• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ja sam prihvatio dio svoje krivice i tu kaznu ću da platim i nema problema

Čim je alkohol u pitanju, bio kriv ili ne, pijani uvjek dobro nahebe...zato sam ja uvijek sa trokut za spora vozila na kraju....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo ovako izgledaju novi navikani raonici posle uzoranih 0.1ha čiste njive , nije ni farba pošteno spala sa njih
I da ih nekome ne polupam od glavu , ih koji sam ja kreten šta sam kupio :fiery:
 

Prilozi

  • Photo0221.jpg
    Photo0221.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 318
  • photo0222.jpg
    photo0222.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 323

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Savo.. čini mi se da je tu netko prčko po raonicima, izmjenjivi špic bi trebao biti s gornje strane raonika.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ovdje očito nešto neštima.Izgleda da su raonici na plugu bili krivo okrenuti, ovo plavo gdje boja nije skinuta je trebalo biti s gornje strane, zato je špica zapinjala u zemlju i došlo je do savijanja oba raonika.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
:icon_e_surprised::icon_e_surprised: kako?
kvalitetni raonik u najgorem slucaju puca, ne savija se tako
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sve je u redu montirano samo je materijal repa a raonici lakomi,plazevi možda istrošeni i preklopio ih je kao zračnicu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nije sigurno dobro..evo slika od istog proizvođača
 

Prilozi

  • IMG_2267.jpg
    IMG_2267.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 216

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
@bhorv meni se čini da ti ne vidiš neku razliku od pravo i pogrešno okrenutog lemeša
pa vidiš da je onaj svijetliji raonik bio dobro okrenut, i dupli nož odozgo stavljen.
osim toga u šta bi trebo zapet da bi ih savinuo prema gore po tvojoj logici. svaki lemeš koji je takvog materijala se piga prema ddolje kao se i kod save dogodilo.
savo je stara škola, i čovjek nije sigurno naopaćke stavio lemeše tj i nemoguće je stavit napaćke.
lemeše loše kvalitete je i meni radio čovjek iz pitomaće. zna ić po sjmovima. i prvo oranje isto se dogodilo kao kod save. tolka kvaliteta je bila da sam na mjestu s dva čekića izravnao, i nije mi htio reklamirat.....
poslje toga mi čovjek donio original iz njemačke izašli me s dostavom još ćak oko 500 kuna jeftinije za 3 br prekretaća
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Savo.. čini mi se da je tu netko prčko po raonicima, izmjenjivi špic bi trebao biti s gornje strane raonika.
Pogledaj malo bolje slike , sve je kako i treba da bude , isto postavljeno ka na tvojoj slici

na kojem je to plugu?
Lemind Leskovac 2X14, jako dobar plug za moje uslove

Sve je u redu montirano samo je materijal repa a raonici lakomi,plazevi možda istrošeni i preklopio ih je kao zračnicu.

Plazovi i ostatak pluga je u jako dobrom stanju ali je materijel i gori od repe :fiery:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ispričavam se svima, a naročito Savorisu bio sam u zabludi što se tiće postavljanja raonika. :mur: igleda da godine nose svoje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ispričavam se svima, a naročito Savorisu bio sam u zabludi što se tiće postavljanja raonika. :mur: igleda da godine nose svoje.
Kako neko voli da kaže ''prokleti alkohol'' :(rofl):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
nije :icon_jook:, nego me zbunilo jer ja imam dovareni samo donji dio s onim tvrdim materijalom a kod tebe je na gornjem djelu.. sorry još jednom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma nije frka , vjerovatno te zbunilo jer je ovaj vrh zamišljen kao dvostrani
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gde uze te ranike savorise. pa od armature da ga pravio bolji bi bio. ko to proizvodi ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
gde uze te ranike savorise. pa od armature da ga pravio bolji bi bio. ko to proizvodi ?

To sam i ja mislio pitati. :icon_razz: I da napiše ako zna ko je proizvođač isl.
Da se još neko od forumaša ne "usreći" sa njima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh