• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
taj sjetvospremac koristimo vec godinama,potpuno je zamijenio tanjuracu,i jako fino radi,i u tvrdoj zemlji,samo treba brzine.bil je 220cm,onda se stari valjak vec sav polomio i svinuo pa mi je prijatelj napravio novi prosle sezone i pokazal se dobar u sitnjenju zemlje. to cudo je robusno i tesko ko sam vrag,jedva ga dvojica dignemo i premjestimo. zetora 5011 je i taj dizao,a kamoli jos jedan takav. :icon_eyes:
sad smo ga prosirili na 2.5m,pojacali,ima ukupno 29 opruga,malo obojali... 6340 se mora igrati s njim,sluzil bude za zatvaranje brazde,i na parcelama gdje se sade presadnice da svako malo proletim radi korova,posto su one prazne do polovice 6.mj.
rd ipak bude dosla,bas za te presadnice i pogotovo krumpir gdje treba dubina koju s njim nebrem postici,makar ima visoke opruge.
inace sam isprobao s zetorom 2,5m eberhardt rotobranu i nosi i tera ju bez problema.

Čini mi se da je previše opruga na 2.5m širine:^): ,ide oko 10 opruga na 1m radnog zahvata..
Moj savjet,napravite još jedan valjak iza,ima još par slobodnih dana do ulaska u zemlju a taj jedan dodatni valjak smanji jedan prolaz u pripremi zemlje..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ne znam,kaj se mene tice,ja bih mozda stavio jos par komada... moze li biti previse? sve ovisi koliko konstrukcija moze podnijeti,i da li su opruge pravilno postavljene,a tu ne bi smjelo biti problema. ovaj valjak dobro mrvi,nema brige s njim... u malo laksoj zemlji uopce nema potrebe za frezom kod sadnje kupusa ili paprike kaj dosta govori jer se to mora saditi u fino pripremljenu zemlju. sad vise ni ne stignem nista prckati oko toga jer je sezona posla vec pocela,a za zatvaranje brazde i rjesavanje korova bude dobar i ovakav kakav je,za pripremu bude rotodrljaca.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
ne znam,kaj se mene tice,ja bih mozda stavio jos par komada... moze li biti previse? sve ovisi koliko konstrukcija moze podnijeti,i da li su opruge pravilno postavljene,a tu ne bi smjelo biti problema. ovaj valjak dobro mrvi,nema brige s njim... u malo laksoj zemlji uopce nema potrebe za frezom kod sadnje kupusa ili paprike kaj dosta govori jer se to mora saditi u fino pripremljenu zemlju. sad vise ni ne stignem nista prckati oko toga jer je sezona posla vec pocela,a za zatvaranje brazde i rjesavanje korova bude dobar i ovakav kakav je,za pripremu bude rotodrljaca.

Previše može bit ako su biljni ostaci(kukuruzovina,razni korovi) loše zaorani i onda spremač to izvlači van i to se guši između S opruga..
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Pa dobro jel tu ima kakih ozbiljnijih velicina

Inače ne radim s sjetvospremačima sa s oprugama pokazalo se neučinkovito. Sistem krimlera koristim znači drljača+valjci+šinja (po potrebi) za pripremanje i samo drljača+šinja (s velikim klinovima) za zavlačenje brazde.

Sjetvospremač s valjcima mi je 5 metara (u planu ga je još rašrit) a za zavlačenje brazde drljača mi je 4.40 (s novim velikim klinovima) i mogu vam reć da ursus 1604 ju ima šta vuć
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Imam ja spremač 4,40 Jadrankin. Izmjenjao mu sve opruge, dva reda valjaka radi mali bez greske. Jako je robusne izrade. Vucem ga sa 135ks traktorom i ide 2. brzom samo daj
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da uletim na kićin komentar,
inace cuo sam dosta pohvala za jadranku, a i za pecku!
kod pecke mi radi od kuma brat i provjereno znam da je to ozbiljna firma,
a jadranka mi je 300 metara dalje od kuce i od komsije tata radi tamo,
tako da opet dajem ruku u vatru da rade dobe i kvalitetne prikljucke!

ako netko zeli neku preinaku, pojacanje ili slicno na postojeci prikljucak ili
zeli obnoviti stari prikljucak (sto jadranka i radi) nek se javi pa cemo
ostvariti neki kontakt!

bilo bi mi drago ako mogu nekome pomoci!!!
 
B

Bobo

Guest
Firma se zove JADRANKA - Jelisavac.

Jelisavac je mjesto kraj Nasica gdje se nalazi ta firma ;)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Firma se zove JADRANKA - Jelisavac.

Jelisavac je mjesto kraj Nasica gdje se nalazi ta firma ;)

zena se zove jadranka, pa tako i firma,
300 metara od mene, he ,he ,he.... :icon_super:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Previše može bit ako su biljni ostaci(kukuruzovina,razni korovi) loše zaorani i onda spremač to izvlači van i to se guši između S opruga..

pa ako je tak lose uzorano,onda si je covjek sam kriv!:icon_lol:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
danas sam ga isao spremit pod krov,pa reko da proletim malo po vrtu...



Uploaded with ImageShack.us

nazalost,jos je premokro,a kak stvari stoje tak bude i dalje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
dobar sjetvospremac,i nije bio preskup! ja sam gledao isti takav,samo 2,70m,koštao je preko 900e.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Koliki zahvat sjetvospremača sa duplilm valjcima bio optimalan za traktor od 60 ks i sa duplom vučom? I koju mi marku sjetvospremača možete preporučit
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Kupljen proljetos, nemam slika iz rada tokom pripreme za soju i kukuruz ali zasad nemam nijednu zamjerku. :icon_thumright:
ngwd.jpg

7h29.jpg

p1070033z.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Ja danas kupio sjetvospremač, sutra bi trebao po njega pa će biti i slika!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Evo moga novog/polovnog sjetvospremača, danas dovežen i išao ga odmah isprobati u oranici i radi super, jedan prohod i zemlja fantastično pripremljena! Zahvat je 220cm, platio ga 3000kn!
yarz.jpg
[/URL][/IMG]
blsz.jpg
[/URL][/IMG]
elyr.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Možda nekada i probam za 549, al kupio sam ga za Zetora, mislio sam 240cm tražiti, al ovaj 220 je skoro u tvorničkom stanju i za male novce pa sam ga uzeo, slučajno naletio na njega...
Vukao ga neki dida sa IMT 565, al taj 565 kao da ima zadnje gume neke veće, izgleda veće nego tvoj! Onaj sjetvospremač koji sam koristio do sada nije moj, to sam bio posuđivao, al onaj 220 se teže vuče, a ima manje opruga !! :icon_scratch:
 
I

iksi

Guest
:confused:220 bi trebao da vuce 549 kod nas 539 vuce 220 bez problema sto onda nebi mogao 549 da ga vuce :confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh