• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Ako mu i ukinu registraciju trebao bi se moc jos godinu i pol upotrebljavat i prodavat. Eto i radazin se smije jos koristit.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,267
Kukuruz na današnji dan:
Y12




N01 koji čeka kultivaciju:


P0412:


i danas smo kultivirali N01 na drugoj parceli:




i na kraju nas prekine kiša:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ja se zadnja tri dana druzim s ovom napravom sa slike.. Negdje negdje ima sirka na skoro svakom polju pa smo to isli cupati, a onda tu vidis koju ambroziju, tamo vidis koju i reko idemo sve proci pa kako mu Bog poslije da.. Prosli smo 5 rali, jos imamo toliko..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,267
Kod mene ima puno ščavlja na jednoj parceli ne znam kako da ga se riješim, a evo i slika. Inače kukuruz je kultiviran i pošprican prije par dana.
Evo slika-P9911:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na prvoj slici desno je drava 404, a lijevo pioneer f38......jučer slikano, a prekjučer je padala kiša, koja je došla ko naručena....mjesec dana nije padala, i da nije pala kroz 2-3 tjedna, neznam što bi bilo od kukuruza.......





al OVO me nekako najviše brine, njihova DONACIJA.......ako naši ljudi ovo počnu sijati, onda sve treba streljati......jedino je još pitanje, jel GMO ili ne.......

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvats...a-polja-hrvatska-prihvatila-gmo-donaciju.html
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja se zadnja tri dana druzim s ovom napravom sa slike.. Negdje negdje ima sirka na skoro svakom polju pa smo to isli cupati, a onda tu vidis koju ambroziju, tamo vidis koju i reko idemo sve proci pa kako mu Bog poslije da.. Prosli smo 5 rali, jos imamo toliko..

Sada če ti vijerojatno i slak krenuti,on kasnije kreče,zadnji.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
na prvoj slici desno je drava 404, a lijevo pioneer f38......jučer slikano, a prekjučer je padala kiša, koja je došla ko naručena....mjesec dana nije padala, i da nije pala kroz 2-3 tjedna, neznam što bi bilo od kukuruza.......





al OVO me nekako najviše brine, njihova DONACIJA.......ako naši ljudi ovo počnu sijati, onda sve treba streljati......jedino je još pitanje, jel GMO ili ne.......

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvats...a-polja-hrvatska-prihvatila-gmo-donaciju.html

GMO, špricni je cidokorom, ak joj nije ništa :icon_hang:

Ak klasi u jesen nebudu načeti to ti je druga briga

Sij domače sorte bc i ossk.
 
Posljednje uređivanje:

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
163
Danas još poprskani zadnje sijan kukuruz po ljulju. Miješao sam laudis i equip. Tu ima i nešto pojedenog ali nije strašno. Putem doma sam nabacio koju slikicu moga kukuruza pokraj kojeg sam prolazio. Ima svakakvog, ali onaj što sam sadio 9 i 10.4 je predobar. Već je sad preko 2m visine, To je kukuruz na 3 i 4 slici,nije bilo nikog samnom da me uslika u njima tako bi se vidjela stvarna visina, pošto sam ja nekih 190cm a kad sam zašao unutra veći su od mene. Na zadnjoj slici se vidi posljedica viška vlage.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
mali.alen čupaj mračnjak dok ne bude prekasno,jer jednom kad se zasije ne možeš ga se riješiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Danas završio kultivaciju na 10 rali što je sijano krajem travnja, negdi oko 23.-25.04.

Tabla 3,5 rali, BC 572 i BC 532, kukuruz odličan, ima na mjestim žutoga gdje je dugo voda stajala, ali sve u svemu ja prezadovoljan!

I evo da se vidi da se može i velik kukuruz kultivirati! IMT kombinacija!!










Zatim 15 km dalje, tik uz Mađarsku granicu odlični Osječki hibridi!

Ossk DRAVA 404 i OSSK 515 (neznam koje su slike od kojeg, jednako su dobri)
Sjetva je bila 02.05.












 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Lijepi kukuruzi, nego nesto gledam duze vrijeme. Dosta njiva ti ide ukoso tj u blagi polukrug :icon_scratch: cemu to? Ne vjerujem da je tako u katastru...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
mali.alen čupaj mračnjak dok ne bude prekasno,jer jednom kad se zasije ne možeš ga se riješiti.

Znam, moram to sad koji dan rijesit. Nije velika povrsina pa cu proc i pocupat.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,267
Šanana: Zašto uklinci u sredini?? Zar nije jednostavnije staviti ih na rub parcele ipak se manje zgazi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Kako ti to može biti jednostavnije kada bereš kukuruz? A i nećeš baš nešto manje pogaziti. Bio sam kod jednoga brao kukuruz koji ih je stavio na rub, brao sam puno duže nego da ih je stavio u sredinu, a bome sam se i naskakao preko međe.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ako se bere beračem, nema šanse da se manje zgazi...ovak kak je posijano tak je za berač najbolje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
@newholland...da, ide dosta parcela u blagi polukrug, a zašto je to tako stvarno neznam, ima na nekim mjestima gdje cjeli nizovi parcela idu u polukrug :)

@zetorproxima...negdje sijem tak da uklinci idu ka menđi, a negdje ostaju u sredini, sve ovisi od same parcele kak je lakše brati kasnije, a i nezamaram se s tih par stabiljka koje zgazim kod kultivacije.
Kaj se tiće branja ako se bere u krug lakše je kad su uklinci u sredini ako je zemlja koliko toliko pravilnog oblika.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ako se bere beračem, nema šanse da se manje zgazi...ovak kak je posijano tak je za berač najbolje.
Ovisi za kakav,vučeni ili kombajn?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Naravno pričamo o beraču, vučenom :)
Mada i sa samohodnim tipa Bourgoin isto tak nema veze ako su uklinci u sredini.

A za kombajn tak svejedno, on pokupi redove da su bilo kak :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,267
Ja kod sebe uvijek radim tako da su uklinci uz među jer se tako manje zgazi jer svejedno moram probirati 2 reda sa rubova parcele.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh