• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
dali je ovo sjetvospremač Rau, širina je 220cm.
i32kj2635j2p03zv1pl.jpg
[/URL][/IMG]
fw5v1mp41kgli0outl49.jpg
[/URL][/IMG]
nhd1gqkyrrbij3zq4g.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaki RAU!!!

Ja bi rek oda je to doma netko pravio.
Ova rama za kopčanje me podsječa na dvorednu sadilicu za kukuruz ili duhan :)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Gledao sam po oglasnicima ima takvih istih spremača, i zovu ih Rau pa sam ga i ja tako nazvao. Inače dosta jak spremač , nosači opruga su 10x50 mm, a uzdužne grede su 10x60mm.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I meni izgleda kao domaća izrada, no ako je kvalitetno napravljeno nije ni bitno što nije marka, po meni mu je mana jer nema duple valjke..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas ih zovu "raub", to je valjda proizašlo iz tog imana rau :)
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jedno pitanje, dali se bolje napravi posao, usitni zemlja sa klasičnim duplim valjcima ili sa onom kombinacijom dva ježa i jedan valjak?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Negje ti bude dosta i jedan valjak, s dva je naravno puno finija priprema, a negdje ništa osim RD nemože napraviti posao.
Mi imamo kombinaciju 2 ježa i valjak i odlično odrađuje posao u prolječe, najvažnije mu je za dobar rad velika brzina i onda on fino radi i naravno sve zavisi od zemlje.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ja imam sjetvospremac sa duplim valjcima, opruge su, mislim kao imt sistem, a kolega ima isti takav ali su dupli valjci s flahovima. inace moj uvijek bolje usitnjava, ne sabija toliko i bolje radi, jedino ovog proljeca, tesko se pripremalo za soju i duhan, i posudio sam njegov, radio je za nijansu bolje. znaci ovisi od godine i od zemlje. narucit cu si i valjke sa flahovima pa kemijat kombinacije na proljece.
 

mile

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
5
Pozdrav

zanimam se da bi kupio ovakav kultivator za vinograd, da li netko pozna ovog čovjeka iz oglasa koji izrađuje ove kultivatore? Cijena mi je OK, samo me zanima da li pucaju šerafi, motike? i ne sviđa mi se ovaj valjak na kraju, ja bi rađe klasični, jedan ili dva, koja su vaša razmišljanja o stroju iz oglasa? kupiti ili se može naći bolje za iste novce?


fala!

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/kultivator-vocnjake-vinograde-oglas-8380408
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
ja bi rekao da ovaj od 10kn je malo veci i od kvalitetnijeg materijala odradjen
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
dečki kupio sam imteov vučni sjetvspremač zahvata 9m , pošto posjedujem traktor od 110ks zanima me koju širinu mogu vući na brdovitom terenu, da ga preuredim na 3 metra ili šire
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
teža je zemlja ali imam i vučnu tanjuraču pa bi išao jedan prohod sa njom rano u proljeće.
sredina je 3 metra široka i svako krilo po 3m najmanje posla skinem samo krila i vučem sredinu da li je bolje da bude nošeni ili da ostavim da bude vučni
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nošeni jer predpostavljam da imaš male parcele.Vučeni strojevi zauzimaju puno mjesta u okretanju.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
35% su mi parcele oko 2-2,5 kj .a što se tiče samog rada sjetvospremača jel ima razlike u kopiranju terena
 

mariola1978

Novi član
Tu od
26 Ruj 2013
Poruka
11
bok ljudi,
Trebam pomoč. Imam traktor štore 404 znači 45 ili kak neki vele 42 konja jel bi sa njime mogao vuči sjetvospremač od 2 metra
Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh