• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne mora se propinjati samo zato jer ga pritiska teret. Može se propeti i ako pokušava povući više nego što može. Ili u ovom slučaju ako mu je prikolica toliko zapala da je ne može povući a on stoji na dovoljno tvrdoj podlozi da točkovi jako teško ili skoro nikako ne proklizuju...

Mislim da ovdje nisu točkovi prikolice na sredini, prije će biti da se radi o tandem osovini.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nemora biti zbog pritiska, ali onda treba biti zakacen vislje od zadnje osovine, a ovaj je nize, tako da onda po meni propinjanje definitivno otpada.
Moze biti da je i tandem, slika ogranicva pogled, ali to neigra neku ulogu :icon_wink:
Sve u svemo vjerovatno se raspao pod zamorom materijala u kombinaciji sa silom vuce i sveobuhvatno nekvalitetnom izradom ovih novih strojeva :(punch):
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kad sam pročitao naslov, mislio sam da kradu onako malo za zimnicu... Al vidim da se neki od lopova natovario sa 600 Kg luka! :icon_e_surprised: To je već ozbiljna krađa!
Pošto nema dovoljno policije najbolje je da oštećeni seljaci uzmu stvar u svoje ruke :icon_axe: i malo nasikiraju lopove!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo, i ja sam u nedjelju skužila da mi je pobrano najmanje tonu paradajza za kuhanje,I to iza centra sela,sa glavne ceste se vidi parcela.Uspjeli smo nabrati dvijesto kila,što je ostalo.To je muž danas prodao po tri i pol kune.Dakle,tri i pol tisuće otišlo u prvom naletu.A bude i ostalo dok pocrveni.A bude otišlo i zelje koje je uz paradajz posađeno kada dođe u berbu.Ovo je već prestrašno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
E, zato pod prvo, bila ona kakva god i kakve god slike stavljala, ti si prekršil
njezino autorsko pravo, a drugo ne vidim zakaj bi to tu nekoga zanimalo na forumu...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Pa nije loša sta 7 razred hmm 13 godina hahaha u svakom sluacju nije losa za 5 godina nek mi se javi =P
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
E, zato pod prvo, bila ona kakva god i kakve god slike stavljala, ti si prekršil
njezino autorsko pravo, a drugo ne vidim zakaj bi to tu nekoga zanimalo na forumu...

ajde ajde ,neda mi se tu pravdati s tobom
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Evo, i ja sam u nedjelju skužila da mi je pobrano najmanje tonu paradajza za kuhanje,I to iza centra sela,sa glavne ceste se vidi parcela.Uspjeli smo nabrati dvijesto kila,što je ostalo.To je muž danas prodao po tri i pol kune.Dakle,tri i pol tisuće otišlo u prvom naletu.A bude i ostalo dok pocrveni.A bude otišlo i zelje koje je uz paradajz posađeno kada dođe u berbu.Ovo je već prestrašno.

taj tip štetočine nema prirodnog neprijatelja a ni znanstvenici još nisu pronaši sredstvo protiv njih,nažalost.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Danas ulovio dvije babe koje svake godine uz njive obrste sve orahe pa poslje prodaju na pijaci. Da je to koji orah. Ima na stotine stabala a one ih sve obrste i to se ni ne skrivaju. Desetke puta sam ih vidio na tudjim njivama. Aj da su sirotinja al fino vozi ona novi auto.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas belaj sa tehnostrojkom! Bilo komušine u njoj što se do sada istrpavao kukuruz pa se komušina natrpala u nju da se na polju iskipa, i tako dok sam ja brao, otac išao to iskipati u obalu koja je nasred njive iskipao on to i poterao malo napred, kipa još uvjek dignuta, i dok je poterivao napred jedna grana zakrene klin i on ispadne! Kada je pustio hidraulik sanduk prikolice spadne sa šasije i ostane samo na jednom klinu(zadnjem) vjesiti! Al je bilo muke to vratiti nazad! Srećom štete neke nema osim razbijenog onog prednjeg svjetla! E sad još jedno pitanje ona kugla od cilindra što gura u sanduk prikolice, dali ona se samo stavi na ono predviđeno mjesto ili mora se unutra ugurati, ne znam kako da bolje objasnim! pošto je cilindar ispao iz toga, a nikada nisam baš zagledao u to...
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obično je matica kao osigurač od ispadanja kugel , najblje da se zageldaš pa budeš shvatio .
Uglavnom neki osigurač mora biti , seger , žica , matica , zatučeno , zavareno
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
što sam vidio na brzinu u polju dok smo vraćali bio je seger, pošto mi se u polju(nema se alat sav potreban) desilo to nisam ništa pokušavao nego sam samo stavio tako da prikolica bude sklopita, kasnije se nisam ni zavlačio pod nju da bi gledao, budem ujutro to onda rješavao ako bude kiša..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Ako je Petoletkin cilindar, onda je seger ispod polutki koje drže kuglu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Bučo, na čemu je to?
Draži su mi plehnati ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh