• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja licno nisam cuo za manje spremace od 2m... Mada bi ti ja savetovao da uzmes taj od 2m pa makar mu skinuo po neku oprugu sa strane i tako ga vuko sa 539 a kad kupis malo jeci traktor nekad vratis te skinute opruge i vuces ga sa jacim traktorem.. Naravno ako ne kupis MNOGO jaci traktor pa ti treba spremac preko 3m...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što nebi bilo malih sjetvospremača....

Ima kod mene par sjetvospremača zahvata nekih 160-170 cm (tri reda S opruga i jedan red valjaka) i vuku ih IMT 539, 540, 542, TD 45, zetor 4712 i slični i to je mjera....ide brzo i dobro napravi!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemaš se zašto ispričavati :)....googlaj malo, možda naletiš na kakve slike malih sjetvospremača.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ko kaže da landinac ne može vući 2.80 :D: ? ma igra se s njime. doduše, samo je razbacivo pileći gnoj i valjci su bili spušteni, ali vuče u drugoj bez problema :icon_weed
 

Prilozi

  • land.jpg
    land.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 169

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Ja sam pozajmi pre neki dan imt 2.9 i rakovica 65 ga vukla bez problema a inace taj od koga sam uzeo vuce ga sa 560< a mislim da je za 539 prava mera 2m .......
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
cujem svakakvu pricu,cuj 7711 nemoze vuc 3m sjetvospremac smijesno,cuj koja dubina pa sigurno neide 25cm u dubinu,sjetvospremac ide najvise od 8-10cm u dubini ovisi koju kulturu sijes,al bez obzira neide dublje pa za kukuruz je dovoljno minimalno da zrno legne na tvrdu podlugu(8-10cm) sta onda pricati o zitaricama tipa tritikal psenica zob...

s sto nebi rakovica mogla vuc 2.9 u 2 brzini...
za 539 je sjetvospremac od 2-220 za 558 ti je 2.5 a vec 560 moze vuc 2.8-3m

a sad price tipa ovo ono pa mozes ti sa 120ks vuci 2m sjetvospremac a mozes od 5m...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja sa Rakovocom nisam morao da vucem 2.90 u 2 brzini... Nema brda nema nicega ali jednostavno nije islo.. Vozio sam 1 brzinom uvek..
Sad sa tim spremacem radim u kombinaciji sa Belarusa 820 i to je tek pesma!!! Prasina ostaje zamnom..

Meni ej bitnija brzina nego sirina jer ako nemoze da se vuce brzo dzaba sve....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaki 560 i 2.9-3m....heheheheheheheh...vukao bi se ko puž po zemlji!!!!

Kod nas niko živ nemože vuši s 560/565 veči sjetvospremač od 2.20 m jedino tako može u 2.

Isto tako i 539 nema što tražiti sa 2.20 sjetvospremačem, samo nešto ispod 2m

Pa ja s 565 nemogu 2. potjerati 2.5 m na dubini do 10 cm, nov je motor, ali jednostavno nejde, teško mu je, a ravnica je!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ma Šanana uzmi Zekana pa će to ići puno bolje haahahh jer vidiš da kolega vuče 3m bez problema, a recimo kod mene uz brdo jedva izvučem 3 direkt četverokrilnu brnaču, a kamoli još nešto veće i teže da vučem.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
neznam ja vucem 3m u 3direkt ko od sale...

ja 4 krilnu brnacu vucem 4 il 5 direkt al 5 samo radi uzitka:) po ravnom... ustavru vukao sam dok nisam nabavio sad sjetvospremac to mi sad mjenja sve...

neznam kakva je zemlja kod vas nije beton,uostalom nema smisla uzimati sjetvospremac ispod 2m pa to je smijesno onda,ja preporucujem to jer znam da ide,a ako kome kojim slucajom neide sto sumnjam neka skine par kuka i od 2.8 napravi 2.5 il jos nize,bar to nije problem...
 
Posljednje uređivanje:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Danas ceo dan Belarus 820 i kombinacija sa 2.90 spremacem!!!!!! To LETI po njivi prvi prohod 8-10km/h ali zato drugi 12km/h!!!!!!!!!!!!!
Prasincina uzas ali zato se njive spremile ko staklo (zao mi da ih sejem sad hehehe)...
Zbog prasine morace 820 da bodije usis vazduha gore na kabini!!!
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav! :icon_pidu:
Ja sa 558 radim sa 2.4 sjetvospremačem i može do 10 cm
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa za 65ks 2.8m sjetvospremac,inace ide 2ks po kuki,pa racunajte sami i ne uzimajte lagane sjetvospremace... kao sto sam vec rekao lakse je skratiti sjetvospremac izbacis par kuka i odmah imas manji,a tesko ces ga prosirit...

dosta je ljudi kupilo male sjetvospremace i to one lagane,i kad su sjeli za traktor i vidjeli kao da vucu brnace ili drljace 4verokrilne onda se zeznuli,jer te sjetvospremace nije lako prodati pa zamjeniti,nece vise nisko sjetvospremac ispod 2.5 i to tezi sa bar 4 reda kuka i zvijezdastim valjcima...

kupis sjetvospremac i netreba ti ni drljaca ni tanjiraca,za strnista je isto zakon,za vocnjake za korov,bas kako mu i sam naziv kaze za to i sluzi...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliki preporučaš za traktor 65ks!?

Od 65 ks na više bolje kupi roto brane 2,5 m ja sam imal 3 m sjetvospremač od kad radim sa rb prodal sam ga jer mi više ni je trebal .
 

Najnoviji postovi

Na vrh