• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja isto tu ne vidim njegovu krivnju. Kolko sam ja skužil to se dogodilo na zavoju, na punoj crti koja je isprekidana samo na tom mjestu di se smije skrenuti, jel tak? Ili sam nakaj krivo skužil?

Ako je tak, ženska je jedini krivac za sve. Covjek je dal žmigavac, vjerojatno nje nije bilo kad je zapocel skretanje, i tad se ona stvorila iza zavoja, krenula prestizati NA PUNOJ CRTI(tu radnju nije smjela ni zapoceti) i udarila u traktor. Sve je kristalno jasno. Osim toga, ako je netko zapoceo skretanje ili pretjecanje(u ovom slucaju skretanje) moraš pricekati da on odradi svoje a onda tek si ti na redu...

Da je bilo kakva krivnja na kolegi AirBoXu policija sigurno ne bi propustila i njega kazniti.

Uz sve to kaj je skrivila prometnu, još je pametna išla zvati i policiju. Takvu situaciju sam vidio nemadugo na krstitkama kod šogora... Kumovi krenuli s krstitki, cekaju da izađu na glavnu cestu, a glavnom cestom naleti decko koji se prebrzo vozio i zabije se u njih koji stoje na sporednoj cesti(nisu ni izašli, niti mu oduzeli prednost, on je skrenuo u njih jer je zavoj).... I sve je jasno, decko je dojurio, zabio se i kriv je. I sad umjesto da naprave europsko izvješce pametne babe se uskokodakale i razbahatile, i one zovu murju... Samo su zaboravile da bude murje alkotestirala oba vozaca, a kum je popil par pivi, a dobro znamo kaj to znaci. Ako i nisi kriv kriv si...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Neću se prepirati, ali situacija na slici je jasna da je kriv onaj koji je skretal. Da je udaren, recimo u zadni kotač, onda bi bilo vidljivo da je radnja skretanja započeta prije nego radnja pretjecanja. No, ovdje nije tak. Pri nama je svašta moguće.
Vjerojatno ju nije videl u mrtvom kutu i eto...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel ju videl u mrtvom kutu ili ne, potpuno je nebitno jer se ona u tom mrtvom kutu nije smjela niti naci. Policija je bila tam i dala svoj sud. Ja vjerujem policiji
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
cesta je mokra , ona ,ako je nagazila na kočnicu u tenutku kad je njezin prednji dio vozila bio poravnat s zadnjim djelom prikolice nije mogla na vrijeme stati , zabila se gdje se zabila .

Od trenutka početka kočenja do vremena udara bio je dovoljno da se traktor postavi u ovaj položaj ..vjerojatno ni u trenutku udara nije stajao ,
uglavnom da se inzistira moglo bi se natezati ..a da je pregrizla ponos mogla je to srediti za 2-3 iljade kuna ,ovak bu još sletilo nešto i u državnu kasicu ..možda i kazneni bodovi , bonus na polici i tak ..
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Traktor ometa tok prometa pa se njega smije pretjecat na vlastitu odgovornost bez ugrožavanja drugih sudionika.

Via TapaTalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ispada da je najbolje nikad ne skretati u lijevo.

Sječam se jednom prilikom idemo mi ko balavci na turneju i vozi kolega friški pilot. Vani 35 ako ne i više a mi žedni ko grabe.
Daj stani negde.
I tak mi protutnjimo kraj par birtija, mi ludi i kod sljedeće stane on jer je napokon došla jedna s desne strane.

Naravno da se vozač mora uvjeriti da ga nitko ne pretiče ali u ovom slučaju da je auto samo za deset km na sat brži nema šanse da traktor tak brzo izmanevrira.
Da je 20 bil brži i nije kočil nebi nezgode ni bilo ili bi ga samo štrajfal a onda bi se moglo nagađati o traktoristi kao krivcu. Ovak po mojem je krivac vozač auta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Prije započinjanja radnje skretanja, vozač se mora uvjeriti da netko već nije započel radnju pretjecanja...tak nekak glasi slovo zakona.

Imal sam sličnu situaciju na cesti prije par godina (Gračenica prema Voloderu, za one koji poznaju duugu ravnicu).
Kolona auta, ja sam bil treći, auto ili dva iza mene policija.
Dam žmigavac, krenem pretjecati dva ispred sebe, izađem na lijevu traku i ubrzavam. Auto ispred mene da žmigavac i ubaci mi se, i pretekne prvoga.
Ja sam prikočil i vrnul se natrag u traku (jer je uskoro bil zavoj i započinjala puna crta).
Iza mene plavci upale rotirku i krenu naprijed.

Nagradno pitanje: koga su sve zaustavili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Prije započinjanja radnje skretanja, vozač se mora uvjeriti da netko već nije započel radnju pretjecanja...tak nekak glasi slovo zakona.

Imal sam sličnu situaciju na cesti prije par godina (Gračenica prema Voloderu, za one koji poznaju duugu ravnicu).
Kolona auta, ja sam bil treći, auto ili dva iza mene policija.
Dam žmigavac, krenem pretjecati dva ispred sebe, izađem na lijevu traku i ubrzavam. Auto ispred mene da žmigavac i ubaci mi se, i pretekne prvoga.
Ja sam prikočil i vrnul se natrag u traku (jer je uskoro bil zavoj i započinjala puna crta).
Iza mene plavci upale rotirku i krenu naprijed.

Nagradno pitanje: koga su sve zaustavili?

Trebali su tebe, pretical si dva a to je kolona.
Da bi prestigel kolonu a da ne prekoraćiš brzinu trebal bi duplo dužu ravnicu od te koju spominješ :icon_wink:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
84) »kolona« je niz od najmanje tri vozila, osim bicikla, traktora, radnog stroja i zaprežnog vozila, koja su zaustavljena na cesti ili se kreću istom prometnom trakom u istom smjeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i postupci vozača međusobno uvjetovani i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo,

Dakle nisi nikakav prekršaj u svom postupanju napravio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zaustavili su ovoga ispred mene i zeli mu mjeru :)
Ja nisam napravil nikakav prekršaj. Dva se smiju prestići.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nebi se štel natezati puno, ali znači puna linija kreće skoro 100m prije tog skretanja jer odmah nakon skretanja ide 'S' zavoj koji ne možeš proći sa više od 60km/h bez da sječeš srednju liniju i zavoj je sam po sebi nepregledan jer je brdo i ti ne vidiš da ti netko ide. Tu se ni biciklist ne pretječe, a ne jebeni traktor sa vagonkom... A sad ove nebuloze zakonske...

Znači dolazim sa industrijske zone koja je 100m dalje od skretanja, izlazim sa zone i gledam, nema nikoga. Idem petom pogledam retrovizor više od 50m od skretanja jer znam da svi pretječu traktore jer su traktori svima smor na cesti. vidim da nema nikoga iza mene, dam žmigavan i usporavam jer je mokro, pogledam retrovizor nema nikoga, prebacujem u 3. brzinu i lagano krenem skretati, kad evo ti nje u prednjem točku, odmah sam ja reagirao i stao na kočnicu kad sam je vidio, al' džaba.

Traktor i instalacija 100% ispravna jer traktor vozi grožđe za otkup svaki dan u Vukovar, još je i milicija provjeravala instalaciju. Dakle sve radi.

I sad da vas zagovaratelje zakona i moje krivice pitam... Mokro je, ispred tebe traktor sa tendencijom da skreće na svaku moguću kaldrmu nebitno imao žmigavac, ne imao. Puna linija i nepregledan zavoj. Imaš 3 mogućnosti

A - Ideš pa prođeš
B - Ideš pa se sjebeš
C - Budeš normalan i pametan i sačekaš prave uvjete za pretjecanje.

Jebo ga patak pa nije džabe puna linija svugdje gdje postoji skretnaje tj spoj sa sporednim ulicama.

Pa vas sad ja pitam, kako po tom vašem tumačenju zakon onda možeš na punoj liniji pretjecati? Koliko ja znam to se ne bi smjelo, da ne pretječeš na punoj liniji nebi ni opizdio onog koji skreće lijevo. Amen, rasprava gotova.

A sad ako je tako onda ovaj što skreće lijevo treba stat pa čekat da ga svi obiđu pa tek onda skrenit. Po mom mišljenju da ispred tebe ide puž i dao je žmigavac za lijevo nemaš šta obilaziti na punoj liniji... Nemaš ni na ispregidanoj, a ne na punoj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Sve štima, ali to su dva odvojena prekršaja i svatko odgovara za svojega. To ti je poanta priče.

Za ovaj drugi dio se varaš: žmigavac pokazuje tvoju namjeru, ali...možda si ga zaboravil ugasiti kilometar prije... i ne daje ti pravo da započinješ skreneš dok se nisi uvjeril da to možeš završiti. Hebiga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma slučaj gledate previše površno ,naročito je krivo uspoređivati s nekim drugim slučajevima koji su potpuno kontra od ovog

kaj je on trebal dati ljevi žmigavac i čekati pol dana da prođe 10000 vozila da se sučajno radilo o prometnoj cesti ? .. Ako je žmigavac bil uredan a korsa nakon žmigavca započela preticanje kriva je , točka .

eminentno je da je korsa lupila kotač a ne kotač kosu , da je kotač lupio korsu bil bi kriv bez obzira na crtu ili žmigavac
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Traktor se ne pretječe nego zaobilazi i može ga se zaobići i na punoj crti ali ako je imao upaljen žmigavac na traktoru tada je vozač auta u krivu. Kad se vozi traktor sa velikom prikolicom tada prikolica radi vozaču veliku "sjenu" i ako se jedan mali auto napenali do prikolice nemoguće ga je vidjeti, još ako prati sami kako bi te zaobišao niti ne vidi žmigavac.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
AirBoX je potpuno u pravu i nikakav prekršaj covjek nije napravil, kaj je u ostalom potvrdila i policija. Da je napravil prekršaj policija bi ga još i kak kaznila... Sve drugo su naklapanja.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
ako je traktor prvi krenuo u manevar skretanja u prednosti je,a ako je auto krenu prvi u pretjecanje on je u prednosti.

Što se tice obilaženja a ne pretjecanja traktora danas je to večinom pretjecanje a manje obilaženje,kolega je neuspješno dvaput pokušao zaobic "kamion" ali mu je bilo previše zavoja,a na ravnici je skužio da to traktor putuje s kaminskom 80-90kmh stalno, JCB fastrac FTV.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Neznam možda vam je ova vručina udarila u glavu il kaj al kolega s traktorom nema teoretske šanse biti kriv.
Ako je na vrijeme dal žmigavac, prvi je započel radnju i tu sva diskusija završava....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kaj je to uopće za traktor?
To je ona zadnja serija Štoreta,Štajerac?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zvuci blesavo ali je ZJ u pravu. Par puta sam vidio takvu nesrecu i uvijek je onaj ispred bio kriv. Iako nije...
Traktor je Limb-Torpedo
 

Najnoviji postovi

Na vrh