• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kukuruz obično formira zaperke kada ima obilje hranjiva a to obično bude u rijeđem sklopu takva su naša iskustva .
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Pa tak sam i predpostavljal al videl sam i da se vade i kod mene table, uglavnom ak je to tak neda se meni onda j bat s tim, al ono uvjek imam dobru kuruzu pa si mislim mozda nebi lose bilo da se nekaj ustedi na sjemenu, al ak je takva zavrzlama s tim radije bum ja kupil sebi 15 vreca sjemena kolko potrosim i nemam brige....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Pionir 9911, tjera 3. klip, tretirao sam protiv crva ali vidim da ima negdje i negdje na mjestima oštećen list kao kod kolege, s obzirom da je lani sve poharao, ovo bude dobro ak ostane
 
Posljednje uređivanje:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Danas sam otišao vidjeti zadnju parcelu koja je sijana zadnja,i imao sam što i vidjeti.Ako je na svih 27 hektara ovakva pizdarija sa crvima i zlaticom onda sam ove godine popušio totalno,a i svi oko mene.Ove zlatice koje držim u ruci sam skinuo sa 4 biljke,e sad kad se izračuna koliko je to komada po kvadratu i po hektaru :s:.Najviše me strah da se neće kukuruz oploditi jer su pojele sve brkove na klipu kao što je na slikama,obišao sam parcelu sa svih strana i nisam uspio naći jednog klipa koji je ostao netaknut,svi su ovako pojedeni.
 

Prilozi

  • ZLATICA.jpg
    ZLATICA.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 191
  • ZLATICA1.jpg
    ZLATICA1.jpg
    43 KB · Pregleda: 186
  • ZLATICA2.jpg
    ZLATICA2.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 212
  • ZLATICA3.jpg
    ZLATICA3.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 168

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
To slike, to je žalosno stvarno :( . Nema danas više posla bez špricanja insekticidima
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
N01 i Y12 sijani 9.5, gnojidba 100kg Ureje po kj. predsjetveno i 125kg NPK 15-15-15 u sijačicu i 100kg KAN-a u kultivaciji po kj. A Y12 je pretkultura lucerna i nisam davao nikakvu prihranu osim u sijačicu.









Y12


 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kuruza ti je super, kolko vas košta to sa pastirom, mislim jel vam se isplati?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
A gledaj nemožeš gledat na isplativost kad bi svinje sve pojele da nije ograđeno! A gledaj ja imam oko 700-800 kolaca i nezz koliko točno pastira. Košta dosta, ali i treba kositi ispod žice redovno i to održavati. Ovi komadi su na el. pastiru na struju jer sam upio provesti žicu do kuća, a ostali su mi na akumulator koji mjenjam od 7-10 dana, a ugl. su 100 ampera. Imam 4 el. pastira na žicu od 4.5 džula., a ovaj na struju je od 7.5 džula.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Danas sam otišao vidjeti zadnju parcelu koja je sijana zadnja,i imao sam što i vidjeti.Ako je na svih 27 hektara ovakva pizdarija sa crvima i zlaticom onda sam ove godine popušio totalno,a i svi oko mene.Ove zlatice koje držim u ruci sam skinuo sa 4 biljke,e sad kad se izračuna koliko je to komada po kvadratu i po hektaru :s:.Najviše me strah da se neće kukuruz oploditi jer su pojele sve brkove na klipu kao što je na slikama,obišao sam parcelu sa svih strana i nisam uspio naći jednog klipa koji je ostao netaknut,svi su ovako pojedeni.

ak sam dobro prebrojio to je 23 zlatice na 4 biljke, ili bi bilo 40 na m2
prema ovom
http://www.maganagro.rs/kukuruzna-zlatica
to je alarmantno i tu nije za uzgoj kukuruz iduće godine
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Danas sam otišao vidjeti zadnju parcelu koja je sijana zadnja,i imao sam što i vidjeti.Ako je na svih 27 hektara ovakva pizdarija sa crvima i zlaticom onda sam ove godine popušio totalno,a i svi oko mene.Ove zlatice koje držim u ruci sam skinuo sa 4 biljke,e sad kad se izračuna koliko je to komada po kvadratu i po hektaru :s:.Najviše me strah da se neće kukuruz oploditi jer su pojele sve brkove na klipu kao što je na slikama,obišao sam parcelu sa svih strana i nisam uspio naći jednog klipa koji je ostao netaknut,svi su ovako pojedeni.

Situacija izgleda kritično,i tu ti je najbolje dve ili tri čak godine ne sijati kukuruz.Ja sam imao takvu jednu parcelu,i sijao svaku drugu godinu kukuruz,i uvijek problemi sa zlaticom,nisam sijao tri godine tu kukuruz,poslije je bilo dobro.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
A kaj ti to koristi ak sused sije pored tebe. Imam takavf primjer na mojoj nije bil kukuruz 5 godina a susjed 2 od 3 godine . I imam zlatice kaj su došle sa njegove parcele.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@dejan.d vidio sam po Sloveniji, da ćete imati dobar urod kukuruza, jedino tikve će biti slabe jer ih je jako zahvatila plamenjača, večina se lišća posušila.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A kaj ti to koristi ak sused sije pored tebe. Imam takavf primjer na mojoj nije bil kukuruz 5 godina a susjed 2 od 3 godine . I imam zlatice kaj su došle sa njegove parcele.

Svedno je bolje,sigurno bude manje štete.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Mislim da nebude ništa od toga jer je sva kukuruza na ovom području ovako zahvaćena,sve je to bilo dobro dok se smjela paliti okovina.Čim su ljudi prestali paliti okovinu odmah je druge godine bilo ovih gamadi a treće godine je ovo što vidite na slikama.Prije sam se čudio dok sam slušao kako u Americi i Australiji farmeri špricaju svoje usjeve sa pesticidima iz aviona i nikako nisam mogao shvatiti što to oni točno pokušavaju stamaniti.Sad mi je potpuno jasno,i bojim se da ćemo i mi početi kao i oni koristiti pesticide i ostale kemikalije kojima nije mjesto na zemlji na kojoj se proizvodi hrana za ljude i životinje.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Sjetva KUKURUZA 2014.p

Imam osjećaj da nas u dvije godine pogodilo vise sranja nego u prijašnjih 10.
Nevremena kao danas samo ce se povećati.
Tako je kod nas bilo predprosle subote.
Prije 2-3 godine kad su bili okolo cunamiji, potresi i neznam kaj onda smo svi gledali to je daleko u Americi i Aziji itd a stiglo tako nešto i kod nas...
Bojim se i da ako sve izraste dali cemo naše kukuruze uspjeti pobrati...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ili da se jednostavno duboko zaore kukuružnjak? to čudo ne istrune po 2-3 sezone do kraja, ali kad je duboko pod zemljom, druga je priča. a i onda ako je u monokulturi...
ja sam zadovoljan, ovo su druge dvije parcele, prva 1,5 kj, a druga 2,5. ovaj pored njih je sijan mjesec dana prije mojih. oko 75 kg 15-ice i 50 kg urea-e po kj predsjetveno i jesno špricanje kelvinom 40 sc.
 

Prilozi

  • 20140803_154629.jpg
    20140803_154629.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 74
  • 20140803_154720.jpg
    20140803_154720.jpg
    76 KB · Pregleda: 63
  • 20140803_154726.jpg
    20140803_154726.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 65
  • 20140803_154740.jpg
    20140803_154740.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 63

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
@bhorv
Ove godine za sada su sve greške kukuruz oprašta.Bumu videli kak če bit sa vlagom.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Koliko sam do sada shvatio, citajuci ovdje opcenito o oranju, duboko oranje je 30 pa cak i vise cm !!
Ja cu, ove godine, pomalcati kukuruzovinu, natopit je otopinom Uree i zaorat !
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh