• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Zar neće pri grbavijem oranju, ako se ide direktvo u oranje) skakati po gulama?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Banijac budes ti njega prosirivao jos kako. Ja sa 135ks vucem sjetvospremac 4,50 i ide ko od sale... Prvi prolaz prvom a drugi drugom i opleti
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ako ga budem proširivao dodao bi sa svake strane krilo od 60 cm to bi onda bio stroj. na nekim parcelama gdje je veće brdo krila kad idem uzbrdo mogu ostati podignuta a u ravnom mora vući lako pri brzini od 9 km/h. Sad kad se popravi vrijeme biće proba pa ću vidjeti kako se mf ponaša.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas krenuo u predsezonski remont sjetvospremača. :)

Zamjena potrganih noževa, a dio noževa treba okrenut da se troši druga strana.















Sutra ću kupiti još dodatne 2 S opruge i montirati tako da dobijem punu širinu sjetvospremača, znači punih 250 cm i to je, bude sutra još slika dok budem montirao nazad.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
jel mi se čini ili su vijci što drže s oprugu sa eks centrom? meni treba par komada ali nisam uspio pronaći jel znaš gdje ima
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lijepo izgleda, meni bi trebal jedan takvi, ili 2,80 da je..

kak se ponaša u friško oranoj zemlji, a kak na tvrđim tlima koja su zalijana onak s pokoricom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koji vijci?? Dal misliš ove na samom nosači S opruge ili ove manje što drže nože dolje na S opruzi??

Ovi, manji dole što drže nož su M10, kupujem ih pod nazivom "vijak motičice kultivatora" u našoj lokalnoj zadružnoj trgovini. Glava ima je onako malo elipsasta.
A ovi gore na nosačima su također obični vijci M12 8.8


@ibosilj...ako je dobro zaorano, znači da nema kukuruzovine, u friškom oranju u jednom prohodu vrši pripremu, a u zimskom oranju također, a ako je jako grudvasto, treba 2 ili 3 prohoda direktno u brazdu
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ako ostane malo trave ili kukuruzovine, onda štopa, ne? mislim, izvuče to van?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ibosilj
Ako malo ostane to nesmeta, ali ako puno ostane onda naravo da vadi i štopa ko i svaki drugi.

@banijac
Evo sad sam skočio van pogledat, obični su vijci M12, nema nikakvog ekscentra. Uostalom prvi put vidim to, gdje god sam kupovao opruge i nosače svud su išli obični vijci.

Mislim da staviš obične da nebude nikakve razlike.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Priredio danas 1.5kj za kukuruz
evo sljka prije
IMG_0074.jpg
[/url]
capture[/IMG]
poslje prvog prohoda

free image host
i poslje drugog prohoda
IMG_0077.jpg
[/url]
upload pics[/IMG]
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
odlicno pripremljeno,koji je sjetvospremac u pitanju a naravno i pogonska masina....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Sjetvospremač je ručni rad jaga napravio ove zime širina 240cm a goniga sonalika 60ks 4*4 i mogo reć dajoj je na knap.
IMG_0063.jpg
[/url]




image ru[/IMG]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto si nisi dao još jedan red zubiju? El ti nije malo samo 3 reda,nekak mi se čini da su na rijetko poredani.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Nije malo 3 reda a rijetko se poredani zato štose trenutno nema para za gušće.
Treba još jedno 5-6komada stavit.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Tri reda opruga, 240 cm širine i traktoru od 60 ks je puno? Kakvu ti zemlji imaš i koliko duboko rokaš? Ja sa 355 nosim IMT Kondgskilde sa 4 reda opruga, širina u valjku je 240 cm i osjeti ga dobro, ali ide zadovoljavajuče.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Zemlja je jako teška vučem ga u 1 brzoj probaosam 2 brza ide samo na blagoj nizbrdici.
Vjerojatnobi vukao on i širi al tobi onda bila patnja
 

Najnoviji postovi

Na vrh