Tu je malo pjescano i voda je napravila jarak dubok cca 150 cm, a ovako izgleda kao da se zemlja raskolila, neznam jel da to sada zavozim ili da pricekam jesen, znaci poslije berbe.. Naravno, ako nebi sad zavazal, moral bi paziti da ne utjeram traktor tu prilikom kultivacije, branja itd..
 
Posljednje uređivanje:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Svu zemlju stjerala u podnožje. Baš izgleda kao da će se raskoliti. Bit će zeznuto prilikom obrade i berbe.Ja bi to poravnao i taj dio posijao ponovo jer neće bit neke razlike u dospijevanju kukuruza jer ni ovaj nije ponikao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma nece mi se sad gaziti po tom polju jer je dosta mekano, a i voda stoji na pocetku njive pa ni ne mogu uci u nju.. A i tih par metara tog reda mi nista ne znaci samo da slucajno ne utjeram traktor unutra prilikom rada, budem pazil..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam danas počeo sijati kukuruz nakon 20 dana,ne ide još na dosta mijesta ali tam gdje ide sijem.Da ne pada do srijede kiša,taman bi se sve prosušilo i posijalo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam danas pripremao sa rd za kukuruz i pripremio sam 6.5kj. tako da će sutra biti sjetva. Na nekim mjestima čak i voda leži traktor propada do 50cm, ali to sam ostavio pa kad se prosuši naknadno će se posijati. Slika od pripreme nemam, ali bude sutra od sjetve.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel ima tko više trave odmene haha. Danas ošpricano nise moglo ranije od kiše.
IMG_0221.jpg
[/url]








image url upload[/IMG]

A evo i malog jezerca.
IMG_0227.jpg
[/url]
image sharing[/IMG]

A evo ovaj ja sijan 22.4 nema puno trave a ni kukuruza voda sve potušila.
IMG_0230.jpg
[/url]






upload[/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Kod mene ce se kukuruza izgleda i u 6 mjesecu sijati kako sad stvari oko prognozu vremena stoje....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh