• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Bio je i susjed od toga gdje sam kupio sjetvospremač, on ima Tafe-a 45ks i kaže kad je posudio sjetvospremač da ga mora na hidrauliku malo držati i da ne može razviti dovoljnu brzinu sa njim!! Vuče kod mene IMT 533 3 metra sjetvospremač, samo kaki i kako radi s njim! Ima raznih sjetvospremača, svaki se drugačije vuče..neko nekako radi, ja kada radim, radim da uredim pošteno zemlju jer od toga živim..
Ovako kad radim sa Zetorom ne potroši mi puno goriva, ide lako, ne patim ni sebe ni njega...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Imam jedno pitanje! Dakle dva su valjka na sjetvospremaču, jedan veći jedan manji, koji bi trebao biti prvi, veći ili manji!?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Prvo veci onda manji,zato jer se manji brze okrece i bolje izmrvi zemlju poslije onog prvog-veceg,logicno. :8):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Prvo veci onda manji,zato jer se manji brze okrece i bolje izmrvi zemlju poslije onog prvog-veceg,logicno. :8):

a i veci se okrece sporije,pa ne prebaciva neizmrvljene grude zemlje preko drugog valjka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
A šta onaj koji ima dva manja!?

I još jedno pitanje, dali bi bilo dobro ovako staviti nekakav U profil ispred valjaka, slika je sa neta!?
2qe9.jpg
[/URL][/IMG]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bilo bi dobro stavit nekaj ispred valjka..
Ne mora biti U profil,može biti i cijev okrugla,kockasta bitno je da nekaj ravna zemlju ispred valjka..Ja sam stavio U profil na svoj spremač i ima efekta..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Možete mi reč koje sve vrste radnih tijela /nožica mogu biti na sjetvospremačima
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi imam pitanje za sjetvo spremac,naime milio sam da kupim tanjirace ili sjetvospremac....

ako bi kupio sjetvospremac on bi radio sve,znaci ako se stigne sad uzorat za proljeca ako ne onda bi radio frisko sa njim u proljece...

dali se to moze odraditi sa sjetvospremacem??? sije se samo kukuruz i zitarice...

i jos jedno pitanje danas sam gledao sjetvospremac izmjerili ga metrom cini mi se sirok je 280cm ima dva tocka sa strane i ima dupli red zvezdastih valjaka,znaci one zvijezdice....

a imam traktor zetor solac 70 ks
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
taj zetor bi to trebo nosit bez puno muke. A ovo ostalo ne kuzim sjetvospremac se zove jer on priprema za sjetvu, znaci samo fina priprema.
Recimo ja picim oranje s grabljama, nakon toga drljaca sa cca 25 cm dugim klinovima, debelim za zavuć i onda po potrebi sijanje ili prvo sjetvospremac pa sijanje. sije amazone d8 s diskovima. i nikakvih problema
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Marko, dali samo bolje ravna ili šta bolje i usitnjava!?
Tek sad vidim :(wasntme):
Ma samo bolje poravna pa poslije valjak zemlja malo ljepšija izgleda..Meni se nekad znale vidjet crte ali od kad sam stavio taj profil puno je ravnija zemlja poslije valjka..
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kupljen sjetvospremac,jako je masivan i dobar strana neka marka tezak je ko vrag...

ma sa njim sam mislio odraditi na proljece ako neuspijem sad uzorati jesensku brazdu da prezimi,zato pitam moze li se u proljece radit sa sjetvospremacom,zato sam i kupio ovaj teski sa duplim redom zvijezdastih valjaka,kako vidim prednnji valjak je visi u odnosu na zadnji...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Moze se radit u proljece, kako nebi moglo. Ne volim ga zbog toga sto isusuje zemlju pa koristim tesku drljacu za zatvaranje brazde. Iako nekad kad bude vlazno proljece prodjem s njim da se sto prije prosusi. Poslje toga ide gnojivo pa sjetvospremacem se zatrpava i odma sjetva.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
to mi je bitno da moze i u proljece taj sjetvospremac ako sad ne stignem uzorat,znaci ide to... jer nisam s njim radio nikad,neko mi rece kao ne moze sto mi nema logige tako tezak sjetvospremac sa dva zvizdasta valjka da nemoze frisko oranje odradit...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa u proljece ce odradit bolji posao nego u jesen, u jesen kod mene bar bez tanjurace nista, pogotovo poslije duhana i kukuruza
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
znaci nemoram se brinut oko toga hocul sad stici uzorat ili ne... s njim mogu odraditi i pripremiti za sjetvu bilo kad,bilo to u jesen ili u proljece...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
marko93 nema problema, bitno da si odgovorio :icon_lol:

A mislim da ti je bolje da se potrudiš poorati u jesen, jer priprema u proljeće će ti biti daleko lakša kada zemlja odstoji i izmrzne.. Ako imaš tešku zemlju u friškoj brazdi ne znam el sjetvospremač može šta napraviti, ja sam sada u jesen pripremio za sjetvu sa sjetvospremačem, znači u friškoj brazdi, al samo gdje su mi lakša tla, na teškom tlu sam morao tanjuračom! Ako je zimska brazda onda nemaš frke el teška zemlja za obradu ili lagena, jer ti se onda zemlja samo rasipa! U svakom slučaju potrudi se što više poorati sada, imaš i 12. mjesec za oranje zimske brazde ako vrijeme posluži, pa i 1. mjesec.. Koliko imaš zemlje za poorati!? :(happy):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa sve kontam,al evo sad sredivam drva jer ne mogu prikolicom doci do djubra,a vrijeme katastrofa evo i danas od podne kisa,pa kad drva sredim omda moram djubretaru koju sam sad kupio da testiram i probam kako ce to ici jer nisam radio s tim nikad,a moram i mrezu za nju napravit jer je ostala u transportu,pa tek onda orati,pa ima jedno 1h mozda i 2h bude... i jos kupi sad taj sjetvospremac pa se nadam s njim to sve radit,jer upao sam u te nabavke,pa znate kako je kad si u razvoju..... i sve nabavljas...
 

Najnoviji postovi

Na vrh