• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa sve do tad je islo,ali jednostavno u tom prolazu je samo potonuo
nlq6.jpg

prvo je probao explorer,ali nista od toga
b48p.jpg

tek uz pomoc torpeda smo jedva nekako izasli,bas je sjeo na trup :icon_anal:
7rus.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kaj bu u tom blatu raslo, ko ludo :icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dino sta se ti prebacujes na rizu:icon_rofl::icon_rofl:
Lijepo si ga parkiro kaj nisi mogo pricekat s oranjem kad je na toj parceli tolko vode??
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bude kuruza,valjda se bude do maja posusilo.

Nisam mogao pricekat,ako pricekam,bit ce samo jos gore. Upravo suprotno,pozurio sam se dok jos nema toliko vode,hehe.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ajooooj kolega Dino. Pa ti si rekao da se taj traktor nemora šlepat da on šlepa druge i da nikada nezapane,pa šta je ovo bilo. Ali ono najbitnije meni si se smio kada sam ja u zimi ostao kada sam gnoj vozio. Ai kolko vidim ništa bez zelenka,a uvjek me ti i kolega franc zaje da zeleni nisu sazrijeli za posao,a vidi sad. Kolo sreće se okreće.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To je tako uvijek sa šlepanjem,uvijek fali malo snage za povući ali prijateljski savjet ,trebali ste vući na rikverc puno lakše izlazi van stroj iz takve kaljuže, jer sam se nagledao i našlepao pojedinaca,a sad bude moralo pasti dobro pranje zekana od ove kaljuže,:icon_jook::icon_jook:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko ja vidim tu nije bilo kuruze , samo na brijegu .
Brijeg moj dragi , jesi muka ali nema kuruze kaj zraste na brijegu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@dado6340 bome si i ti svog lijepo zabrazdio:(:(
Jesi to sebi brao ili nekom drugom??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@dado6340: izlazi sam,ali vidim da si ipak morao iskipati koš... E vidiš baš na takvim slučajevima dolazi do pucanja rude ili šasije zbog zaglavljivanja i cupanja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Eto večeras sam i ja imao vatreno krštenje što se tiče nezgoda sa traktorom
U prikolicu mi se od pozadi zakucao čovjek sa golfom 2 , sreća njemu ništa nije bilo a golf je propisno pukao , do brisača
Uzrok , čovjek je u krvi imao 1,75 promila alkohola a ja na prikolici nisam imao pozicije , radna svjetla i rotaciju koja se vidila preko prikolice nije uočio jer je bio malo pjanček
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Pa savo hocet tebi biti kakve kazne
posto nisi imao signalizaciju na
Prikolici?

Dzesu ti svijetla crni savo... Hehehe



Prije par dodina sam ja u 4 ujuro
iza okuke naletio na Traktor koji
je vukao Kotoao za peci rakiju
ama nikakve signalizacije nije imao.
Ja kakav sam u tim trenovima izisao bi
iz auta i zapalio i Traktor i vozaca...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Imao je @savoris svetla, al ne koje treba:icon_scratch:
Kad logički gledaš, crveno svetlo(pozicija) znači da je vozilo u tvojoj traci i povećava se pažnja!
Al samo radna svetla i rotacija bila uključena!
Rotacija OK, al radna svetla....što svetle bele boje u nazad, mogu zbuniti i treznog čoveka, jer misli da vozilo dolazi iz suprotne strane, tj. u drugoj traci i mimoilaze se!
Al to što je bio pijan, to je druga priča....
Nedajem nikome pravo, al po mome mišljenju @savoris trebao si imati crveno sveto pozadi!
Možda bi lik skontao problem na putu, i nebi došlo do nesreće!
pozzz joe!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
U prometu na cesti vozilo nesmije imati upaljena svjetla bijele boje na zadnjoj strani, osim svjetla za reg. pločicu..u protivnom...kazna..crni Savo.. ako je policija radila uviđaj crno ti se piše..u takvom slučaju...bolje nezvat Policiju..nego dogovor..naročito ako ti nemaš nikakvu štetu.
@dado
@dino
Dečki moji,zar niste nigdje vidjeli da se prednje pogonske gume meću naopako...u ovakvim situacijama bez problema se vratite u rikverc kad traktor počne tonut u blato. :tractor:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa nije policija stajala sastrane da bi vidjela kako savo svijetli odpozadi .


Ovdje se pisalo o tome kako je rotirka kažnjava ako se upotrebljava kad vozilo ili teret nije van gabarita tj. kad ne postoji zakonska osnova za rotirkom , kako je u federaciji ne znam , treba čitati narodne novine federacije .

Ne može sudionik u prometu biti kriv ako nema pozicije s zadnje strane .
To bi značilo ako ti krepa žarulja da si krv za sudar?- nema šanse .
Radi toga postoje katadiopteri .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
E ovo ti je biser dana..nemoraš za danas više ništa :mur:
Očito nemaš pojma što znači očevid na mjestu događaja od strane Policije...utvrđuju se sve relevantne činjenice..koje su bile u trenutku sudara..u teškim nesrećama čak se žarulje šalju na vještačenje da se utvrdi dali su svjetlile u trenutku sudara... a u ovom slučaju saslušaju se sudionici i svjedoci ako ih ima...tako da Policija nemora stajati.. i čekati da se nešto dogoditi već negdje u klijeti ili birtiji :drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko može dokazai preko vještačenja žarulje da je ona radila u trenutku sudara ?
Savo je mogao radno svijetlo ugasiti tj. izači iz njive minutu prije udesa .
Puno gledata CSI , previše .


Vozila zimske službe uglavnom imaju upaljeno radno svijetlo da vidi šofer vidi kako baca sol , pa ne izaziva lančane sudare .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prikolica nije bila moja , pozicije na traktoru se ne vide od prikolice
Kod nas je rotaciono obavezno na traktoru , do prije godinu-dvije bil oje strogo zabranjeno

Ja sam na licu mjesta prihvatio platiti kaznu za neregistrovanu prikolicu i to što nije imala signalizaciju m ,uzrok sudara je prebrza vožnja pod dejstvom alkohola i nedovoljno držanje rastojanja od vozila
Vozač auta nije prihvatio odgovornost na licu mjesta mego traži sudsko razlučivanje , ja da bi izbjegao sudsko razlučivanje prihvatio sam kaznu na licu mjesta
A i da sam prihvatio sudsko razlučivanje najviše što bi mogli da mi prikače je 50% odgovornosti za udes i sudski troškovi
Jer zamislite da je na asfaltu ležao pijani čovjek , isto bi bio zgažen , znači ovaj nesrećnik sada na sudskom razlučivanju ima da nahebe 100% , on ide na to da bi nekako naplatio štetu na vozilu jer je u pitanju službeno auto ali nema nikakve šanse jer je udario od pozadi i pijan
 

Najnoviji postovi

Na vrh