• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Tak sam i mislil samo neznam kaj onda pišu po katalogu da dozrjeva između 90 i 110 dana a bezveze mažu ljudima oči
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
2012 sam skidal krajem 8 mjeseca grupa 250 vlaga je bila 15-16%
I bio je dosta ranije dosel od kasnijih grupa.
Lani ne dosel je 10 dana ranije.
Kukuruz je termofilna biljka i ona mora skupiti određenu sumu toplinskog jedinica.
E sad nije isto jel ga prži stalno 30 ili je vani oblačno i nema sunca normalno da se vegetacija produlji i 15-20 dana.
I ja sam čuo da ce cjena bit ispod kune suha.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Vegetaciju mu najviše produži urea, sorta je uvezena iz njemačke dosta rana za njihove kraje,tako da je kod nas još ranija, da ne pišem za vaše konce - istok hrvatske.
Ove godine se ječemen bral od 10.6 dalje a pšenica i tritikala od 1.7 a i grašak je bil ran.

Prodal se je kaj ga svinje bolje jedu kaj onog kaj se suši u sušilicama.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Čuo danas da Rwa nudi na zeleno 70 lipa za kukuruz ali neznam do koje vlage.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Neki su ju sijali oko 20.4. imali sproblema sa kišom, vodom, žutilom...... drugi sijali 20.5, sada se razlika gotovo ni nevidi više. I oni koji su najlošije odradili imaju lijepe kuruze...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Većina mog kukuruza je resala jedino mi još silažni nisu resali i Bc572 i Y12 koji su sijani 29.5. A susjedima kukuruz još nije resao.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
I moj je sav procvao, jako dobro izgleda i zasad gotovo nema nikakovih štetnika. Jedino na jednom komadu gdje je na jednom djelu voda ležala malo lošiji, ali i to bude sve u redu.
 
Posljednje uređivanje:

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Imam pitanje koliko ste dobivali silaze po ha prosjek nekakav grupe 400 na na 21cm jel po pisanju u literaturi mi izgleda puno tona????
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Neki su ju sijali oko 20.4. imali sproblema sa kišom, vodom, žutilom...... drugi sijali 20.5, sada se razlika gotovo ni nevidi više. I oni koji su najlošije odradili imaju lijepe kuruze...

Kod nas se dosta pozna ak si rano sijal. Bilo kiše al ne tako kaj kod vas.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Pozdrav ratari. Novi sam na forumu i nisam se do sada ukljucivao u rasprave. danasnje nevrijeme me ponukalo da pitam jel su stradali kukuruzi?! kod nas uzas, tuca, vjetar, katastrofa, neznam jel bude kaj od tog kukuruza. Inace sam iz okolice V.Gorice, prema bregima, Kravarsko, Pokupsko.
Stavim i slike ako uspijem
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jel ima tko problema sa pticama kod mene počeli jesti klip,na nekim stabljikama pojelo do kraja
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Imam pitanje koliko ste dobivali silaze po ha prosjek nekakav grupe 400 na na 21cm jel po pisanju u literaturi mi izgleda puno tona????

Ja sam silirao N01 i dobio sam na 1 kj. deset Imt prikolica u koje staje 4t pšenice. I računam da je to negdje otprilike 40-45t po kj.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Čuj, nemoj se uvrijediti al po tebi koliko onda važe ta tvoja prikolica silažne mase:(nerd):
Mi smo vagali prikolicu 6m3 i imala je 2,3 t, a u tu prikolicu ti ide 4,5 t pšenice, tak da si nekaj se preračunal.

Ovaj tvoj prinos je već ok prinos po ha, i to je nekakav prosječni prinos u RH.

Mogu reć da sam ja lani dobil prinos u pokusu od 70 t:p:, hibrid je bil od Pioneera P2016, al to je pokus, tak da se nezavaravamo.
Mislim da je prinos od 50 t po hektru ok prinos:(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ak ide 4t pšenice,onda ide možda 1-2t silaže,zavisi dal je zelena ili suha..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Pozdrav ratari. Novi sam na forumu i nisam se do sada ukljucivao u rasprave. danasnje nevrijeme me ponukalo da pitam jel su stradali kukuruzi?! kod nas uzas, tuca, vjetar, katastrofa, neznam jel bude kaj od tog kukuruza. Inace sam iz okolice V.Gorice, prema bregima, Kravarsko, Pokupsko.
Stavim i slike ako uspijem

Pozdrav kompa, bio sam danas gore kod tebe, opča katastrofa, a na Gorici niš i kod mene fala bogu ništa od tuče samo kiša i nevreme, na početku komada na jedno par mjesta mi je legla ali ništa strašno par kvadrata....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ak ide 4t pšenice,onda ide možda 1-2t silaže,zavisi dal je zelena ili suha..

Zelena je i to dobrano
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KPv0NsXu-DU[/YT]

Čuj, nemoj se uvrijediti al po tebi koliko onda važe ta tvoja prikolica silažne mase
Mi smo vagali prikolicu 6m3 i imala je 2,3 t, a u tu prikolicu ti ide 4,5 t pšenice, tak da si nekaj se preračunal.

Ovaj tvoj prinos je već ok prinos po ha, i to je nekakav prosječni prinos u RH.

Mogu reć da sam ja lani dobil prinos u pokusu od 70 t, hibrid je bil od Pioneera P2016, al to je pokus, tak da se nezavaravamo.
Mislim da je prinos od 50 t po hektru ok prinos

Moja prikolica je 3X2X0.9 znači 5.4 kubika pa si ti sad računaj koliko ima jer ja nisam vagao nikad ni silažu ni punu pšenice već govorim okvirno.

Znači da uzmem da ima 2t silaže to ispada 35t po ha s tim da sam imao dosta štete od svinja.
Evo ovako izgleda puna prikolica silaže:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh