• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kolege, cerada i sve je uredu... Kosio sam na svakakvim njivama, ne znam kako bi završilo da je nisam imao...Kolega iz susjednog sela, kosio je jednom i kamen mu je prozujao kroz prednju i zadnju šajbu, prošao par cm od glave... Od tada je sebi stavio nekakvu željeznu mrežu, i kaže, sva sreća pa je preživio ... Šta je sigurno, sigurno je :)

6ox12yxvjs91k67oepk4.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ako prozuji kroz šajbu, onda mu cerada nije nikakva zapreka. Jedino te mreža može spasit...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dečki,nema te cerade koja če na bubnjastoj kosi zaustavit kamen..To kad kamen doleti u šajbu sam pukne ko da neko čekičem udari,u sekundi rasprsne šajbu...

E zaštitu ču i ja sad neku napravit obavezno,pogotovo na desne šajbe,makar nikad neznaš kud kamen može doletit,nekad davno je tati doletio kroz zadnju stranu u pravu šajbu...
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cerada mnogo znaci.ako nespreci vec skroz udarac bar ga ublazi. cerada nije fiksna i zato je dobra. staklo je fiksno i krto i najmanji udarac puca. mreza tu retko pomaze sem u sumi. jedino moze donekle folija da se nalepi na staklo iznutra ili dvoslojno staklo.bio sam prisutan na mojoj njivi kad je kosa izbacila kamen kao projektil preko 150m od mene i zavrsio u krosnji oraha iznad mene. da je imao ciradu to sigurno dotle nebi stiglo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imamo na obadvije kose zaštitne cerade i sve limene oklope, ali svejedno kamen doleti od ispod pa ode šajba.
Na 539 su samo 2 stakla ostala originalna, sve je ostalo novo, a desna vrata su več 3 puta razijena.
Meni je samo jednom stradalo na 565 donje staklo desnih vrata.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda jedino pancir staviti . salu na stranu ali vrlo je zeznuto. kod mene retko gde ima kamena ali nadje se.e sad gde odleti ko zna ali vecinom kose bez kabina svi .ali u takvim predelima gde ima kamena je stvarno problem. ja bih pravio zastitu od lima bar kad se kosi.najgore sto i parce stakla moze gadno iseci rukovaoca.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a zamisli kako je kositi s landincem, kad moraš podignut kosu, a nemožeš je isključit, samo gledaš oće li lansirat nož ili disk u tebe :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Doleti kamen i od naprijed. Zanimljivo je kako kad naiđeš na krtičnjak, pa te lupa zemlja po nosu a gledaš naprijed. Točno se odbija od prednji kotač i vraća nazad...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ko god da je ovo uradio nema bas puno veze s mozgom i zdravom pameti makar se ovaj vozio i po njegovoj zemlji al jbga takvi smo mi ljudi, sitne duse zajedljive. Odvratno!! Kad bi mogo znat tko je taj pametnjakovic pa mu vratit posteno s kamatama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ni je fotomontaža onda ni je ljudski pa kaj je mali medo kriv ako več mora( i ako je zaslužio) trebal je klepnati vozača :x::x:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ni montaža,ja osobno bio na "uviđaju",smo ga digli na hidraulik i otpelali doma.. E sad..kome je bilo namjenjeno,ne zna se... a poljski put kroz neki šumarak...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ocito se vozio prek tudje zemlje da skrati put.
Je i razlog ako je to da se vozio po tuđoj zemlji,reko je moj djed hebala te zemlja bit će ti je puna usta.Kao i savakome od nas :icon_oak:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a moš ga fućkat...ne znaš ko je ni šta je...a šta..namontali smo obadva šlaufa druga i vozi dalje
 

Najnoviji postovi

Na vrh