• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Corsa je kriva. Žmigavac radi tako da je radnja traktora u prednosti, a corsa ju oduzima. Zašto bi se trebao uvjerit jel će me tko preticat ako uredno se pomakneš na lijevu stranu da pokažeš da skrečeš, zmigavac radi sve uredno?! Ali nažalost moraš se uvjerit jer svaki dan sam na cesti i ljudi nemaju razumijevanja prema traktoru, jel usporava, skreče, staje, samo deru po gasu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Prije nego započneš radnju moraš se uvjerit jel možeš tu radnju izvršit bez ugrožavanja ostalih sudionika u prometu.

Zmigavac ne znači da si započeo pretjecanje vec samo namjeru da ceš pretjecat zato se u autoškoli i uči prije skretanja gledat retrovizor plus obavezni pogled preko ramena.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ne slažem se.
Ako češ ti stalno gledat u retrovizor, kako češ onda sigurno skrenut .
Zato su izumljeni žmigavci da bi sve bilo jednostavnije.
Pusti auto školu, ona je teorija a praksa je nešto treče.
Poštovanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ja bi se noktima čupal da se nađem u takvoj situaciji a da sam dal žmigavac ma gdje onaj iza mene pogodil.
Ne veli se badava da vozać mora za trojicu misliti u prometu i procjenjivati kaj bu onaj ispred i onaj iza napravil.

Ovaj jadnik je skoro sve po propisu napravil ali ipak pušilica :(doh)::(doh)::(doh):
https://m.youtube.com/watch?v=uYzkK0c4iqA
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne slažem se.
Ako češ ti stalno gledat u retrovizor, kako češ onda sigurno skrenut .
Zato su izumljeni žmigavci da bi sve bilo jednostavnije.
Pusti auto školu, ona je teorija a praksa je nešto treče.
Poštovanje.

S duznim poštovanjem takvi ko ti s takvim stavovima ubjaju ljude ;)
Mozeš se ti slagat ili neslagat s zakonom ali on je takav u večem dijelu svijeta.

Prvo vjerovatno nikad u životu po pisanju mrtvi kut nisi provjerio.

Kad oduzmeš prednost šleperu koji te je krenuo obilazit onda ceš se naučit na primjeru.

J

Ovaj jadnik je skoro sve po propisu napravil ali ipak pušilica :(doh)::(doh)::(doh):
https://m.youtube.com/watch?v=uYzkK0c4iqA

Zajebao je osnovno,nije držao razmak između vozila i uz to prekršio osnovno pravilo vožnje. Ako ne vidiš kuda skreceš nemoj skretat jer skretanje napamet nikad dobro ne završi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Vozila se "NIKAD" "NE" pretječu i zaobilaze sa desne strane, pogotovo kad je gust promet i kolone (još u sezoni).
Neiskustvo u prometu često kumuju takvim i sličnim sudarima. Primjer je ova Corsa u traktoru.
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Ja sam imao sličnu situaciju, srećom nije bilo posljedica. Traktor sam vozio bez priključaka sa signalizacijom i dajem po pravilu žmigavac da skrećem ulijevo. Kad pajdo sa šleperom svira i obilazi, a ja šta da radim, moram čekati. To je dokaz da je na cesti pravilo "Veći i jači je uvijek u pravu" ;)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Traktor je vozilo na motorni pogon kao i moped pa se njih ne pretječe nego zaobilazi ali naravno u skladu sa propisima i trenutnom situacijom. Ova corsa je pretjecala po svaku cijenu pa je tako i završilo, kao i onaj auto na videu što je podletio pod kamion. Brzina nije vrlina u prometu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Radim i do 70 000 godišnje, i videl sam svega i svacega po cesti. Razbijenih auta, kamiona, motora, cak i coveka kojem je ograda na autocesti odrubila glavu... Vecina prometnih nezgoda se događa zbog neukljucivanja mozga i bahatosti + alkohol i prevelika brzina...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ljudi bezveze se raspravljate o tomu dali je traktor kriv ili corsa, airbox je u pravu i kriva je corsa, ona je naletjela sa brzinom od sigurno 50-60km/h, ako ne i više, a traktor je možda išel 30 ako i tolko i da je ona započela radnju prije nego je on počel skretati vjerojatno bi ga i prestigla... pa nije se sigurno vozila 30 jer da je onda nebi tak sfrkala prvi kraj corse, čovek je skrenul a ona s corsom u njega, jer nije pazila, gledala, vozila prebrzo itd... a da je bil kriv budite sigurni da mu murija nebi to oprostila
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jesi ti kad videl sudar pri 60?
Da je bila tolika brzina traktor bi bil u komadima.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, to je istina, da je udarila s 60, traktor bi se raskolil ko lubenica
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Nebi ekipa, videl sam ja kojekakvih sudara, radim u hitnoj pomoći ko medicinski tehničar i to mi je svakodnevica dak da ne brinite za to, a kaj mislite da je preticala sa 30km/h???
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ne možeš uspoređivati udar u betonski zid sa udarom u traktorsku gumu koja se i tokom udara odgura

Via TapaTalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je sudar kod pretjecanja uvjek teško dokazati tko je kriv pa večinom podijeljena odgovornost bolje za državu dvije kazne .Jer dali je vozač koji skreče u lijevo pravovremeno dal žmigavac i uvjeril se da ga neko vozilo započelo pretjecati a vozač koji pretječe dali se uvjerio da sa druge strane nema vozila i dali vozilo koje pretječe ne namjerava skrenuti u lijevo .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Samo ti Vučko pretiči i obilazi vozila koja su izizbacila ljevi žmigavac pa češ daleko dogurati.
Dosta dvadesetogodišnjaka tako razmišlja, nažalost!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Dosta se nagledam takvih koji uključe lijevi žmigavac (ako i to) i "bace se" na lijevu traku AC bez da gledaju iza. Nažalost, i onih koji skreću ulijevo a ne gledaju.
Pravo je čudo da nema više sudara.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo da vam se javi i striček koje je napravio stotine uviđaja, samostalno i sa istražnim sucima vještačenja prometnih nesreća. U ovom slučaju ja bih okrivio oba sudionika, traktor za nepropisno skretanje, a corsu za nepropsino pretjecanje, jer se nijedan sa sigurnošću nije uvjerio da tu radnju može izvesti bez opasnosti. Nakon uviđaja, nezadovoljna strana, ili ako sucu istrage nešto nije jasno, može se naknadno na mjestu nesreće obaviti vještačenje, uz prisustvo suca,tj. državnog odvjetnika i obavezno sudskog vještaka prometne struke, naravno uz prisustvo oba sudionika (ako su živi) x puta je to morao biti netko iz obitelji. Tada se gleda svaki detalj.. u ovom slučaju kada je vozač traktora mogao vidjeti corsu,i kada je vozačica corse mogla primjetit radnju skretanja. Znaći u metrima, i koliko je sekundi trebalo svakome da dodje u poziciju sudara. A koliko mi se čini da je ta prikolica kao i večina koju vuku traktori šira od bočnih retrovizora što je još jedan prekršaj, jer takvu prikolicu traktor koji nema šire retrovizore od nje nesmije ju uopče vući na cesti, bez obzira na tonažu. Ponavljam rijeći mogao i morao...a ne kada je tko dao žmigavac, koji je samo pomočno sredstvo, a vid,sluh i mozak su osnovna sredstva pri poduzimanju neke radnje.
Bilježim se s štovanjem.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo da vam se javi i striček koje je napravio stotine uviđaja, samostalno i sa istražnim sucima vještačenja prometnih nesreća. U ovom slučaju ja bih okrivio oba sudionika, traktor za nepropisno skretanje, a corsu za nepropsino pretjecanje, jer se nijedan sa sigurnošću nije uvjerio da tu radnju može izvesti bez opasnosti. Nakon uviđaja, nezadovoljna strana, ili ako sucu istrage nešto nije jasno, može se naknadno na mjestu nesreće obaviti vještačenje, uz prisustvo suca,tj. državnog odvjetnika i obavezno sudskog vještaka prometne struke, naravno uz prisustvo oba sudionika (ako su živi) x puta je to morao biti netko iz obitelji. Tada se gleda svaki detalj.. u ovom slučaju kada je vozač traktora mogao vidjeti corsu,i kada je vozačica corse mogla primjetit radnju skretanja. Znaći u metrima, i koliko je sekundi trebalo svakome da dodje u poziciju sudara. A koliko mi se čini da je ta prikolica kao i večina koju vuku traktori šira od bočnih retrovizora što je još jedan prekršaj, jer takvu prikolicu traktor koji nema šire retrovizore od nje nesmije ju uopče vući na cesti, bez obzira na tonažu. Ponavljam rijeći mogao i morao...a ne kada je tko dao žmigavac, koji je samo pomočno sredstvo, a vid,sluh i mozak su osnovna sredstva pri poduzimanju neke radnje.
Bilježim se s štovanjem.


Striček policajec, a daj ti meni rekni ovo - znaš onaj voćnjak između Nedelišća i Pušćina prema Varždinu, i ono skretanje kod ulaza u voćnjak uljevo kada se voziš od Čakovca prema Varaždinu.
Vidi ovako - ja se vozila u koloni, jutro, sitna kišica sipila, Tamo je cesta skroz ravna, i jedino vozilo koje sam ja u koloni vidjela je bilo ono ispred mene, eventualno još jedno pred njim. Brzina oko sedamdeset, i u jednom trenutku ja vidim da je auto ispred mene naglo, bez žmigavca, štop svjetla - dakle, nije kočio, naglo skrenuo udesno, (sad, je li u tom trenutku kada je već skretao počeo kočiti ne znam, jer sam ja u tom momentu kada se pomaknuo udesno ugledala razlog njegovog kočenja i usredotočila se na njega) maksimalno što je mogao sišao sa asfalta i po samom rubu grabe zaobišao auto ispred sebe koji je stajao na cesti i čekao da prođe kolona vozila iz suprotnog smjera jer je skretao uljevo, u voćnjak. U tih par sekundi izbora koji sam imala, da i ja trznem volan desno i isto taklo zaobiđem stajači auto nisam mogla to napraviti jer sam u momentu dok je to još bilo moguće sustigla biciklista i bila bih ga zgazila - ono što sam mogla napraviti je nagaziti kočnicu. E, nagazila sam maksimalno, ali su kotači proklizali. Tolko pametna nisam bila - mozak nije radio valjda da probam sa isprekidanim kočenjem, no vjerojatno ionako ne bi drugačije ispalo - ja sam proklizila do stajajučeg i udarila ga tako jako da sam na trenutak ostala u mraku.

Ajd mi reci, je li bila moja odgovornost što sam naletjela na zaustavljeno vozilo, ili je krivac bio onaj ispred mene, koji se je izvukao i zaobišao ga po desnoj strani. On se sa kočenjem ne bi bio izvukao, očito je bio preblizu zaustavljenog kad je izabrao zaobilazak uz rizik da završi u grabi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh