• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako i radim uklinke uz među, svejedno povučem 4 ili 8 redova uz tu među u koju upiraju uklinci.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
ima neki poseban razlog zasto kultiviras ovako veliku kuruzu ili ti vremenske neprilike nisu dozvolile ulazak u polje?
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
I ja sam sijao osiječku dravu super kukuruz do sad a vidjećemo kasnije
Šanana sa čim si prskao kukuruz nema travke n zadnjim slkama
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Lijepi kukuruzi, nego nesto gledam duze vrijeme. Dosta njiva ti ide ukoso tj u blagi polukrug :icon_scratch: cemu to? Ne vjerujem da je tako u katastru...

Kod nas u Podravini su rijetke njive koje su ravne tj. koje nejdu u koso i koje nemaju uklinaka.. Kod nas ko ima jedan hektar ili recimo 2 jutra u komadu taj je "gazda"..
Inace je sve rastrkano i dosta su male parcele, a zemlje ni nemamo dosta..

A ovo sto se tice uklinaka najbolje ih je ostaviti na sredini, posebno za vuceni berac, za samohodni ili za kombajn i nije toliko bitno..

E da, da pitam, kako vi sa traktorskim beracima pocinjete brati ako je i do vase njive kukuruz ili je npr duboka meda pa se ne moze?
Da li rusite dva reda traktorom pa ih u kontra smjeru poberete ili prvo poberete rucno?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Najbolje je pobrati ručno, jer ako su stablike skroz suhe, berač ih povali, i bez obzira na to da imaš berač s hidr. podešavanjem hedera, nemoguče je sve klipove pobrati, ako je stablika zelenija, ide nekako.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da to mi je poznato za zemlje u podravini imam kolegu sa posla koji se vratio doma i otprilike imamo isto zemlje oko 50 rali on to ima na bezbroj parcela i najdalje polje mu je 27 km od kuće i zato ima 4 traktora a meni je sve blizu najdalje je 2,5km i tek prošle godine sam kupio drugi traktor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
ima neki poseban razlog zasto kultiviras ovako veliku kuruzu ili ti vremenske neprilike nisu dozvolile ulazak u polje?

Ima jedan poseban razlog:icon_exclaim:
Čekao sam da sjednu poticaji da se može kupiti KAN:biggrin: i moram reći da je bilo u zadnji tren:icon_biggrin:
Malo crnog humora....ali nažalost djelomično i točnog.
No na nekim mjestim je dugo stajala voda, vidi se i na slikama gdje je žući kukuruz, pa se tu i nije dalo ući unutra, ali sve u svemu jako sam zadovoljan s obzirom kakve nam je sve neprilike donjela ova godina.

I ja sam sijao osiječku dravu super kukuruz do sad a vidjećemo kasnije
Šanana sa čim si prskao kukuruz nema travke n zadnjim slkama
Ja sad Dravu imam 2. godinu, lani sam bio super zadovoljan.

Dio je prskan do 3 lista s kombinacijom KobanT+Deharban, a drugi dio je prskan kasnije s kombinacijom Laudis+Equip.


Da se osvrnem na Osječke hibride!

Ove godine imamo cjeli spektar raznih fao grupa, znači 378, 398, Drava 404, 444, 499, 515 i 552, još nas nikad nisu iznevjerili!
80% površina je zasijano domačim hibridima OSSC i BC institiuta (418B, 532, 572), a ostatak od Syngente Maverick i KWS Mikado specijalno za silažu cjele stabiljke. Pioneer je izbačen iz upotrebe!
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Kultivacija kod mene:
21789688.jpg

21789686.jpg


Doziram i KAN-a oko 150 kg/ha..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel to gaspardo kultivator?

Nekakvi slabi kukuruzi?? Kasnija sjetva ili?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Da Gaspardo je to..

Kukuruz sijan 3.5.2014,tvrda zemlja tu je i voda malo stajala..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Ja se zadnja tri dana druzim s ovom napravom sa slike.. Negdje negdje ima sirka na skoro svakom polju pa smo to isli cupati, a onda tu vidis koju ambroziju, tamo vidis koju i reko idemo sve proci pa kako mu Bog poslije da.. Prosli smo 5 rali, jos imamo toliko..
Je li to poluautomatska i koje gorivo koristi?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Je, poluautomatska je.. A taj dan smo pili fantu, bilo je prevruce, a i dok pijem nekakvog alkohola za vrijeme posla, zacas mi se ne radi vise nista.. :icon_lol:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
To volim kada čovjek prizna da ako malo popije na ovakove vručine, a i općnito da gubi volju za radom, a ne oni koji kažu da kada popiju rade ko naviti. I sam sam takovog razmišljanja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Pogotovo ako popiješ pivu,gubi se svaka volja za radom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,206
To volim kada čovjek prizna da ako malo popije na ovakove vručine, a i općnito da gubi volju za radom, a ne oni koji kažu da kada popiju rade ko naviti. I sam sam takovog razmišljanja.

Ono to tak vide i doživljavaju. Pitanje je kak to vode promatrači sa strane??? :D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa dok je nekakva akcija pijemo bambus ili lovranski kroz dan i ne vidim nekih problema u radu. Pivu ne pijem, pogotovo po vručini!
Isti mi je Bog dal pijem vodu ili vino s sokom, al barem znam da mi od vine nebude nastal kamenac :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Meni ne smeta alkohol dok radim na traktoru, npr baliram cijeli dan ili tako nesto.. Ali dok nesto rucno radim, kao npr. to kopanje kukuruza, utovaranje bala, krunjenje kukuruza, e onda dok se malo popije samo bi sjedio.. :D:

Jedino dok se radi u sumi, ako ne radim s motorkom ili na cjepacu, onda se popije koji gemist za snagu, hehe..
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
272
bolest kukuruza

zna li netko sta se dogada s mojim kukuruzom,uredno gnojena u sjetvi,kultivirana prije 6 dana a kukuruz zuti i ko da se susi,pomozite
get
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh