• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Budem probao potražiti originala.. Ne puca to meni nikad nego se sili u šumi i eto belaja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nikad, znaš kak se veli? I čorava koka zrno nabode .... zato smo i tu da razmjenimo mišljenja.

Slažem se da bi te ukrute riješile problem savijanja limova, ali ja mislim da je konstruktor to tak zamislil da se tu ne štopa blato. Limovi su kao nož.
Ova pojačanja bi mogla skupljati blato i ostatke...

Ja bi ugradil 3 lima (znam da ima mjesta) ili dva možda milimetar debljeg materijala koje bi dal izrezati od hardoxa.

I upore mogu biti jednakog oblika. Blato se svukud rado skuplja, a najrajši tam gde ga najmanje trebamo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kad pojača taj dio šta če sljedeče puknuti ? Španer ili poluga hidraulike ili nešto treče ? Ja bi to stavil kak i je tvornički i malo pripazil ili za svaki slučaj kupio još rezervni pa nek stoji doma. Možda na kojem oglasniku ima toga od starih rashodovanih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Poslikaj ako možeš kako je složeno na kristalu.. Služi i ovo, ali nema originala za kupiti, mekan neki materijal.
Gledam tvoju sliku i nikako ne kuzim da imas bocne reduktore. Zato i imaju duzi krak nosaci.
Na kristalu klasika. Cupantama vezano oko trube.

8eb7a2337bd0a7521f0c868e72400f44.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Stvar je u odabiru lima. Kak je Željko napisal, mora biti elastičan da služi kao amortizer.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Staviš federplatu i nebu pucalo niti se savijalo.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Eto nesreće kod mene prošlog tjedna.Srećom uspio sam na vrijeme iskočiti iz traktora tako da je samo materijalna šteta na traktoru nastala.



 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Prehitila ga bala, pretpostavljam.

Sreća kaj je frontlader bil dost visoko podignut, pa nije zdrobilo haubu. Nadam se da motor nije zaribal.
A ti si se, hvala Bogu, drugi put rodil. Odi vužgi koju svijeću v Mariji Bistrici u to ime :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uh,kako malo treba da se šit dogodi... Kak veli ZJ,sad imaš dva rođendana...
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Kaj se desilo desilo se to da sam ja dolazil po balu i svaki put sam tud dolazil po balu po taj zadnji red da zavrsim.. a to gore je dost usko oko 2 metra a traktor sirok 1,80 i jos sam pazil na gornje bale da ih ne probusim.. a dole je taj nagib oko 1 metar visinke razlike.
I ja napred uzmem balu normalno i vec sam presel 2-3 metra nazad polako u reduktoru utovarivač je bil podignut oko 30-40 cm od zemlje,i prvo mi je prednji kraj odsmicalo kak sam ja frkal malo volan da ne probusim gornje bale.. i kad je prvi kraj počelo smicat stisnem ja malo šperu reko budem se vrnul nazad gore al vraga bilo je i malo masno jer je trava i počelo je smicat zadnji kraj još bolje jer je iza traktor lagan i videl sam kaj se bu desilo i h tom trenutku je najedanput počelo dizat zadnji kraj i ništa bjež ja dole uspel sam tama zadnji čaš iskočit več je počelo dizat gornji kotač...:
Mogel sam napravit dvije stvari jedino ali ko bi se u tom trenutku na to sjetil.
1. trebal sam spustit utovarivač skroz na pod kad je počelo smicat traktor nebi se prevrnul možda nego bi se samo odsmical i zaustavil se bi..
2. dok sam se izvlačil van narikverc umjesto špere trebal sam pritisnuti desnu kočnicu možda bi me zadržalo gore i polako bi se izvukel ali šta je tu je sad...
Da sreća za haubu kaj nje nastradala utovarivač je spasil stvar..
Samo su nastradali blatobrani su malo savinuti i auspahu više nema i grana je isto puknula zadnja lampa,kolo volana je savinuto i ulje je hitil van..
Nije motoru nikaj čim se prevrnul odmah sam ga ugasil dok sam ga vratil na kotače još se na mjeraču samkalo ulja tak da nije ni sve hitil van..
Je hvala Bogu kaj sam ostal živ jer da sam ostal pod traktorom neznam ko bi me izvukel jer sam bil sam kod kuće..
Svijeća je već zapaljena u subotu navečer u Kominu :)
Da je bil zaštitni ram ostal bi na boku traktor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da, mogel si puno toga napraviti ali nisi. Šta je tu je. Treba se u takvim situacijama moći snaći i treba moći ostati "hladan". Bitno da je živa glava a svega dugog več bude.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Grdo je to s utovarivacem i ja sam svasta dozivel vec a i tata isto
Najbolje ga je spustiti jer kad je naprijed teret on te zadrzi u velikoj vecini slucajeva.
Eh steta kaj se ne poznamo, bil i ja na kominskim, mogli popiti jednu za zdravlje :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina, poslje lako pričati mogao si ovo, ono, ali bitno da si ostal živ i neozljeđen, a pleh bu se več složil. Poznat mi je taj osjećaj dok se bacaš sa traktora tak da znam koji je to nalet adrenalina i straha u istom momentu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Ma limarija je već napola popravljena sad ga budem i vjerovatno dal malo obojati nek se svjetli heh.. pa kroz zimu ide na njuškalo..
Sutra jos moram ići zavariti granu auspuha i namontirati novog sutra budem otisel po njega...
Dobro je to,samo kaj sam ja skakal na kontra stranu hahah al dok si gore na tom traktoru i znas kaj se bu desilo skačeš di prvo vidiš zemlju, a to je bila donja strana na koju se prevrnul a na gornju mi je u tom trenutku bilo nelogično iskakt jer sam naviknut silaziti s ljeve strane a gore je vec sve bilo h zraku heh..
Nino ti si bio u subotu navečer isto u Kominu, da šteta kaj se neznamo al do druge godine bude valjda organizirano neko okupljane forumaša pa da se svi upoznamo :)
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da navecer, a trebalo bi nesto organizirati
Tak je i moj tata kad je Mf 135 okrenul isto prek mejasa na rikverc ga je zapelal isto je skocil prema dole jer veli da prema gore vise nije islo, letel je 7 m kroz kuruzu al nije mu nis bilo, taman je lijepi zamah dobil
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam se spontano bacil iza traktora u grabu jer mi je diglo prvi kraj.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Da te utješim, nisi nikaj pogriješil.
Da si bilo kaj od toga probal, možda sad nebi ovo pisal, jer to vjerojatno nebi puno pomoglo, a ti bi izgubil dragocjeno vrijeme za spasiti glavu.

Jedina greška koju si prije napravil je ta kaj nisi zakapčil tanjurače na hidrauliku (za protuuteg).
 

Najnoviji postovi

Na vrh