• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod mojeg susjeda sam vidio na više mjesta kukuruzu pobijelio list i ko da se suši na rubu, što bi to bilo?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
što mislite ove godine o prinosima kukuruza,dali će ovo vlage na kraju ipak biti previše..ja sam za sad prezadovoljan ali ipak se čeka berba da se nebi iznenadio
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ma dobri prinosi nebudu izostali, samo kakva ce biti cijena...
Neznam ni kakva je sad cijena proslogodisnjeg, trebali bi poceti pomalo kruniti..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
B-23, na današnji dan,izgleda da bi bilo dobro da se sadilo kasne grupe ove godine ali tko može znati kakvo bude vrijeme, ,
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Moje je mišljenje da kukuruz ima dovoljno vlade za idućih mjesec dana i više. Mislim da ga više muće niske noćne temperature, a ako se kiše nastave oni koji su u fazi metličenja mogli bi imati problema sa oplodnjom jer velika kiša ispire polen sa metlica. Za dobru oplodnju bolje su jutarnje rose koje ovlaže svilu da primi polen. Kod mene kukuruz raste na rate, kada su topliji dani vidi se napredak, a onda kada zahladi stane. Evo jučer u 15 sati temperatura je bila 12 stupnjeva.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
vlage sada svakako ima,samo cemo vidjeti koliko je bude kada ce se "puniti" zrno!
ja sam sa sobom pricam pa velim,jos 2 ovakve kise u 8. mjesecu i bit ce kukuruze.naravno pod uvjetom da jesen bude suha!
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja sam danas prve pečenjake ili ti pečenke ubrao klip i više nego odličan..večeras hladna piva i pečeni kukuruzi
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Moj je sijan u drugoj polovici svibnja. 5 jutara. Za sada se dobro drzi. Stigo je neke sijane mjesec dana ranije. Bit ce slika kad se popravi brzi internet :) ostalo mi je sjemena za jos 2 jutra i sad mi je zao sto nisam sve posijo, a moglo se.
Kako se krecu cijene silaznog, tj. sta se ocekuje za ovu godinu?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
to je fino... a o kojoj sorti je rjec? ja sam sijal nesto fao grupe 200 od pioneera al tek se pocelo punit zrno i nekak koda stoji...
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Moj je sijan u drugoj polovici svibnja. 5 jutara. Za sada se dobro drzi. Stigo je neke sijane mjesec dana ranije. Bit ce slika kad se popravi brzi internet :) ostalo mi je sjemena za jos 2 jutra i sad mi je zao sto nisam sve posijo, a moglo se.
Kako se krecu cijene silaznog, tj. sta se ocekuje za ovu godinu?

Ako bude 15 lipa silaza ove godine puna šaka brade jel kukuruzi za sada ok izgledaju
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pajdaš-sijan 2.4 i mogu reći da sam prezadovoljan sa kukuruzom ove godine,sam da tako ostane. Jel znate otprilike koliko tona silaže može biti sa 1 hektara..pošto nisam nikada radio silažu pa neznam
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh