• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
case_magnum_split.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Šta je ovo zakačeno za traktor, šta radi?
Koliko sam shvatio ovo se desilo u Australiji. Vozač je prošao sa par povreda, čini mi se da je bilo i lomova.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Šta je ovo zakačeno za traktor, šta radi?
Koliko sam shvatio ovo se desilo u Australiji. Vozač je prošao sa par povreda, čini mi se da je bilo i lomova.

to je pretovarna prikolica
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Meni baš ne liči na pretovarnu prikolicu al vidim naprijed ovaj ror sa pužom pa bi možda mogla biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni liči na pretovarenu prikolicu i propinjanje traktora sa naglim spuštanjem prednjeg trapa , u prevodu cimnuo je kvačilo
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne vjerujem da je pretovar. Na sajtu piše da je vozač osjetio neke čudne vibracije prije ovog loma... Osim toga, vidi se koliko je točak prikolice udaljen od traktora, čisto sumnjam da ga može propeti na tako maloj poluzi. Nešto je tu drugo u pitanju. :confused:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da uzrok loma uopšte nije propinjanje traktora. Čak i da se propeo, teško da se može tako slomiti ako bi ga naglo spustio na zemlju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Meni je to samo dokaz da toliko hvaljeni zapadnjaci nisu toliko superiorniji naspram moga zeke :(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mislim da uzrok loma uopšte nije propinjanje traktora. Čak i da se propeo, teško da se može tako slomiti ako bi ga naglo spustio na zemlju.

A zašto su mu onda zadnje gume na traktoru onoliko propale u zemlju :icon_thumright:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Isto kak i mi imamo proizvode sarajevskog kiseljaka tak i oni imaju jamnicu ipak je to jedan koncer isti gazda !!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A zašto su mu onda zadnje gume na traktoru onoliko propale u zemlju :icon_thumright:

Kako propale?
Ako misliš da se ukopao onda ponovo pogledaj sliku. Teren je takav a i slikano je iz takvog ugla da izgleda kao da su gume u zemlji.
Da se toliko ukopao iza zadnjih točkova bi trebala biti poprilična hrpa zemlje, ...a nema ništa!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hm , nebih baš rekao da je tako , više mi se čini da je cijelom dužinom traga koji se vidi propadao , pogledaj i gume na prikolici
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Hm... Može biti i da je to, samo u šta je mogao tako propasti a da mu gume budu čiste!? :icon_scratch:
A sve i da jest tako propadao, opet ne vjerujem da se mogao tako slomiti samo zbog propinjanja i pada. Tako se ni Štore nebi polomio... :p:
Kod mene dosta ljudi radi šumu i inače je brdovito, nagledao sam se propinjanja i propinjanja, al još nikad niko nije prebio traktor zbog pada. A bilo je prevrtanja isto zbog tog propinjanja, pa čak su i ljudi ginuli. Ali na traktoru se ništa osim smotanih liomova nije desilo.
Zato mislim da propinjanje nije uzrok loma.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja mislim da kod ovakve prikolice, kojoj je osovina na sredini i ovakvoga traktora, netreba uopste pricati o propinjanju, to je prakticno nemoguce.
A vidi se da je nesto utonuo, i ror od prikolice je nakako na zemlji, samo slika bas nije naj jasnija
 

Najnoviji postovi

Na vrh