• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega, N01 ti nije nikakav za klip, to ti govorim iz iskustva, imal sam ga prije 2-3 godine na najboljoj zemlji kod mene i isto tak kak veliš bil je najljepši na rastu, bolji od OSSK-a i BC-a, ali dok je berač zašel, opča katastrofa, naime pioner ti izbaci sve po dva klipa, ali manja i još k tome berač ga dosta skruni dole i nakraju banana, nit pravoga klipa, nit prinosa!
Njega najbolje daj skinuti s kombajnom i gotovo. Ja sam iz tog razloga odustal o Pioneera, niej za berbu u klipu. Ja osobno sam zadovoljniji s OSSK i BC hibridima, imaju po jedan klip, ali ako im daš barem ono minimalno, taj klip je ekstra dobar i velik.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ljudi, kako se bere Pioneer no1 u klipu? Imam ga prvi puta ove godine i najbolje raste od svih Bc-ova i Ossk-a, bas lijep kukuruz..
Jedino mi ovi iz sela govore da se on dosta kruni prilikom berbe u klipu, u stvari koji je Pioneer najbolji za berbu u klipu?
Ako se ovaj dobro pokaze ove godine, budem sve vise sijal Pioneera..

Probaj Y12 dosta ran hibrid i dobar prinos fao 300.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ljudi, kako se bere Pioneer no1 u klipu? Imam ga prvi puta ove godine i najbolje raste od svih Bc-ova i Ossk-a, bas lijep kukuruz..
Jedino mi ovi iz sela govore da se on dosta kruni prilikom berbe u klipu, u stvari koji je Pioneer najbolji za berbu u klipu?
Ako se ovaj dobro pokaze ove godine, budem sve vise sijal Pioneera..

Kompa ja sam ga bral uslužno čovjeku koji ga je imal 7 rali, opča muka i katastrofa, bil je u gustom sklopu ful a po dva manja klipa koja su bila presuha. bral sam sa sipovim beračem i zetorom 5211. ako idem normalnom brzinom onda ruli zrno a ako ides brzo onda ga ne cisti dobro. na kraju sam suzil daske na hederu da ne rastepa i juril u drugoj, bilo je perinja i lista al nisam nista rastepel. ako ga ides brat beracem pazi da ti je nesto visa vlaga zrna i da je jos zelenkast inace se budes namucil.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
isprika zbog pitanja koje je vjerojatno u krivoj temi....Da li netko prihranu vrši rasipačem za umjetno, megametal ako da kojom brzinom i na kojoj rupi? hvala unaprijed
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Koju količinu gnojiva misliš dodavati po hektaru, kakav rastipač imaš. Ja sam oko 150kg/ha sa Megametal rastipačem zasipao na otvor 3 pri brzini od oko 6km/sat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ima na sebi oznaku 300. Sad ne znam jel to 300 litara ili kila. Crveno-plavi. Imam 2000 čhv i tu sam mislio potrošiti oko 125 kg kan-a. Bratić kaže druga rupa i brzina kojom radi sjetvu. To je otprilike to kaj si ti napisao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
A budemo vidli onda kak ga budem na kraju bral, ako budu dobri klipovi, pa makar bili i dva po stabljici, budem ga malo ranije pobral s beracom..
Nece mi ga se kombajnirati jer nemam gdje skladistiti kukuruz u zrnu, a nebi ga htio ni prodati po nekoj smijesnoj cijeni u jesen..
Al cudno mi je sto takva sjemenarska kuca poput Pioneera nema hibrida za berbu u klipu..
A sto se tice Bc-a on je standard kod mene svake godine, a Ossk-a imam isto nesto ove godine, ali ne svidaju mi se ti hibridi, neznam zasto..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pioneer bude jako suh, najbolje ga je brati rano ujutro, dok je još vlažan i netreba čekati da sav list bude žut, oni pri vrhu trebaju još malo biti u tragovima zeleni, onda ide bez problema......ja sam imao prošle godine na jedno jutro 9,5t klipa, nikada nije bilo tako, i brao sam ga čak i u 1 sporoj......dok ossk 596 je puno bolji za branje u klipu, samo njega je bilo najviše oko 8t po jutru, i ima jedan klip, ne 2 ko pioneer, i 1 klip ossk je iste dužine ko 1,5 od pioneera, tu negdje......

danas sam obišao polja, i moji izbacuju metlicu.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dokle god ima OSSK i BC hibrida na moja polja Pioneer neće, sve dok berem u klipu kukuruz sa svojim beračem! Moram priznati da mi KWS i Syngenta više odgovaraju od Pioneera, ali samo kao silažni hibrid.

Naše domaće kuće nemaju kvalitetan silažni materijal, ali zato za berbu klipa su idealni!

Ako se situacija nekad promjeni da kupim kombajn, onda ćemo mejnjati hibride.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Što se tiče ove diskusije oko berbe mislim da se sve da napraviti solidno samo treba malo pažnje od strane gazde, a i onog tko bere. Jedne godine sam imao Bc 354 koji je malo prešao i kada je bran i skoro svaki klip bio je načet od berača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,203
Nema tu puno pomoći. Ak se ružđi, onda bude puno gubitka zrna. Malo može pomoći stiskanje trgajućih letvi, smanjenje okretaja kardana pri branju ili pak skidanje zuba s valjaka (ko to ikad radi?), ali se pogoršava perušanje.
Ovi naši berači nemaju skupljače zrnja (nažalost).
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa ja sam imao na tornadu 70 ispod perusaca korito za skupljanje zrna.Zasto se ljudi boje sitnijih klipova,pa moja dva manja klipa u konacnici daju vise zrna nego jedan veliki,a svi iskoristavamo na kraju to zrno.Ja uvijek idem na gusci sklop i u konacnici imam vise kuruze kada se to izrulja nego rijedji sklop sa vecim klipovima.Pokusi radjeni puno puta i uvijek dokazana moja tvrdnja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kukuruz9

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
32
Pozdrav ljudi nov sam na forumu...Ove godine sam ono bezveze posadio 30 kvadrata kukuruza kao za ''svoj gust'' al onda mi se svidjelo i sljedece godine zelim posaditi vise ako bog da i cijelu njivu...Ja iskreno nemam poja koja je ovo sorta kod mene meni se cini izmjesana.Tko ima preporuku koji je najbolji kukuruz nek mi javi ja sam cuo da su dobri ''pajdas'' i ''zlatko'' al nisam siguran...Hvala :)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto slike sa jedne parcele,pioner N01.sijan 11.05.prihrana gltova,prskan sa motivel duo pack
Fotografija0017.jpg
[/url]
uploading pictures[/IMG],
Fotografija0015.jpg
[/url]
upload a gif[/IMG].
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
A jel ima ko kakva iskustva sa syngentom? ove godine prvi put posijan lucius od singente( na nagovor prijatelja koji ga je lani sijao u probnoj sjetvi za syngentu i imao prinos od 8 tona zrna na 1200 hvati) ali ne izgleda mi baš nešto, fao grupa 300, a kukuruz puno manji od bc-a i pioneera.... jel ima ko iskustva? meni za sad baš i nije po volji...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nisam ga sijao ali meni cijela ova godina nije po volji ali to neznači da na kraju nebu sve dobro ispalo
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
A jel ima ko kakva iskustva sa syngentom? ove godine prvi put posijan lucius od singente( na nagovor prijatelja koji ga je lani sijao u probnoj sjetvi za syngentu i imao prinos od 8 tona zrna na 1200 hvati) ali ne izgleda mi baš nešto, fao grupa 300, a kukuruz puno manji od bc-a i pioneera.... jel ima ko iskustva? meni za sad baš i nije po volji...

Ove godine ima svakakog kukuruza, a to kaj nije visok je meni najmanje važno, važno mi je samo da je dosta zrna. Koju sortu imaš ? Lucus ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh