• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Silaža ima gustoču 400 kg/m3, Kukuruz u zrnu 730.. Tako piše u uputama Tehnostroja..
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ima hibrida koji idu i do 84 kg/hl tako da je sve relativno

a ima i do 100t/ha http://lgseeds.rs/home/kukuruz/za_silazu/_params/proizvod/Helen/proizvodi_view/single.html

Zetorproxima90, kod silaže nije važno sam da je zelena, već da je biljka u optimalnoj fazi razvoja, mlječno-voštana zrioba zrna, jer u toj fazi dobijemo najbolju hranidbenu vrijednost, al to neznaći i da dobijemo najveći prinos zelene mase, jer kod silaže to nije ni cilj, već prinos suhe tvari
 

odvratno

Novi član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
4
pozdrav svima, novi sam. imam pitanje. što se događa s kukuruzom, pogledajte slike. do prije nekoliko dana nije bilo nikakvih naznaka i maloprije primjetim ovo. nije se previše proširilo ali ako ovako nastavi neće biti dobro. zahvaćene su one biljke koje su prve zametnule klipove dok ostale koje su nekoliko dana poslije zasada nisu zahvaćene. zateknem na vrhu klipa sitne crne mušice. pretpostavljam da one buše a samom trunjenju pridonosi ovakvo vlažno i ujutro maglovito vrijeme. ispravite me ako griješim
 

Prilozi

  • 31072014549.jpg
    31072014549.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 72
  • 31072014548.jpg
    31072014548.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 76

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Izgleda da su ptičurine počele raditi dar mar,tu bude gadnog kvarenja klipa:mur::mur:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Čuj, nemoj se uvrijediti al po tebi koliko onda važe ta tvoja prikolica silažne mase:(nerd):
Mi smo vagali prikolicu 6m3 i imala je 2,3 t, a u tu prikolicu ti ide 4,5 t pšenice, tak da si nekaj se preračunal.

Ovaj tvoj prinos je već ok prinos po ha, i to je nekakav prosječni prinos u RH.

Mogu reć da sam ja lani dobil prinos u pokusu od 70 t:p:, hibrid je bil od Pioneera P2016, al to je pokus, tak da se nezavaravamo.
Mislim da je prinos od 50 t po hektru ok prinos:(clap):

Jesi ti vagal pšenicu sa ili bez povišenja, jer kolega @Zetorproxima90 vozi silažu sa povišenjima?
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Uh bogte, jedino moooozda jedino resenje je da kupis diskove i okacis, mozda ce reflektujuca svetlost da ih otera
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Jesi ti vagal pšenicu sa ili bez povišenja, jer kolega @Zetorproxima90 vozi silažu sa povišenjima?

A gle kolega, on vozi 5,4 m3 a ja 6 m3 pa sad ti vidi dal su tu povišenja ili nisu i dal to uopće igra ulogu:eek::
 

odvratno

Novi član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
4
ako je do ptica, pokušati ću sutra diskove i ostala pomagala....imam i nešto petardi, znam da nije trajno rješenje ali eto
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Opet nadmudrivanja koliko je kubik kila. Svaka kultura ima svoju specifičnu masu i jedino je voda 1m3 1000kg. BC 572 ima preko 0.8 a 408 oko 0,5, tritikal Odisej NS preko 0,8 itd. Mnogi vole reći imam prikolicu 5t i misli da kada je puna bilo čega ima 5t. A ove godine sve što se dobije i gazda j s tim zadovoljan super je.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
A gle kolega, on vozi 5,4 m3 a ja 6 m3 pa sad ti vidi dal su tu povišenja ili nisu i dal to uopće igra ulogu:eek::

Pa nema tu povišenja.. mogu i ja gore još stavit veće stranice, ali nema potrebe i ovo je dosta. Jedino što stavljam dasku na desnu stranu prikolice zbog silokombajna da se silaža ne prosipa.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Opet nadmudrivanja koliko je kubik kila. Svaka kultura ima svoju specifičnu masu i jedino je voda 1m3 1000kg. BC 572 ima preko 0.8 a 408 oko 0,5, tritikal Odisej NS preko 0,8 itd. Mnogi vole reći imam prikolicu 5t i misli da kada je puna bilo čega ima 5t. A ove godine sve što se dobije i gazda j s tim zadovoljan super je.

mislim da nije riječ o nadmudrivanju već na ukazivanju nečeg što ne drži vodu:(talk):
a i ti si ga malo pretjeral s hl masom kukuruza, baš da ti 572 ima 0,8 a 408 0,5, to nemre bit nikako:(rofl):, taj bi kukuruz bil lakši od zobi:(wasntme):

Pa nema tu povišenja.. mogu i ja gore još stavit veće stranice, ali nema potrebe i ovo je dosta. Jedino što stavljam dasku na desnu stranu prikolice zbog silokombajna da se silaža ne prosipa.

on vozi 5,4 m3 a ja 6 m3, jedino je ovo važno, nisu važna povišenja, dal ih ima ili nema
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Kolega pročitaj malo bolje sad sam objasnio da vozim 5.4 m3 i da nema povišenja, a ova daska na desnoj strani je da se ne prosipa silaža.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Da se razumijemo, u prikolicu u koju ide 7t zrna kukuruza ili žitarica, u istu takvu stane oko 3-4t silaže, ovisno kakva je kukuruza, pa eto prema tome se i ravnajte.

Znači ako voziš 4,5t žita u toj istoj prikolici voziš oko 2t silaže, ne više.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Aj da netko shvati o čem pričam. da on u toj prikolici te kubuikaže nemre vozit 4 tone silaže, al valjda ja nerazumljivo pišem pa kolega neshvača, da ja u 6 m3 vozim 2,3 t, aon u 5,4 m3 vozi 4T, očito to na banovini neki drukčiji kukuruz raste:icon_rolleyes:
a sad da zaključimo ovo, jer smo u off otišli
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam danas obisao svoj kukuruz. Nisam se na OS 378 iznenadio kad sam vidio das u po dva klipa gore, rijetko i tri, ali na Pioneru bome jesam !! A sjeme Pionera je staro 3 godine. Kad sam ga prvi put sijao, bio je samo jedan klip. Mozda im odgovara ovoliko vlage pa je tak !!?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ja imam ove godine i Ossk-a i Bc-a i Pioneer-a..
Bc i Pioneer su podjednako dobri, a Ossk zaostaje, a na najboljoj njivi je.. Mislim da ga vise nebudem sijal..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh