• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Ja vise neznam ni sam jel je bolja ranija sjetva ili kasnija ili neka treca..
Evo, ljudi koji su sijali oko 1.4. tu kod nas, nemaju nista bolji kukuruz od mene koji sam sijao 25.4. Sve je to relativno i ovisi o puno toga..
Ja cu se uvijek drzati da posijem od 15. do 20. 4. pa kako mu Bog da.. To nije ni pre rano ni pre kasno..

Taj ranije posijan ce uvijek biti u prednosti bez obzira sto ovaj drugi izgleda isto. Tako je i kod mene. Isto izgledaju ali na kraju vaga kaze svoje. Nikad kasniji nije bio bolji, sto puta iskusano. A s ranom sjetvom izbjegavaju se najvece vrucine koje su 2012 i do 100% umanjile prinos jer se jednostavno nije oplodio, a uz to ga ranije skidas s manjom vlagom i manje goriva.
Naravno da ima situacija kad nije bolje ranije sijat. Ali to su iznimke a ne pravilo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Gdje god je sovica ,obavezno bar dva put na istu parcelu sijati žito treče opet može kukuruz,,

Tamo gdje mi je sovica napravila največu štetu godinu prije je bio ječam pa posijana rauola pa kukuruz i onda lom. Več sam pisao da smo lani zvali nekog agronoma šta baš ima veze sa tom sovicom i kaže on tretirani kukuruz ima zaštitu do 3-4 pera a nakon toga nije zaštičen a sovica i radi oko 4-5 pera. Kaže on da u jednoj noči mogu uništiti 1ha kao od šale.
http://www.syngenta.com/country/hr/..._sovica_pozemljusa_u_dvije_zupanije_u_RH.aspx
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
kod mene je kukuruz sto sampresijao 7 listova i super raste ali nemalsav je ljubicast zbog cega je da li neko zna

Zna biti ljubičast kada mu fali fosfora i kalija.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ko zna kakvo je sjeme bilo. Samo nek raste. Valjda ce bit nesto. Jesi ga tretiro cime?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Sovica pozemljuša ti je obična gusjenica veličibe 2 do 3 cm, obično uz ošteđenu biljku ima rupica i ako malo raskopaš rupicu nađeš ju u zemlji. A za ljubičastu boju kukuruza kažu stručnjaci da se hoće pojaviti i ako su hladnije noći.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tko je lud ne budi mu drug,danas imao viška vremena i malo goriva i uzorao i samo prešao drljačama pola rali slobodne zemlje da ne stoji do jeseni,posađen je fao 300 pa bude valjda dozorio do berbe u klipu, ,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa valjda što od malena sam grebem među lešinarima i ne volim koperacije i udruživanje,jer po običaju uvijek netko bude j...na strana,a zašto bih trebao uvijek to biti ja
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Pozdrav ratari, novi sam u temi pa bas nisam skroz pratil... jel mozda ima ko iskustva sa sijanjem stodanke? bilo na vrijeme ili postrno?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Idućih nekoliko dana ne možeš sijati, a mislim da je za tvoj kraj sada prekasno, jedino ako imaš love na bacanje probaj.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Pozdrav ratari, novi sam u temi pa bas nisam skroz pratil... jel mozda ima ko iskustva sa sijanjem stodanke? bilo na vrijeme ili postrno?
Ja sijem svake godine postrno poslije ječma, i ako nije suša bude odlična za silažu. Ovogodišnja već ima po 5 listova. Prije više od 2 tjedna je sijana. Sijan je BC 182
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pajdaš tjera 3 klipa jel se dešavalo kome, i to ama baš svaka stabljika pretpostavlja da to na kraju nebu dobro
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam jučer posijal na one zapuštene parcelice kaj sam uzel kukuruz, bude za silažu kakav bude da bude, samo da ne raste korov na zemlji!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ja sijem svake godine postrno poslije ječma, i ako nije suša bude odlična za silažu. Ovogodišnja već ima po 5 listova. Prije više od 2 tjedna je sijana. Sijan je BC 182

ma ne mislim ju sad sijat jer sam posijal osam rali na vrijeme a meni je to dovoljno, al me zanima jer sam na jednom komadu gdje je pješčano šudrovata zemlja pa tu mi uvjek suša zezne pa sam za probu posijal pioner pr8567 a to je kao stodanka pa me zanima, sijana je 9.4. pa me zanima kak to plača prinosom i kakva je... tjera po tri klipića i več se skečkala... za sad izgleda dobro al me jedino muči da nije pre rjetkqa jer je na razmak 20 sijana... a i zanima me kaj bu rodilo tu...

mislil sam i sad sijat postrno al sam odustal....

prva namjera je bila da sijem bc182 al ga nije nigde bilo za kupit

dogodilo se meni, ja sam rano sijal i takva mi je sva da tjera po 3 klipa, dešavalo mi se i prije to i onda kad nestane vlage dva se posuše a jedan najjači ostane i to ti je tak, meni je nabolje kaj sam videl bilo da kuruza ima po 2 klipa i to ju je čovjek zaljeval, ja sam mu bral kuruzu uslužno i imal je dobar prinos s tim da je jedan klip bil velik a drugi manji dosta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ljudi, kako se bere Pioneer no1 u klipu? Imam ga prvi puta ove godine i najbolje raste od svih Bc-ova i Ossk-a, bas lijep kukuruz..
Jedino mi ovi iz sela govore da se on dosta kruni prilikom berbe u klipu, u stvari koji je Pioneer najbolji za berbu u klipu?
Ako se ovaj dobro pokaze ove godine, budem sve vise sijal Pioneera..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Problem kod Pioneera je što je on stvoren za kombajniranje u zrnu,krunji se zbog toga što ga svi kasno beremo za klip ,ja imam B-23 od njih ove godine za berbu u klipu,fenomenalan je,ovaj No 1 je godinama najjaći po prinosu od Pioneera
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Onda koliko ranije da ga berem od npr Bc 572? Sve je bilo sijano u 2, 3 dana..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh