• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Vidim da ti parcela visi ... kak si to uspio posijat tak ravno na tom nagibu ?? imam i ja takvu pa mi redovi izgledaju savinuto kao srp .... vuklo mi je zadnji kraj traktora u jarak ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nije pokus, ali je odličan pa je dobio oznake!

Moj OS 515 :)















Sjetva 02.05., gnojidba: 50 kg uree/ral predsjetveno, 100 kg NPK 3x15 u sijačicu, 100 kg KAN u kultivaciji., prskano sa kombinacijom do 3 lista u fazi 3 lista KobanT 2l/ral+DeharbanA 0,4l/ral, predkultura Lucerna :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zategni španere na polugama i laganini. nemoj prebrzo voziti :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Vidim da ti parcela visi ... kak si to uspio posijat tak ravno na tom nagibu ?? imam i ja takvu pa mi redovi izgledaju savinuto kao srp .... vuklo mi je zadnji kraj traktora u jarak ...

Sijano je sa velikim medom,2 brzina i gornji kotač lagano blokiram kočnicom.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
A jel moraš brat u zrnu ili ne? znam da za pioneer moraš a prijatelj mi je sijal za singentu pokuse i nije moral brat u zrnu... kak je sa BC-ovim pokusima?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sijano je sa velikim medom,2 brzina i gornji kotač lagano blokiram kočnicom.

Probal sam i blokirat, ali je mali medo sa svojih skoro 2t, vjerojatno prelagan pa se posmikaval ...
Ove godine cu orat poprecki, s brda u jarak, a tak i nagodinu sijat ... Imam vise razloga za tu soluciju.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Cini mi se da je branje u zrnu!!

ma ja sam razmisljal o tim pokusima samo neznam kolko mi se to isplati jer imam berač za kuruzu pa mi je glupo placat branje u zrnu a i neznam kolke su onda pogodnosti za to.... a čekaj ak ti siješ na pokusnom polju 5 sorti kaj ti onda oni daju pet vreča sjemena i kaj ostane to ti ostave ili kak?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Borna, nije ti to tak kak si ti zamišljaš. Prvo moraš imati dobru VEZU, u nekoj od sjemenarskih kuća, moraš se znati s "terencem" sa tvog područja, pa tek onda idu priče sa parcelama uz cestu i svime ostalim. Ako si dobar "vezista" ni cesta ti nije osnovni uvjet, barem je tako kod mene u mojem kraju. I onda ti ide ono, ako je kukuruz OK, onda idu table, a ako iz bilo kojeg razloga ne uspije, nema tabli, ipak bi to bila loša reklama. Bilo je slučajeva tu kod mene da su table i bile postavljene, pa su kasnije maknute kad su vidjeli da obični "lajbek" na susjednoj parceli ima ljepšu "običnu kuruzu" nego "pokusni gazda" razvikane hibride od renomiranih sjemenarskih firmi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da moras imat posijano najmanje 4 reda od svake vrste koju dobijes i sta ostaje sjemena je tvoje!!
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
evo slike prije nevremena
bZxR00.jpg
[/URL][/IMG]

A ovo poslije. Koje je vase misljene kaj bude o toga na kraju jel se imam cemu nadati?
LN3Run.jpg
[/URL][/IMG]

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Evo kod mene isto sranje,ovi su popucali dok sam ih slučajno dotakao kada sam prolazio kroz redove.A vidim sve parcele u ovom krugu imaju ovaj problem

DSC00262.jpg
i evo jednog od "krivaca"

DSC00264.jpg

DSC00263.jpg
 

Prilozi

  • DSC00258.jpg
    DSC00258.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 80
  • DSC00256.jpg
    DSC00256.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 83
  • DSC00259.jpg
    DSC00259.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 88
  • DSC00260.jpg
    DSC00260.jpg
    42 KB · Pregleda: 83
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Da.... tocno !! Nemam ja tih napasnika tak da sam fulal u procjeni....
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
imam jednu ral bc 344 ,ujesen je navožen stajnjak pa zaoran u sjetvi dan 7-20- 30 125 kg i 100kg uree kasnije prihranjen sa haifa 20-20-20 folijarno i sad imam problem na tom polju da svaka stabljika kokuruza ima onaj divlji izdanak, takozvani zaperak i to nekoliko njih po stabljici ,neki čak su formirali nekakvi klip na mjestu metlice, poštovani forumaši gdje sam pogriješio hobby poljoprivrednik sam sa malo iskustva,ali još imam dva polja sa bc 572 isto sve rađeno a tamo nema zaperaka
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
toga kod mene ima na uzglavnicima gdje je hladovina ali samo dvadesetak stabljika..ostalo je sve super
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
imam pitanje,,za ove sto rano sijali kukuruz,,dakle prije Uskrsa,,dali vam se popunio klip,do kraja?????gledao sam susjedovu,,rano sijao,,nije mu se popunio klip,,nije da se rugam,i provociram,,iso po pecenjare,,fali mu 5cm klipa, pri vrhovima,,neznam koji je hibrid,,pa mi malo cudno,,koji je razlog??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh