• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
dečki kupio sam imteov vučni sjetvspremač zahvata 9m , pošto posjedujem traktor od 110ks zanima me koju širinu mogu vući na brdovitom terenu, da ga preuredim na 3 metra ili šire

Gde si nasao od 9m napravi 2 po 3.60 pa jedan prodaj a drugi ostavi sebi taman ti ovaj drugi ostane dzabe :8):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bok ljudi,
Trebam pomoč. Imam traktor štore 404 znači 45 ili kak neki vele 42 konja jel bi sa njime mogao vuči sjetvospremač od 2 metra
Hvala!

Mišljenja sam da bi to treblo ići bez problema, pogotovo što imaš prednju vuču.
Probaj prvo s 2 metra i ako imaš duple valjke, još bolje, lako se proširi za 20 cm ako bi se ukazala potreba, no mislim da mu bude i ovo dovoljno, brže ideš i prije napraviš, a vjerojatno nemaš ni puno zemlje!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
evo slika sjetvospremača da se vidi kakav je bio prije nego ga sredim

veljko: našao ga u koprivama u jednom selu kod novske stao pitao gazdu jel bi prodao i trgovina pala.





 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Po ravnom ide 4 metra bez brige ali u brijeg je vec druga prica. S-opruge su bile nekad najpovoljnije u Trgoagenciji Krizevci.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo mog spremaca 2.90...

img1496.jpg


img1499.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mariola-to mu je taman. ja sam sa zetorom slicne snage vukao 2,20m sa velikim oprugama dosta duboko i u tvrdoj zemlji. ali nije islo bas brzo, a za sjetvospremac je potrebna brzina!
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Trebao bih jedan savjet u vezi kupnje teške drljače. Radi se o Pecki širine 4,40 m i John Deere 6900. Da li bi mu to bilo teško ili ''na knap'' za vući??
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja sam 2,80 isti takav uzeo pod vrijednost 4000 kn.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
tajo pajo ovaj ti je sa oglasa premal 180,koji traktor imas uzmi bar 280,kad vec zakacis da imas sta i uradit...
a razlika izmedu 1 valjka i 2 ima,to je logicno,al moze se i sjednim napraviti posao prodes jednom vise i to je to...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bolje dva reda valjaka i što teži sjetvospremać i radiš šta te volja. Ja imam 2.80 i traktor od 85 ks taman radi s njime. Ne treba pretjerivati sa širinom.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A kako ću s 45 ks vući 2.80 m zahvat ? Mislim da on nema snage ići 4-5 km/h s njim. Nego jel i među sjetvospremačima ima ono:"... ovaj od ovog proizvođača radi bolje nego ovaj drugi...koji ima ovo i ono"?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
isto ko i ja s 50 ks :D: ako se ne varam, jedno radno tijelo na 2 ks, a po metru dužnom 10 radnih tjela. i to taman dođe tu negdi...
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
bok narode.. novi sam na forumu pa sam vidio da ima i ova tema sa sjetvospremačima. ako nekome treba il ako znate nekoga imam ja za prodat jedan 2.5 m. ako zanima kog stavim i slike i sta god treba :D
:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte biti smješni da bi s 45-50 ks vukli zahvat 2,80???

Kakov je to onda sjetvospremač???? Garantiram da iza takvog posla ostaje svaki trag opruge po zemlji :)
Sa sameom vučemo 2,5m ali sa 3 reda valjaka i s tim se igra, da je bar još metar širi. Ali taj isti sjetvospremač jedva vučem sa 565, u prvom prolazu u friško oranje može jedino 1., tek 2 prolaz može 2., ali jedva.
A svi znamo da je brzina najvažnije kod rada sa sjetvospremačem.

180 cm je recimo idealno za 539, ali i TD 45 bude jako fino i jako dobro išao s njim.
Za 60 ks se preporuča 2,20m s duplim valjcima za neki optimalan rad u svim uvijetima, a ove priče o 50 ks i 280cm ne prolaze kod mene.

Uostalom, sjetvospremač kupujete na duži period i nije svrha uništiti traktor sa prevelikim sjetvospremačem, svatko nek radi kak hoće.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana ja sam sa universalom 53ks vuko sjetvospremač od 2,40cm od kolege Dino. Išao je solidno prvi prolaz 1brzina drugi prolaz 2brzina i to u brijeg.Koliko se sječam ima velike S opruge i duple valjke.Neka me kolega Dino ispravi ako griješim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probat ću i ja i prolječe na manjim zemljama s 565 i 2,5m pa da vidim sad kad je novi motor kak bude išlo.
Znam da smo nekad davno imali 220 cm s jednim valjkom i tu je 565 letio 2. bez frke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh