• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Kako je krenulo sa žitom tako ce na jesen i s kukuruzom mizeriju dat pa se ti gombaj iz supljeg u prazno premeći ako dadu 60 lipa a nebih se iznenadio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Au, nemojte sad. 60 lipa... onda se obere u klipu i ne kupuju se drva :D: ja sam neki dan 4 lemesa otkovo na kukuruz. 15 lipa bi mi cak i bilo prolazno, naravno, kad bi bilo sve po planu. Ako ode dio u silazu, mogu u roku zito posijat, a i mogo bi niskim plugom orat.
@Olivere, ako se ne varam, od 30 do 60 t, ovisno o gustoci, hibridu i sl. Prosle godine je rodjak prodo 13 jutara u silazu i bio je zadovoljan. Ostane cista njiva, nema susenja, skladistenja, placanja vrsidbe, maltretiranja s postotkom vlage, nema transporta... jedino je problem sto vise nema ni krava. Da oce bioplinska postrojenja naotvarat, isla bi silaza ko luda :)
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
bioplinskim postrojenjima nisu zanimljivi mali poljoprivrednici,jedan iz mog atara je lane imao silažu za bioplin i došao je jaguar 900 silirati,oko 300 ha su isilirali
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Neznam baš da se po toj cjeni isplati prodavati silažu..mislim na osnovu cjene goriva i repromaterijala
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Ako je osnova svake oplodnje kod biljke cvijet, onda i kukuruz cvate, s tim da je svila tučci a metlica prašnici. I nije čovjek pogriješio kada je napisao da cvate. I za jednu lijepu stvar u dvoje ima puno izraza, pa koji je pravi.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Mene samo muči kako se bude oplodio po ovoj kiši. Na kraju budu bolji ovi koji su kasnije sijani.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
evo ovo je 21. i 25. svibnja sijano. ovi oko njega početkom travnja.
 

Prilozi

  • 20140709_165050.jpg
    20140709_165050.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 103
  • 20140709_170214.jpg
    20140709_170214.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 95
  • 20140709_164708.jpg
    20140709_164708.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 102

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
evo malo i loših kukuruza.(nije moj, nego je iza moje bašće pa znam sve kako je rađeno) Posijan u svibnju, a priprema je bila samo tanjuranje starog kukuruzišta. Nakon toga poprskan ali nije uspjelo, kasnije rasipačem bačena urea i jučer kan:



 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pa ovdje nitko nema loše kukuruze. Svi uspješni. Imam zato ja jednu sličnu toj samo je malo veča. Sijana 09.05., bačeno 200 kg 3x15 po kj, 250 kg kana/kj, 2x špricana sa 6% otopinom uree i jednom sa fertinom R 3% otopina i ne pomaže se. Nakon sjetve zabile ju kiše i kad je jedva provirila van zahladilo i nakon toga kao da ju nešta vuče dolje. Površina oko 1.5 kj.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas odem malo nasjeć kukuruza po uvratinama,di je preduplano....kukuruz izgleda savršeno ,na svakom po dva klipa,vlage ima,sve bajno i krasno...
I idila traje sve dok nisam ušao u redove....a kad sam ušao imam šta i vidit,podosta stabljika kao presjeceno,tocno iznad mijesta gdje klip izlazi....znači donji dio stabljike i klip ostao a ono iznad otpalo....
Zasad je negdje neki al bojim se kolko će se to još proširit...Mislim da se radi o kukuruznom moljcu,al nisam 100% siguran,mislim da zlatica nije jer ona napada i korjen pa se dešava da se kukuruz izvaljuje ,što kod mene nije slučaj....
Inače radi se o pioneeru37Y12,prethodna kultura ječam...jedino što je izvezeno dosta stajskog gnoja al neznam da bi to trebalo predstavljat problem???
I da ga j*beš nikako na zelenu granu,žito,ječam sje... hrđa,kukuruz kad je napokon tip top sad ovo gov*o...poslje opet cijene i priči nikad kraja....
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Pa ovdje nitko nema loše kukuruze. Svi uspješni. Imam zato ja jednu sličnu toj samo je malo veča. Sijana 09.05., bačeno 200 kg 3x15 po kj, 250 kg kana/kj, 2x špricana sa 6% otopinom uree i jednom sa fertinom R 3% otopina i ne pomaže se. Nakon sjetve zabile ju kiše i kad je jedva provirila van zahladilo i nakon toga kao da ju nešta vuče dolje. Površina oko 1.5 kj.

Sorta, morbit staro sjeme?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Jesi li na mjestu tog puknuća vidio kakvo oštećenje stabljike, kanale od crva ili nešto slično. Ako je moljac, odnosno njegova ličinka trebalo bi se vidjeti oštećenje u vidu nekog kanala ili gnjila stabljika kuda je prošao.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Sorta, morbit staro sjeme?

Svuda isto posijano, pajdaš. Nisam siguran ali mislim da je zbog toga jer je preduboko posijan, oko 7-8 cm. Malo je kasno špricana trava jer nisam mogao od kiše. Kak je počelo pržiti u travnju bojao se suše pa reko nek ide malo dublje. Sve kasnije sam sijao oko 5-6 cm i sve super.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo na 3 ha zakasnili sa spricanjem i kukuruz katastrofa u odnosu na zemljišni tretman.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pozz poljodjelci !!
Kolliko je bitna agrotehnicka mjera kultiviranja kukuruza ? Utjece li na prinos ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh