• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
A kakva je razlika u valjcima jesu bolji zvjezdasti ili obicni ravni i jel bolje imat 3 reda kuka i 2 valjka ili 4 reda kuka i 1 valjak







Kaj belec imt 540 ga nemor vuc pa ja baš mislio sebi uzet takav za štoru 502 sad si me bacil u brigu :mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Belarus 820 i spremac 2.90 i rezultat posle jednog prohoda!!!! Danas slikao juce je bilo radjeno i bilo je vlazno za dva prohoda... Posle jos jednog prohoda ostaje samo prasina...

img2937.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
To je sve samo nije setvospremac!!!!
To je obicna drljaca sa valjcima... Setvospremac nije...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Sve ti ovisi o zemlji, ja sam jedne godine jedan dio pripremio za sjetvu samo sa drljačom i to se napravilo bolje nego ikada, bila je dobra zima i sve je fino premrzlo, sad je sva zemlja zbita i obična drljača ne bi napravila posla. Ova drljača mi se čini teže konstrukcije od običnih drljača tako da bi vjerojatno išla bolje u zemlju, a tu su još i valjci, pošto si posudio vidjet ćeš učinak i onda ćeš najbolje znati. Kad isprobaš, okači koju sliku na forum.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
slažem se sa Šimom,ali u tvrđoj zemlji ipak bih dao prednost sjetvospremacu... koliko su klinovi dugi na ovom čudu? a i cijena je nekak velika...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Nekih 15cm a budem dosta je i teška fiata mi diže na zadnje kotače kad predjem prek jame nije ta cijena,danas idem nekom frajeru usluzno radit pa ću slike stavit prije i poslije
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ovo je teska drljaca,moze odraditi posao bez problema bilo koji,nekako mi je mali za 5m,gledao sam ih od 5 ili 6m koje se sklapaju prema gore,dali se ove sklapaju ili ja to nevidim...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
sklapa se i ova prema gore samo su bocne stranice na osovinama pa kad se digne paralelno su sa donjima danas radio super napravi posao
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma ako ti je laka zemlja za obradu uzimaj je slobodno dva prohoda i da vidis kako ce lepo da uradi!!!!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
mora napravit posao bilo koja zemlja da je,ako su teske drljace sa valjcima,to ti je skoro pa kao i sjetvospremac...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Evo i mog sjetvospremača ostalo mi još staviti s opruge i proba.Ostao je vučni samo sam rudu skratio za 90cm, širina je 310cm ide 30 s opruga. neki su pisali da tu metražu vuku sa traktorima od 70-80ks tako da mf sa 110 ne bi trebao imati problema







 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
da od 9 m skinuo krila tako da je ostala sredina. bio je vučni pa je najmanje posla bilo da tako i ostane a vidjeću kako će se ponašati možda ga i proširim iduće zime
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobro je ispao sjetvospremač :drink:

Samo na tu širinu ja bi isto rađe da je nošeni...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
imam vučnu tanjuraču pa mi neće biti problem ni vučni sjetvospremač.
nije ni lagan po mojoj procjeni ima oko 1t bolje ga vući nego nositi na hidruliku
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lijepo izgleda, samo misliš ga i u radu držati na kotačima ili skroz pustiti na opruge? mislim da bi u jednom prolazu mogel ostati bez svih onda, vidi kola je to samo nosiva greda :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh