• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Onaj preklopni mi se nije nikad otkacio sam, obicni su se znali ali gurnem ga do kraja ne na prvi zub i nema zime
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Mom starom je na torpedu dok je orao ispao osigurac i kad se okretao isao na rikverc i prerezalo novu gumu ni 150rs, Nije joj bilo spasa kupili drugu al druge marke jer trenutno nije bilo iste, sad bar vidim kako se ponaša koja guma ;-)
 
Posljednje uređivanje:

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Na mojem IMT-u 540, 79. god. klin ima lanac zajedno s osiguracem tako da i ako ispadne ne može se izgubit. I osigurac ima "vodilicu" tako da kad je osigurac unutra klin se ne može okretati. I dolje na polugama isto imam lance zavarene za poluge. Svi osiguraci su preklopni. Nikad do sad se nije dogodilo da ispadne. Sad neznam dal je to tvornički ili je to prijašnji vlasnik napravio.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
S ovime se stegnu poluge i s onima sa strane i nemogu ni ljevo ni desno, i nemogu ispast nikako. Osigurači skoro pa ni netrebaju. Jedino sad neznam jel smeta za kardan ako se vuce nekaj drugo.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1429629950583.jpg
    uploadfromtaptalk1429629950583.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 219
  • uploadfromtaptalk1429629974117.jpg
    uploadfromtaptalk1429629974117.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 207

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
A kako onda našpanati vanjske španere da priključak ne šeće lijevo-desno?
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Pa našpanaš ih ko i inače, a ovo ti samo sluzi da se poluge nemogu raširiti.
Ovo super dođe u šumi, jer se osigurači lako zgube među liščem kad se vuku drva, a ovak štanga nema šanse ispast van.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
S ovime se stegnu poluge i s onima sa strane i nemogu ni ljevo ni desno, i nemogu ispast nikako. Osigurači skoro pa ni netrebaju. Jedino sad neznam jel smeta za kardan ako se vuce nekaj drugo.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Koliko dugo bi izdržo taj španer pod mačerom od cca. 700-800kg?
Po meni svaki osigurač je dobar, bitne su rupe na priključku, osigurač NESMIJE plesat u rupi nego stajat fiksno. Jučer sam izgubio na klinu od prikolice u šumi, jednostavno ga zemlja iščupala i danas kupio tri nova.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Kakve veze ima španer sa težinom malčera? On drži poluge da se ne razdvoje, a izdržal bi isto kak i izdrže osigurači, osim ak ti ne smeta za kardan, a nisam pročitao da je neko izgubil malčer na polju nek plug. Zlu netrebalo ja uvijek imam osigurače, doduše ja se vozim po šumi, stari ore, ali kad izgubim osigurač u šumi koda i nisam, drvo šlajsam koda se nist nije dogodilo :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
S ovime se stegnu poluge i s onima sa strane i nemogu ni ljevo ni desno, i nemogu ispast nikako. Osigurači skoro pa ni netrebaju. Jedino sad neznam jel smeta za kardan ako se vuce nekaj drugo.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Španer je dobra ideja ali smeta kardanu pri radu

Ovo je daleko najbolje osiguranje od ispadanja poluga. Svaka čast Gigi. :icon_pidu:
Ako smeta kardanu na tom mjestu, mogu se napraviti šelne oko poluga na mjestu gdje ne smeta kardanu i miran si za vijeke vijekova. :biggrin:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nisi skužio zašto sam naveo težinu. Kad se malčer zaljulja ako nisu vanjski španeri stegnuti potrga šta stigne, meni je išćupalo kugle u rukama jer nisam stegnuo španere.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ovo sa španerom bi vrijedilo jedino ak bi španer bil na kraju kugli. Na sredini ima različitu duljinu pri njihanju, nego na krajevima poluga.

.. Kad se malčer zaljulja ako nisu vanjski španeri stegnuti potrga šta stigne, meni je išćupalo kugle u rukama jer nisam stegnuo španere.
Njemu je malčer podrobil getribu na traktoru :)
 
E

el pibe

Guest
Najbolji,najsigurniji i najbrži način kopčanja je GDS sistem.Naravno i najskuplji:eek:Ima i jeftinijih verzija koje funkcioniraju odlično.I štifti ne otpadaju,ruke se ne zmakivaju,leđa su zahvalna.Tko puno radi i prikapča dobra investicija i štedi vrijeme.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Nisi skužio zašto sam naveo težinu. Kad se malčer zaljulja ako nisu vanjski španeri stegnuti potrga šta stigne, meni je išćupalo kugle u rukama jer nisam stegnuo španere.

Vanjske španere također našpanaš več sam to napisao, znači ovo ne mijenja vanjske španere :D

Ovo je daleko najbolje osiguranje od ispadanja poluga. Svaka čast Gigi. :icon_pidu:
Ako smeta kardanu na tom mjestu, mogu se napraviti šelne oko poluga na mjestu gdje ne smeta kardanu i miran si za vijeke vijekova. :biggrin:

Ma ništa, zahvale idu mojem pokojnom djedu od kojeg smo naslijedili traktor. Od kad znam za sebe to je gore tak da evo i tu
sam zakeljio.

Ovo sa španerom bi vrijedilo jedino ak bi španer bil na kraju kugli. Na sredini ima različitu duljinu pri njihanju, nego na krajevima poluga.
Njemu je malčer podrobil getribu na traktoru :)

Jep, ali to nije bilo zbog španera, mislim da čak onda ni nije bio gore...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čitam i ne vjerujem kak gubite osigurače na polugama. Pa ja imam več prilično staža na raznim traktorima sa raznim priključcima i niakd mi se nije desilo da mi osigurač ispadne i da mi se priključak otkopča. Koristim večinom preklopne osigurače i na nekim strojevima one druge kaj se mogu nabiti do pola ili do kraja (neznam kako se zovu), a i takve niakd ne nabijam do kraja jer ih zna biti problem kasnije izvaditi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tako je ŠANANA i ja još duže radim ali nisam izgubil šplente ono se zove R-osigurač .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro je dok se ne ore ili tanjura visoka tvrda trava ili kukuruzovina...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam umalo završio na kirurgiji,toliko puta očistio štalu i nikada ništa i danas me krava ošine sa nogom u moju nogu,sreća u nesreći što me maznula po zadnjoj strani tako da sam malo poklekno,sretna je što je friško oteljena,ali upisao sam joj tu nečasnu radnju:fiery::fiery:
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Najbolji,najsigurniji i najbrži način kopčanja je GDS sistem.Naravno i najskuplji:eek:Ima i jeftinijih verzija koje funkcioniraju odlično.I štifti ne otpadaju,ruke se ne zmakivaju,leđa su zahvalna.Tko puno radi i prikapča dobra investicija i štedi vrijeme.

Možeš mi pojasniti sto je GDS sistem? Ja doma imam jaram za brzo kopcanje al na zalost trece kategorije, isti kao onaj sto je bio prikopcan na onom najskupljem traktoru u Gudovcu, slučajno sam ga kupio uz još neke priključke i sad mi samo stoji jer meni treba druga kategorija, inače mislim da je jako dobra stvar zakapci stroj za par sekundi i nema šanse da se sta otkapci
 

Najnoviji postovi

Na vrh