• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
2.90 da se vuce sa 45ks???? Malo nemoguce... JAs am vukao 2.90 sa Rakovicom 65 i nije se to proslavilo. Posle je taj spremac preuzeo Belarus 820 i tek sad radim kako mi je volja!! Traktor vuce spremac a ne spremac traktor...

041613191127.jpg
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Snimano mobitelom pa je snimak loš.
Traktor mf 75 ks i drljača sa povijenim klinovima prema naprijed dužine 20 ili 25 cm neznam točno, radna širina 3,5 metra, radna brzina 5-7 km.
Naravno prevelika je za ovaj traktor i da bi se napravilo kako treba, trebala bi brzina biti puno veća ali nažalost nemože brže ima šta i nositi kada ju digne.

http://www.youtube.com/watch?v=vvrl2F1vwn0

http://www.youtube.com/watch?v=n4h_7JIxjys
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja na mom spremacu imam krive S opruge i imam jedan red takvih moticica "pacije noge' a nameravam da ih stavim na ceo spremac.. Tad je teze vuci i vise vlage vadi iz zemlje tako da cu videti,nije mi problem za vucu (traktor je jaci) ali za tu vlagu me strah....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
El bolje diže zemlju od ovih običnih!? Pošto bi ja stavio samo dvije te, tako da mi neće pretjerano vlagu vaditi s tim, samo da bolje digne onu ugaženu zemlju od traktora.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Poz...kupujem sjetvo spremac za 560 od 2-2,8m,,e sad vidim da se prodaju nozevim kracim
I duzim,pa me zanima razlika,,koje bolje narave posao,i dali ovisio dubini oranja,
ako se plice ore,onda nebi valjao taj sjetvospremac sa dugim klinovima,ili?
Hvala
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa ja sa zetorom 7011 vucem teski sjetvospremac 3.20 sa duplim valjcima,cini mi se da ima 27 radnih tjela ako me sjecanje sluzi,sta ces kad kupis mali sjetvospremac od 2,2.5,nemas sta ni ici u njivu satra se dok uradis posao,plus potrosnja goriva,ako se vec uzima zakaci kako treba veliki prikljucak,a ne male stvarcice to je samo patnja,sve i jedan traktor moze vuc normalne sjetvospremace od 2.5 do 3.20,pa nece ga fico vuc... i ne uzimajte lagane sjetvospremace od toga nema posla...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
pa ja sa zetorom 7011 vucem teski sjetvospremac 3.20 sa duplim valjcima,cini mi se da ima 27 radnih tjela ako me sjecanje sluzi,sta ces kad kupis mali sjetvospremac od 2,2.5,nemas sta ni ici u njivu satra se dok uradis posao,plus potrosnja goriva,ako se vec uzima zakaci kako treba veliki prikljucak,a ne male stvarcice to je samo patnja,sve i jedan traktor moze vuc normalne sjetvospremace od 2.5 do 3.20,pa nece ga fico vuc... i ne uzimajte lagane sjetvospremace od toga nema posla...

Za sjetvospremač treba brzina a nevjerujem daju ti možeš razvit ili imaš neku ekstra laku zemlju za obrsdu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nlo...nemoj samo molim te opet počimat kako ti vučeš nešto što niko drugi nemože sa tim svojim zetorom!!!!
Daj slike i video da mi to vidimo kako i kojom se brzinom vuče i kakav se posao uradi, do tad ne vjerujem ti ni malo!!

Ako ja nemogu teži sjetvospremaš 250 cm vuči sa 65 ks normalnom brzinom u ravnici, ne vjerujem da možeš i ti sa 70 ks vuči 320 cm

I da te pitam nešto: Dal treba satrt traktor sa njemu prevelikim priključkom??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imam i ja Zetora, al nije on baš takav div..:icon_pray:

Za 70ks nekih 250-260cm sjetvospremač taman..
Šanana po tome tvoj Same bi morao vući 420cm.. Al ipak ti nemaš Zetora..:(happy):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
boze... sad samo jos cekam da se javi neki lik sa 533 i sjetvospremacem od 2,5m, i kako ga vuce trecom brzom...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
zetor 7711, sjetvospremac od 2.5 metra sa novim S oprugama, ubaceno par vise i dobro rasporedeno, dupli valjci sa zicama, nabacim par utega za njega i kad ga spustim do kraja u oranje drugom brzom traktor stane doslovno.
kakve su te vase zemlje neznam zbilja
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja vicem onaj plavi spremac i sa Vladimircem ide ko metak ali samo od supe do supe... Uz malo propinjanja ali ide...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I još k tome kolga @nlo piše da ima TEŠKI sjetvospremač s 27 radnih tjela na 3,20m zahvata?? Jel nije to vama malo smješno momci???

Pa ja imam na 2,5m zahvata 21 radno tijelo i 3 reda valjaka i po meni ovo moje spada u teške sjetvospremače :)

Baš čudno, baš, baš!

A za SAME bi po meni bilo tih 3,20m s duplim valjcima TAMAN da ide svuda brzo koliko ja hoću, a ne koliko on može :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad sam ja prosirivao svoj sjetvospremac,skupio sam hrpu starih polomljenih opruga,posvasali smo ih,i onda za probu nabacali 30kom na sjetvospremac od 2,40m. Sve su popucale,ali sam ih redom mijenjao novima,i tako je ostalo.nije bilo problema sa štopanjem,ni pucanjem konstrukcije,ima slika u ovoj temi.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kod nas je Zetor 5245 radio s Polmot 2.80cm,u brdu je išao 1-2 brza po ravnom u 3.brzoj bez nekakve prevelike muke.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ako se ko boji svog traktorcica to je druga stvar,bas cu uslikat svoj sjetvospremac pa da vidite...

uopste nemam pojma sta je cudno vuci 3m il 3.2 sjetvospremac,kod mene je zemlja ok,traktor od 51,52kw znaci kao moj 7011 to vuce bez problema 2-3brzina... ide kako hoces...

vi ako sa svojima vucete te djecije jos lagane sjetvospremace po 2.0m... 2.5 je kod vas vec gigant sjetvospremac i bojite se vecih prikljucaka vas problem, ali ne ometajte druge s vasim komentarima,uostalom racunajte sami 1.5ks ide po radnom tijelu a 2ks po radnom tijelu tezih sjetvospremaca,sta se tu ima komentarisati vise,kad sa 539 ljudi vucu po 2m do 2.5 sa jednim valjkom
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imao sam sjetvospremac 3,2m sa 2 reda valjaka. posudio ga je kolega za torpeda 6206 i cak ga je cist solidno vukao. nije to za neke vece povrsine ali za nuzdu je islo.

ja sam ga vukao sa mf-om 3050 - 70ks i bilo mu je naknap. gas je stalno bio na podu i nije bilo nikakve rezerve snage nego je i zadnji konj bio upregnut a u brdu sam ga znao i lagano podizati da ne gubim brzinu. dakle bilo mu je to previse za nekakve normalne radne dubine i brzine. a znamo da sjetvospremac treba brzinu.

pretproslog proljeca ga je brat vukao sa 100ks mf-om kad smo presijavali soju. pustao ga je poprilicno duboko, da ne kazem koliko je mogao, a radna brzina je bila 10ak kmh. i uz izbor brzina kakav ima brze nije mogao.

moze ga manji traktor vuc, kako ne. malo sporije, malo plice i ici ce.
jos je jedna stvar u pitanju kod solca tj zadnje vuce. kod mu je tesko, pocne proklizavat lagano pa se ne cuje da je motoru tesko. i onda se govori kako motor puca od snage.
kada se ukljuci prednja vuca, itekako to motor osjeti. ali se osjeti i da traktor ubrza :icon_wink:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
plus da dodam ako ko uzima sjetvospremac onda obavezno sa tockovima ili gumama kako ko kaze,jer je velika prednost i mnogo se lakse vuce a sluze za podesavanje dubine,to se danas obavezno mora imati za sjetvu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh