• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ba bilo bi logično da bus ne izletava, već da pričeka da se može slobodno uključiti u promet.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A to s busevima u Zagrebu je posebni debilizam. Nije toliki problem u tom propisu koliki je problem u pojedinim vozacima koji to odrađuju bahato i bez gledanja. Meni se dogodilo na aveniji Dubrovnik da sam išel s kamionom u desnoj traci a bus je stajal na stanici s uredno upaljenim DESNIM žmigavcem, kaj znaci da stoji. Kreten je u sekundi onak samo krenul i s volanom dal levi žmigavac, vec kad je krenul. Ja sam imal pun kamion namještaja, moral sam naglo zakociti da ga ne lupim, oštetil mi se jedan stol i moral sam platiti 1000 kuna štetu. Došlo mi je da potražim kretena i da ga onak dobro našamaram ko majmuna...

Meni je jasno da je to napravljeno zato da bi javni prevoz ipak bil nešto brži i da im se da nekakva prednost, imaju vozni red, i tak... Al nemreš to koristiti na takav nacin i pod svaku cijenu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jednom davno bil je sudar tramvaja i kamiona mješalice na Ilici.
U novinama je pisalo da je kamion nenadano i naglo izletio pred tramvaj... Je baš, s 20 tona betona u sebi.
Toliko o bahatosti.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa cuj, ako je to ona ista nesreca na koju ja mislim(raskrižje Meduliceva/Ilica) onda je vozac miksera bil svakak kriv, jer kolko se ja sjecam on nije poštival znakove prometnika nego je ignoriral i izletil van iz Meduliceve... Ako je to to..

A kaj bi ti trebalo znaciti ovo."Toliko o bahatosti." nisam baš najbolje skužil..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kak može kamio izletiti, pa nije to pješak ili skuter (pogodil ga je u zadnji kraj kamiona, a ne u prednji).
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A i tramvaj se zaustavlja onak u skundi... Pogotovo ako ima prometnika pred sobom koji mu drži otvoren smjer
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa piše se da je vlak naletio na automobil (a nemože se ni zaustaviti ni skrenuti) i da ga vozi vlakovođa (treba strojovođa) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
To mi nekak liči na prednost pješaka pred autom :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo kaj auto može stati i skrenuti a teretnjak sa 2 000 tona i brzini 100/120 treba 800 metara da se zaustavi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zaustavni put pješaka u odnosu na auto jednak je zaustavnom putu auta u odnosu na vlak.
Pješak ima prednost pred autom, a auto nema prednost pred vlakom.
Apsurdno, kaj ne?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobro je da je vas tu hrpa samo poljoprivrednika ,a ne prometnih stručnjaka ..jerbo da ste stručnjaci bilo bi križanja na dvije razine , mimoilaženja preko sredine u kružnom toku bi se radi sigurnosti vozilo u rikverc , ...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Pa kad si spomenuo evo da napišem: prije par dana smo ja i supruga s nevjericom gledali kako je vozač vozio u kružnom toku u rikverc (bivšem od PVC-a pokraj Lidla i Bauhausa), nekoliko smo puta vidjeli gdje pojedinci ne koriste isti taj kružni tok nego ispred njega skrenu u lijevo i nikome ništa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ja sam jucer izletio s ceste, na poduzoj krivini dva kamiona mi idu u susret, nagazim kocnicu, motam desno, sreca nema kanala, izbjegavam jos i znakove, tip ladno se vraca u svoju traku izmedju dva kamiona, daje gas i nastavlja obilazit i drugi na isto nepreglednom.
Inace nije ostra krivina, samo je zbog kukuruza i suncokreta nepregledna. Bezbroj puta sam vozio 100+ km/h sreca jucer lagano.
I sad takvom manijaku se ne moze nista zato sto se nista nije ni dogodilo. Jedino uzet stvar u svoje ruke.
Inace vozac Ricarda.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,373
Sta rade ti tvoji majstori kad malo malo u jarku završe? :)

Inače, jel ti claas bude parkiran ispred kuće?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
to je sigurno bio jedan od forumaša ,
Uživo smo vidjeli s vremena na vrijeme i spomenuo sam ovu trojicu:
- jedan sa krapinskim registracijskim pločicama, (došao iz smjera nadvožnjaka, pa ispred tada PVC kružnog toka je skrenuo u lijevo i otišao dalje prema Plodinama)
- dva automobila sa čakovečkim registracijskim pločicama (jedan napravio isti biser kao prethodno opisani, a zadnji je nedavno vozio u kružnom toku u rikverc)
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Sta rade ti tvoji majstori kad malo malo u jarku završe? :)

Inače, jel ti claas bude parkiran ispred kuće?

Neznam šta da ti kažem, veliko je selo pa se svašta događa..
Bude nekad parkiran.

Još malo čupanja..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AOzya8lTxJ4[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Autobus koji izlazi sa ugibališta nikada nema prednost i nesmije se uključiti u promet ako nema prazan prometni trak u svakom drugom slučaju oduzima prednost prolaska vozaču u prometu na toj prometnici.
A to kaj oni izletavaju ko manijaci njima ide na dušu,a 80% tih vozača ima kupljene prometne škole i vozačke ispite,o čemu treba više pisat?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nebi baš tak rekao ali ajde. Svaki taj autobus ima nekakov vozni red kojeg se mora pridržavati a ako če čekati da svi auti prođu nebu skoro stigel tam de treba. Možda ste nekad i sami čekali autobus pa se prisjetite kak vam je bilo kad nije stigel na vrijeme. Treba malo razumijevanja za te šofere. Kad god vidim da je dal žmigavac stanem i pustim autobus da se uključi u promet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh