• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nasli ste dobro kemijati oko kuruza,moze se ranije sijat,teorija kaze tako a sad i praksa,a takoder i kasnije,sve to sad zavisi od mnogo faktorai,pokazalo se da ranija i kasnija sjetva u losoj godini je i doprinos bio smanjen,sad se preporucuju manje fao grupe za kukuruz u klipu i za silazu,ali netreba previse experimentisati treba se drzati standarda, pa godina vidjet cemo kakva ce biti,ja nikad nisam sijao fao grupu ispod 500 a inace sijem fao 600,i uvijek mi je dobrinos dobar bez obzira na godinu,i nesijem nikad prije 15.4-pa do 01.05 kako vrijeme dopusti...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Evo i kod mene su počeli sijati kukuruz,a meni žao par šaka bjeloga za pečenjke posijati,danas je susjed posijao pajdaša,klipana i zlatka..a pionera će za par dana neznam samo koji je,
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
sjetva ide poslije 15.4 a sije se rwa axxo,bergxxon,da scipio i od lg-a 30.360
na povrsini od 16ha,mislim da je malo preveliki ulog da bi se igrao s ranijim rokovima sjetve,iako bi mogao proc dva kruga sijacicom kroz selo da napravim pobunu!!:icon_rofl:
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
stari ljudi u mom kraju uvijek kazu nema sjetve dok ne mozes golom guzicom sjesti na zemlju!!Sjeme ne voli hladnu zemlju!! Ja cu pricekati do 10.4 i pogledati kakve ce biti temperature ,ako bude sve ok ja cu posijati prije blagdana!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma treba napraviti pobunu.Ja sutra idem sa rotodrljačom kroz selo i u subotu sijačicom kuruznom,pa nek ljudi vide,jel čekaju samo da jedan krene,svi če krenuti poslije.Ja ču probati početkom mijeseca šečerac posijati ali pola jutra samo.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
haha,pa znas kako to ide kod nas,jedan prodje a drugi dan svi siju!haha a sta ces,sex i selo!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja ću u subotu otići do ujaka ii izvući sijačicu iz šupe i dovesti ju k sebi, ima da prođem kroz 2 sela pa nek se pate malo :D:
A samo ju vozim na predsjetvene pripreme doma, mi vjerojatno možda nebudemo ništ ni sijali prije Uskrsa. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,179
Išel sam ja s sijačicom prošli tjedan pa niko ništa hahaha
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,708
Tko sada požuri, taj neka dobro razmišlja kakovo će vrijeme biti kraj lipnja i početak srpnja kada krenu tuče i koliki će biti kukuruz.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
evo ja sam prošle godine sijal 3-4.5, a brao sam isto kak i moj susjed koj je sijao početkom 4 mj. tak da se ne opterečivam bitno da se to odradi u nekom optimalnom roku tako da nema panike
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,708
Ako se OPG Horvat koji ima toga koliko sam vidio malo više ne sekira i ne žuri ne znam što su se ostali koji siju par jutara uzvrpoljili.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sljedeci tjedan sijetva,na potkucnici pobacam rucno kukuruz na gusto, potanjuram,i imam za kosnju za zeleno za krave...pa cemo vidit kak bude
Jedan dio kukuruz na gusto a drugi stocni sirak,al sirak tek kasnije...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh