• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Tak sam i mislil, al bolje da pitam .... Da, ostane mi sjemena pa ga cuvam za idusu godinu ! Tak mi je tog Pionera ostalo i sad sam ga posijal, a star je 3 godine !!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Raste zasto ne ako se dobro sladisti nije mu nista ja takav kukuruz koji mi ostane od godine prije sav pomijesam i posijem iz ruke za kosit kravama i uvijek izade nikad nije zakazo!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Raste.... Eto, ove godine dva klipa ... sam sebi nisam vjeroval kad sam videl .... A gle @IMT555, probaj jednom pa budes videl da ide ! Mora ti sjeme biti na suhom i u papirnatoj vreci ( najbolje u originalnoj ). Dobro ga zatvori i cuvaj do iduce godina pa bus vidio ....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zakaj nebi bil dobar prošlogodišnji, jedino ako nije orginal zapakiran na suhom... a kaj misliš kaj sjemenarske kuće naprave sa sjemenom koje se ne proda, da ga bace? ne, samo je druge godine iznova pakiran, a nekad ni to.

mi smo jednom posijali sijeme na jednoj parceli koje nam je ostalo od godine prije, i sve je bilo u jednoj kanti od nekih 15 l (znači ono sve kaj ti ostane dok završiš neku parcelu, pa ideš na drugu s nekim drugim hibridom, ovo ispustiš van iz baterija, i to smo sve u jednu kantu stavili, znači nije ni bilo orginal pakirano) uglavnom to jednom stavili na jednu parcelu, čisto da ne ostane prazna i klijavost je bila dobrih 95 %... doduše, ona ju fazani rešili pa ostalo 50 % :icon_hang:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Mozda ga bi bilo dobro jos jednom tretirati prije sjetve pa ga fazani nebi toliko sredili !??
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
S čim se to može tretirati prije sjetve protiv fazana ? Ako maš kaj podjeli sa ostalim smrtnicima.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A to bas i ne znam !? To je bilo vise pitanje, nego konstatacija .... Ja postavljam strasila. Postavim par kolaca i na njih stavim vrecice ( one suskave ), a razmisljam i o izradi klopoca ko u vinogradu ...
Meni je ostalo od prosle godine BC-a, a uspio sam nabavit nesto Mesurola pa cu ga obavezno pofarbati prije sjetve na godinu !
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mesurol je za ptice.a ja inace skladistim sve sjeme id svega I svacega u starim skrinjama za duboko zamrzavanje.nemoze unutra ni mis ni nikakve bube a ni vlaga.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Prepisujem s flase Mesurola koju sam dobio :
Zastupnik za Hrvatsku - Bayer; R. Cimermana 64a, Zagreb
Uvoznik i distributer - Pinus Agro, Osjek
Eto, @Kreso....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jesu to čekali da se zametnu klipovi pa onda uvalili table :D: ?
uvalili bi i meni, samo da vide ove. nema ga ispod dva klipa. zadnji sijan, nije rajcovan :icon_mrgreen: uredno je pretero sve one što su sijani mjesec-mjesec i po prije njega. didi se samo veselo smješkaju brkovi :)
 

Prilozi

  • 20140802_180231.jpg
    20140802_180231.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 77

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma ne jucer dobio table nije zenska stigla prije a tek danas ulovio vremena da ih postavim ovaj je sijan 10.5. dobio samo prihranu urejom i to onom tackom jer nisam mogo traktorom od vlage unutra i super je isto po dva klipa s minimalnim ulaganjima jer zbog vremenskih uvijeta nisam dao ko inace jer sam mislio da nece bit nista od njega!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
super to izgleda, nema šta. a ako se smije znati, koji su ti uvjeti za pokuse?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moras imat posijano minimalno 4 reda od svake vrste koju dobijes, mora bit uz cestu, stavis table i da bude cisto ispred nje i oni dolaze kontroliraju i to je njihovo a sjeme sta ti ostane ostaje tebi nema neka odredena povrsina koju moras posijat bar sam ja tak dobio smijernice ako ima jos sta nek neko ko je duze u tome veli meni je tek prva godina!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a ako je pokus, i to je neki oblik lutrije, mada se tu nema šta puno fulat, kakva godina - takav i prinos. nije to ni loše, samo nemam parcelu uz cestu... a umjetno i špric? to ti ne daju? mislio sam da imaju i za to neke uvjete ili...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sve je tvoje samo oni ti daju sjeme jedino da dogovoris s kompanijom koja proizvodi spricivo dogovoris neko pokusno spricanje di oni daju herbicid!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh