• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Imam lucius, iako mi se baš ne sviđa jer je dosta pljevast al mi se sviđa to kak rodi pa sam ga posijal baš da vidim kaj bu od toga....

a s ovim se slažem da netreba bit visok nego da je bitan klip, u svakom slučaju bumo vidli kaj bude kad se zađe s kombajnom u njega na jesen...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Uzeo sam fastac za suzbijanje plamenca, sad neznam jel se on šprica navečer ili bilo kad, za sovicu ima samo da ide navečer.. e sad..... jel tko zna šta o tome?
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Ko zna kako izgledaju simptomi napada kukuruzne zlatice?Lisce na mom kukuruzu izgleda kao da ga je neko napucao sacmaricom...
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Koliko je opasan taj moljac,kako ce uticati na prinos,kako se boriti protiv njega?Pretpostavio sam da je zlatica jer sam nasao na listu bubu slicnu krompirovoj zlatici samo je visestruko sitnija od nje.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Juče vozimo slamu i vozim se na prikolici sa slamom(visina3-4m) i gledam kako je kukuruz nejednak,ima ga od 1m pa do 2 m i više...negovorim o uvratinama,jarcima,podvodnim dijelovima nego općenito....u istom redu na par metara razlike a toliko nejednak,onako kad gledaš s višljeg izgleda kao u valovima i to po većini njiva kod nas????
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Tak je meni na 2 rali i nije mi jasno zakaj se to događa al nejednak je full, na mjestima do koljena a na mjestima po 2m... nikad mi se to još nije desilo
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Bas sam o tome i ja razmisljao,parcele uglavnom jednako ravne,i na brdu i u nizini nejednaka visina..
Ono sto mi pada na pamet je kvaliteta zrna..
Ove godine sam uspio pokus iskemijat,pa samim time tog nejednolkog rasta nema,svako zrno je niknulo,i ono koje je bilo na zemlji i nije bilo u zemlji..
Pa mi govori nesto,jer kada gledam kataloge sa sjemenom,uvijek fantasticni prinosi,nema loseg hibrida,kad ono stvarnost je malo drugacija.

Zato smatram da nije ista kvaliteta sjemena sto se dobije za pokus i kojeg se kupi,pa eto i jednog od razloga nejednakog porasta,prinosa itd...

Nisam strucan,ali ovo su moja zapazanja.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ima možda i tu istine, ali i kod mene jedan iz susjednog sela sije puno kuruze za pokuse za pioneer i prošle godine dok je kukuruz atraktivno izgledal bile su zabijene table pioneer a kad je nastupila suša i kad je kukuruz pogorio i nije nabio klip onda su table prek noći nestale i više ga nema ni u katalogu za ovu godinu gdje su rezultati pokusa uopče nema njega ni njegvog opg-a, tak da i oni kad vide da je pokusna parcela kukuruza loša reklama vade table... tak da opet nemora možda ni to bit...
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532


Ovo je BC 344. Ove godine sam ga prvi put sijao 08.04. Samo sam njega sijao ove godine i nejednak mi je samo na jednoj parceli gdje je stajala voda. Tako da trebate vidjeti da li vam je tamo stajala voda u jarku. Tamo gdje je na njivi malo povišeno tamo bi trebala biti veča. Na ovoj parceli sa slike je sijan na 20 cm i skoro svaka ima po dva štruka. Kako bude bilo poslje budem vidio, ali suša ga ne bi trebala mučit. Do sad sam se vrtio oko 7 t/ha , a ove godine ak se ne približim slavoncima onda ne budem nikad. :cool2:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ja sijem za pioneer pa je i pokusni nejednak.
Svake godine je bio u katalogu bilo 2 tone po ha ili 14...
@KRESO s tim hibridom i razmakom tesko da ces se primaknut nekim boljim prinosima
Kod mene ja bas suprotno. Na brdima je za trecinu manji od onih u doli.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nisam mislio na brdu i dolu, nego na jednoj parceli gdje je malo povišeno da je bolji pa je zato nejednak. Što se tiče razmaka i hibrida slobodno budeš malo konkretniji ne budem se ljutil, čak dapače drago bi mi bilo čuti kako to i drugi rade.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Dosta smo daleko pa ti moja iskustva tesko mogu pomoc. Posij makar 400 grupu na 22 neke poznatije kuce. Zadnji bc na nasim njivama bio je prije 10 godina. Nazalost.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
kod mene to nema veze jer je sve ravno, zemlja propusna i šudrovata i da svaki dan kiša pada mjesec dana nebude previše na nekim djelovima i opet je nejednak tak da stvarno neznam... ostalih 6 rali je dobro i jednako i sve je ok... a na te dvije rali je nejednak, al neznam možda je do sjemena, tu je pioneer pr8567 i prvi put ga sijem pa neznam, to je fao grupa 200 ali iako je nejednak svaki ima po 2 štruka a neki čak i po tri, to još nikad nisam videl tak da neznam. sijan je na razmak 20 ali ako i bude 1 pravi štruk ja bum zadovoljan.... jel ko sijal kaj slično da ima takav slučaj? i kak je rodilo?
 

Kukuruz9

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
32
Al ja sam bio u osijeku ovih dana i oni su isto tolike velicinevecina...Danas sam mjerio najveci ima 75 cm a nigdje ni muskog ni zenskog cvijeta...Sorta je zlatko.Nestavljam nikakva gnjojiva samo sam ga polio protiv nametnika lista:žičnjaci,klisnjak,hrušt i nekih moljaca...
 

Kukuruz9

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
32
Pa posto nije veliko polje nekih 10x100m polio sam ga rucno makinjom ja i rodak smo to obavili u manje od pol sata...Polio sam ga insekticidom zvanim ''coragen'' :smile::smile:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Dosta smo daleko pa ti moja iskustva tesko mogu pomoc. Posij makar 400 grupu na 22 neke poznatije kuce. Zadnji bc na nasim njivama bio je prije 10 godina. Nazalost.


To sam več jednom napisao da sa BC-a mogu priječi jedino na Osiječki. Blizu sam BC-a i tam rade ljudi iz mog kraja pa nema smisla da kupujem drugi. Ne živim od tog pa mi nije o glavu. Več par godina kemijam sa tim razmakom i u pravu si najidealnije je 22 cm razmak. Probao sam i ove god. na 25 cm, al je malo prerijetko. Kad sam se krenuo busat sa prinosima nisam mislio doslovce više je bila fora, al ako prebacim za koju kilu svoj prinos znači da je več bolje. 300 grupu sijem, jer berem u zrnu i kad je godina povoljna super mi ispadne vlaga.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh