• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma moš' ti imat iskustva sa čim god 'oćeš, baš se onda okuražiš i opustiš sa mišlju; "Ja to mogu" i tad nastaju nesreće i pogiblje... Bilo je i kod nas pametnjakovića koji zavlače ruke pod roto kosu da izvuku šibe pa su ostali bez prstiju, a isto tako kose godinama... Ili jedan koji je isto tako pitao kako radi Muljača za grožđe, onda što odvaja peteljke i ovi mu objasne da se unutra vrti ta osovina s lopaticama koja ih baca van, on sav bitan, ma šta se vrti i gurne prst kad mu ga je odfikarlo jedino je rekao(inaće iz zagorja) "Bog te je*al pa stvarno se vrti"

Ja i kad mijenjam šajbu na fleksu čupam iz struje pa mi se smiju... Za 5 sekundi posla da iskopčam i ukopčam ja imam sve prste na broju, dok se neki tako zahebavaju pa ima onih koji su se isjekli po rukama, nasreću nitko nije ostao bez prstiju, al' je jedan pokidao tetive pa sad ne može skoro ništa držat u ruci...

Ugl. Đaba ti svo iskustvo ovog svijeta, ako te oće, onda oće...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Strašna tragedija, još tako mladi dečko nije pravo ni počeo živjeti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas je bilo takove dvije nesreče sa balirkama jedan dečko je ostal bez pola šake a srugi je ostal bez 3 prsta,oba bi preminula od iskrvarenja da nisu u blizini bili susjedi koji su odma reagirali i na hitnu s njima.

Kod rada sa strojem koji nekaj vrti UVIJEK ali UVIJEK isključiti pa ići prčkat.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prošle godine je u drugom selu od mene isto se desilo ali je dečko bio jak i istrgao je ruku,sam došao do prvih ljudi i tako došao do hitne,fala bogu živ je ali mu je ruka još amputirana malo ispod ramena,i to baš desna ali život ide dalje i to se bude stalno dešavalo,to je kao nekakvo prokletstvo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nije problem ni u neiskustvu, ni u nepromišljenosti.
Ponekad čovjek jednostavno nezna drugačije i ne vidi prisutnu opasnost.

Godinama sam bral kukuruzu beračem i, naravno, lopušinje se namatalo na valjke.
Ja bi pustil da traktor dela na ler-gasu, prignul se i nožem potezal uzduž po valjcima.
Nikad se nikaj nije dogodilo...sve dok mi jednom valjci nisu povlekli nož iz ruke, kojega jedva da sam stigel pustiti, a valjci su mi poštrajfali po prstima. Taj dan sam imal veeeeliku sreću, a mogel sam završiti i u Crnoj kronici.
Tek sam onda postal svjestan opasnosti i dan danas zahvaljujem dragom Bogu da se nikaj nije dogodilo...

Nažalost, ovaj dečko nije bil te sreće...pokoj mu duši, a roditeljima utjeha.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Meni dok se namota na rakete na beracu, ja gasim traktor i onda tek idem otputavat..

A posebno treba paziti s traktorima koji imaju rucni kuplung kardana na sajlu (npr Zetor), uvijek treba iskljuciti kardan skroz, pa i ugasiti traktor, a ne samo povuci kuplung, jer nedaj Boze da pukne sajla dok se prcka po stroju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Bolje je tak, no ja sam, eto, to delal na nepromišljeni način. Pet let bez problema, a onda zamalo...

Sad to više ne delam...prodal sam oba berača :D:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kaj reci.... Taj 558 je brutalan stroj, lomi sve živo. Prvo se prije par dana kardan raskolil, a sad bubanj...


 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Gajtan ,, Koliko je ta farova pokosila,ova nova ne bude niti jedna toliko uspijela
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ovo ne spada ni u nezgode, ni u lomove.

Za ovakve bi trebali otvoriti novu temu: Dotrajalost - sirotinjo i Bogu si teška :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da je kolega imal lošije semeringe to se nebi desilo moj far je kod mene još od Yuge a bog zna koliko ga nijemac koristil a kak malo pušta ulje oko litru na godinu podmazan i zdrav .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo da se i ja "pofalim".

Ovo sam prošle godine nagraiso u berbi grožđa. Iznajmio traktor i prikolicu od Zadruge i onda mi se ovo desi, doduše na "Slovencu" (traktor došao iz slovenije) nikakve štete osim savijenih skalina za kabinu, a na Corsi je evidentno.

Daklem, dajem žmigavac i skrećem lijevo (Okuka i puna crta) sljedeće šta vidim je Corsa u prednjem kotaču... Ženskoj se žurilo na posao pa nije gledala žmigavac nego jel netko ide... Klasika

Slovenac-bb34e9.jpg
Slovenac2-c486bc.jpg


2. Nedugo nakon što smo kupili sjetvospremač se desilo ovo (Nismo baš gledali jel šta shebano jer je bilo dosta pristupačno) Nakraju smo skontali da je to već bilo puknito, da nismo imali puno izbora tj. puklo bi kad tad, al' eto fala bogu da je cvrcino na zadnjih pola hektara, taman smo sve drugo spremili.

Sjetvospremać_(2)-59d3a6.jpg

Tek toliko malo zdravog da se drži xD
Sjetvospremać-9d978a.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Za ono s autom si ti bil kriv. Kak je to prošlo?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne mogu ja brate bit kriv ako me ženska išla obilaziti na zavoju i punoj crti, a tu se inače može skrenuti, isprekidana je linija. I da sam htio ne mogu bit kriv, osim da je išla iz suprotonog smjera.

Ništa ona zvala policiju navodno zbog osiguranja, samo si je natovarila kazne na vrat, usprkost tome što smo joj mi rekli da nema tu šta od osiguranja dobiti ako nema kasko, a nema. Sve u svemu bila milicija, puvali, ona dobila kazne za uzrokovanje prometne, ne poštivanje znakova i još nešto i eto. Meni unutri nije bilo ništa tako da je sve u svemu za mene dobro prošlo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Neznam kak more dokazati tko je kriv. Ovdje je ona kriva zbog pune crte ali ima i ono da nesmiješ skrenuti dok se ne uvjeriš da te nitko ne prestiže.
Manje važno. Najbitnije je da je samo lim stradal. Kad netko pogine najmanje je bitan razlog tko je kriv jer je več kasno za kajanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Tvoja je krivnja jer se nisi uvjeril da možeš skrenuti. Pri promjeni smjera gibanja, sve koji zadržavaju svoj pravac ili su započeli radnju (pretjecanja, obilaženja), moraš pustiti. Žmigavac (ako je i delal na prikolici), pokazuje tvoju namjeru, ali ne daje ti pravo da skreneš ako te neko pretječe.
To dokazuje činjenica gdje te je udarila.
Ona bi mogla biti kriva za pretjecanje preko pune crte i za nikaj drugo.
Čudi me da je to prošlo s njezinom krivnjom...dobro za tebe.

Kak je rekel Dado, sreća kaj su svi živi, jer bi jo ovak imal na duši.
 

Najnoviji postovi

Na vrh