• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
To je još dobro.. meni uglavnom ispadne osigurač na polugi dolje i onda mi se plug otkači i onda mi je muka kad ga moram ponovno kačiti i skidati top-link.
 
E

el pibe

Guest
Takvi preklopni sa osiguračem su odlični.Jedina mana ako je na imanju više traktora i vozača pa ti samo netko u prolazu skine i uzme sebi:mad::Zato su sad kod mene privarene sa malim lancem za poluge i lani sam ih uzeo dvadesetak komada neka se voze u kutijama za alat.Jednom sam izgubio štift na njivi a u kutiji ničega ni za lijek.Tako da dobro znam što su muke.Srećom pa je naišao prijatelj i posudio mi štift.Inače bi morao otkopčati priključak i ostaviti ga na njivi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Na plugu, tanjurači i spremaču si mi na polugama uvijek vijak M12 i dvije zakontrirane matice.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
O da mtd ,kukuruzovina ih čupa kao blesava,najsigurnija opcija je 8 žica duplo svrknuta
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ili saraf. Ja sad na plug stavim dva vijka i ne brinem :). Nije svejedno kad moraš sam micati plug od 200-tinjak kg..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Moji preklopni na donjom polugama imaju lančiće, ali i rupu u visini preklopnog federa. Kad se kvači plug, obavezno se ring priveže kliještima i drotom. Prekasno bu kad plug završii gumi...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Suncokret je daleko najgori za osigurace. Najbolji su osiguraci oni kao violinski kljuc. Za vucene stojeve ih vezem drotom, a na trotocje ih gurnem tako da upadnu u onaj krug i tako ne mogu ispast.
Za brze kopce koristim one usice sa imbus sarafima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Neki dan naiđem a čovjeku je ispao i lijevi osigurač na plugu , plugovi su se tako gadno zakrenuli da je prednje crtalo urezalo desnu gumu skoro da samog kraja.
Meni su zakon španeri sa unutračnje strane , osigurači ni ne trebaju.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Šaraf i dvje matice i ,,više me ne zanima ,,kad jedamput čupaš jednobrazni ,visoki ispod kabine zetora ,,,,da iz NASA-e pošalju drugo ne koristim...!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako je i meni bilo. Olt posavac 2X12 dodjem do kraja njive tj. ograde i dignem hidraulik i pogledam iza, a ono plug se otkacio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nevalja šaraf radi glave s gornje strane, jer uništava kugle. Trebalo bi ga spljoštiti (obrusiti) s jedne strane, da izgleda kao ovaj preklopni osigurač.

Ovo rješenje koje je kolega NH spomenul je dobro (β osigurač), samo je malo tvrd za kugle.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad se ide orat kukuruzina oba donja preklopna osigurača privežem plastičnim vezicama i nema iskakanja,jer kad se otkopči dvobrazni od oko 200kg pa se sav izokrene iza,dvojica ostave jaja dok ga vrate i namjeste nazad na poluge.:(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije ga problem vrnuti ak ne završi u gumi :)
Vezice su jednostavno rješenje, ali ja se ipak nebi pouzdal u njih, jer ih kugle mogu odsjeći.
Zato velim da su moji osigurači prevrtani za drot, tak da ga kugla nemre ni dotaknuti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma problem je kad si sam hehehh. Nije svejedno.. Meni uvijek spadne jedna poluga i onda moram skidati topling, povući plug nazad i ponovno zakaciti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma ne otkaci se često. Otkacio mi se jednom prosle godine i jednom ove i odsad stavljam vijke i nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh