• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, znam, vožnju treba prilagoditi, razmak prilagoditi - on uvijek mora biti takav da omogućuje pravovremeno zaustavljanje.
No, da je ovaj ispred mene kočio, ja bih imala vremena kočenjem isto smanjiti brzinu i zaustaviti se na vrijeme. To su refleksne radnje, u djeliču sekunde reagiraš
Baš zato pitam mišljenje jer kada se vozila kreću zaustavni put je dulji jer se i vozilo naprijed, bez obzira što se zaustavlja, još uvijek kreće, i ono iza njega ima dulji put za konačno zaustavljanje - ja sam bila dovedena u podređenu poziciju - bilo mi je sakrito zaustavljeno vozilo, nije mi bilo u vidnom polju dok se onaj ispred mene nije maknuo. Zapravo on nije imap dovoljan razmak od onoga ispred sebe, zaustavljenoga.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Po zakonu da.

Dobila sam tri boda, kaznu, i platila sam si sama štetu četiri i pol tisuće kuna.
No, po logici ja nisam bila kriva.
I ono ponižavajuče - morala sam puhati alkotest. Bljak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bila si kriva jer si se vozila brzinom većom od nule, a vidljivost je bila nula :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A znaš kaj je bilo najbolje?
Auto nam je bio tri mjeseca u kvaru, stajao na dvorištu, bila sezona posla, imali kombi i kamion pa smo se njima vozili, uvijek bilo ne vremena za otpeljat ga mehaničaru. I onda ga dali popraviti, vozili se deset dana, i ja ga jedanaesti lupila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Vještak bi možda utvrdil da mehanićar nije dobro obavil posel....

Da si uzela dobrog advokata (ko moj kolega, kad su došli na raspravu sutkinja otvara vrata i veli izvolte gospon xxxxxx ) možda bi on uzel tolko i zajebo ovog nevinog ko razno razni vještaci i doškolovani milicajci koji ne naprave očevid kak treba.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,355
4500 kuna,, šta to njoj znači,,advokat bi uzeo možda duplo,,
Al da je kriva, kriva je,.
Tu je po onoj narodnoj, na mostu izgubi, a na ćupriji dobi!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znaš šta, taj nevini i nije bio toliko nevin, jer je lagao da njega nije nitko zaobišao sa desne strane - on nije vidio nikakav auto.
Lopov, bojao se da mu se ne prikači naglo kočenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Imaš ti još sreče kaj nije odmah šancov ovratnik na vrat nabil i još sto komplikacija .... ko žena poslje poroda.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,355
Upravo to,, kod nas, ako te neko čvakne zguza, pardon odpozadi,,
ima pravilo,, ako si dobar il imaš jaku vezu sa tim ortopedom na klinici,,
100% možeš izglaviti dobre novce u tom slučaju...
Jest da se moraš odreć većinu svote u njihovu korist.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da - on.
A menu su cice naotekle - ebote, iz trojke su postale petica, dva tjedna su mi plave bile.:(giggle)::(giggle)::(giggle):

Ma se šalim, ali materemi, mjesec dana ma od volana boljelo.......
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,355
Ma da,, i mene pčela jednom ubola,, ma tu..
i oteklo,, al za džabe,,, prošlo,, a bilo se lijepo ocrtalo:(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Upravo to,, kod nas, ako te neko čvakne zguza, pardon odpozadi,,
ima pravilo,, ako si dobar il imaš jaku vezu sa tim ortopedom na klinici,,
100% možeš izglaviti dobre novce u tom slučaju...
Jest da se moraš odreć većinu svote u njihovu korist.
To su lopovske pare a za njih vele da nema sreče od njih.
Oteto - prokleto

Ma da - on.
A menu su cice naotekle - ebote, iz trojke su postale petica, dva tjedna su mi plave bile.:(giggle)::(giggle)::(giggle):

Ma se šalim, ali materemi, mjesec dana ma od volana boljelo.......

Boli i kad te neko naguzi, mene su dvaput. Prvi put nisam mogel glavu okrenuti tjedan dana.
Onaj čas me nije bolelo ali drugi dan .... doma sam zalizal rane.
Kad razmislim bedak sam ispal, ali nije mi prvi put.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Johabice, potpuno te razumijem...sječaš se prije desetak godina nesreće u tunelu Sv. Rok, kad je onaj ispred kamiona bez koćenja naglo uspio skrenut u lijevo, a kamion ubio 4 osobe,tada bi se kamionđija mogao žaliti da ovaj ispred njega nije koči.o, mada je on, da je pratio mogao vidjet, za razliku od tebe što se dešava daleko ispred, jer je vozač na višem položaju Nažalost postoje takve situacije kad nisi kriv, ali protiv tebe postoje dokazi, dok protiv onog koji je uspio obići s desne strane nepostoje. Što se baš takvih situacije tiće, nikad nevolim vozit iza kombija ili večeg vozila jer nevidim što se događa ispred, i mali neoprez odmah guženje jer ovaj ispred prije uočava opasnost i reagira nego ja, zato stoji da je potrebno držati razmak na dovoljnoj udaljenosti (a ne u metrima) da u svakoj, pa i tvojoj situaciji možeš se pravovremeno zaustaviti ili naglim skretanjem kao ovaj ispred tebe izbjeći sudar.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Evo da se i ja "pofalim".

Ovo sam prošle godine nagraiso u berbi grožđa. Iznajmio traktor i prikolicu od Zadruge i onda mi se ovo desi, doduše na "Slovencu" (traktor došao iz slovenije) nikakve štete osim savijenih skalina za kabinu, a na Corsi je evidentno.

Daklem, dajem žmigavac i skrećem lijevo (Okuka i puna crta) sljedeće šta vidim je Corsa u prednjem kotaču... Ženskoj se žurilo na posao pa nije gledala žmigavac nego jel netko ide... Klasika
Iako je več dosta toga prokomentirano na ovu temu, tek da dodam "oba dva vozača su skrivila ovu prometnu nezgodu":
- Radnje vozilom u prometu: članak 43 i 44 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, da ne citiram cijeli njihov tekst,
- Članak 72. (stavak 1) Na kolniku na kojem se promet odvija u dva smjera, a koji ima po jednu prometnu traku namijenjenu za promet vozila u jednom smjeru, vozač ne smije vozilom pretjecati drugo vozilo u tunelu, na mostu, ispred vrha prijevoja ceste ili u zavoju kad je preglednost ceste nedovoljna.
- Vozačica je vršila radnju preticanja na punoj crti, na nepreglednom dijelu ceste,
- Dobro bi bilo znati da li su taj traktor i prikolica bili tehnički ispravni, mislim tu prvenstveno na retrovizore koje je spomenuo jedan od forumaša.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Po ovome tu napisanome kad se netko zabije u ZET-ov autobus koji izletava sa stanice nikad nebi bil kriv onaj koji se zabije već autobus,a u stvarnosti je to dosta drugačije.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Uvijek je kriv onaj koji se zabije u bus :D nema slučaja da je bus bil kriv....
 

Najnoviji postovi

Na vrh