• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
A znam, zafrkavam se.
Kaj se nebi dali poravnati ili da je možda tri ugraditi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj se ne bi moglo dodati pojačanje na drugoj strani pod glavu vijka? Djelovalo bi kao upora i bitno smanjilo krak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovi gore nisu orginal,kvaliteta Vindija hehehehe.
Orginalne je jako teško spigat,al očito se i to da kod nekih vozača...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Originalni je pukao prošle godine, zamor materijala.. Dakle šumska šipka na polugama, zakačena bukva koje je bila pored traktora ne u sredini, krenem prvom sporom i samo puče ko da je od stakla. Ove godine nisam ni skužio kad su se ovi novi limovi iskrivili.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A zakaj opče tim polugama vučeš a ne kukom gornjom ili donjom,koje su i namjenjene za povuč teret,a ne poluge.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja dok nekaj sajlam, zakapčim za kuku donju i polugom samo napnem sajlu prema gore.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ove godine sam kacio za pufer i polugama samo opteretio traktor, ali eto opet se iskrivilo..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Dugacak je to krak, jel nema neke seme da se lanac priblizi kao na kristalu. Kod mene je skroz na trubi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Poslikaj ako možeš kako je složeno na kristalu.. Služi i ovo, ali nema originala za kupiti, mekan neki materijal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ak se denu 3, nebudu li se onda ova uha na reduktoru potrgala?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene puno Zetora pa nitko nije to iskrivil možda da staviš graničnik koji bi zapinjal za kučište pa se nebi moglo saviti .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A zakaj nebi išla tri? Kaj smeta?
Ak misliš na onaj škopec koji je na kraju lanca...možeš ga zamijeniti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Milane,
toga poravnaj i poveži ga na ona dva šrafa kaj se vide lijevo na kućištu difa. Onda nebu mogel ni lijevo ni desno. Čak ga ne treba fiksno povezivati jer bu uvijek držala ona strana koja je opterećena na tlak. Povezivanjem bi dobil da obje strane sudjeluju u preuzimanju poprečne sile. Drugo rješenje je da ga skratiš i produžiš španere (ako ne smeta nekaj kod podizanja hidraulike).
Malo sam glasno razmišljal, nadam se da ne smeta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Malo sam glasno razmišljal, nadam se da ne smeta.
Nikad, znaš kak se veli? I čorava koka zrno nabode .... zato smo i tu da razmjenimo mišljenja.

Slažem se da bi te ukrute riješile problem savijanja limova, ali ja mislim da je konstruktor to tak zamislil da se tu ne štopa blato. Limovi su kao nož.
Ova pojačanja bi mogla skupljati blato i ostatke...
Ja bi ugradil 3 lima (znam da ima mjesta) ili dva možda milimetar debljeg materijala koje bi dal izrezati od hardoxa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je feder materijal i on se nebi smjel dati savijati (ostati savijen) tak da taj zamijenski dio nije dobar .
 

Najnoviji postovi

Na vrh