• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam silom prilike počeo sa 12g raditi sve sa traktorom, hvala bogu ništa se nije nikad dogodilo i uvijek smo gledali da bude 102% mehanički ispravan. Moglo se dogoditi svašta ali sam bio te sreće da je sve prošlo kako treba a ovaj nažalost nije tako dobro prošao.

Mogu još dodati da sam ostao bez oca sa 10g i majstor koji nam je popravljao traktor je znao popraviti ali uvijek bi si bio ostavio nešto da se može vratiti i pokupiti 200-tinjak tadašnjih DEM. Samo kad se sada sjetim kakvih ljudi ima, žalosno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Danas svašta ima neki dan je onaj s ursusom vukao prikolicu za gnoj .
Pa se u brdo otkačila i vratila odakle je došla srećom nitko nije stradao osim kardana.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa rekao si da ne može uzbrdo. Kako se onda otkačila i vratila?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije to ništa čudno , znalo se to i meni dešavati , ali uvjek s klin izvukao iz donje uške i tako bi to preživjelo , nikad mi se nije otkvačila ..sad pazim na to ...uglavnom dešavalo se kad bi otac par dana iz dosade parkirao prikolicu a ja bi nastavio ..ili obrnuto , jer nerjetko bi parkirali prikolicu na mjesto gdje se utovara ... ali se iz nekog razloga nije otkvačio traktor nego bi to ostalo do vožnje gnoja ...i tak ,

no otac je prošle godine napravio sranje s samoutovarnom natovarenom s 110-15 bala .
uglavnom to je bilo parkirano pod krovom , dosta koplicirano manevriranje .
Odlučio on to izvesti radi anšlaga s 533 pa prekopčati na štoreta .
KAd je to izvezao odmori on uz gemišt pa mu se nije dalo po drugi traktor i krene on s tim doma , put je dosta velikog uspona , asfalt .
U jednom trenu nešto rukne i 533 zaguši ..stane on , okrene se a prikolica se otkvačila .Drži je sajela ručne kočnice zatalnute na blatobran ..zapravo je sama sebe zakočila ..On se smrzo i otrijeznio .

Da je sajla pukla radi konfiguracije terena prikolica vjerojatno ne bi preživjela , možda bi osovina ostala u komadu .

Zakoči tak 533 i trk doma po kajle ..podloži prikolicu ..zakopča to nekak uz sto muka ..osigurač na klin i polako doma .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znači vrag nikad ne spava poznanik je vozil gnojnicu i oko 3 sata ujutro vozil zadnju u povratku mu se odšarafila kuka na rudu i doma je dovezel samo pola kardana , i dio kabla od signalizacije .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na Zetorima ima onaj osigurač kaj nemože klin van dok ga ne digneš slično sem napravil na 560 a Usrani ima ispod preklopni osigurač .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bez osigurača ništa na klinu a vrijedi povremeno i provjeriti.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nekad je i bolje da automatska kuka ne zatvori do kraja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jedino da je taj komad pao niz brdo i zakucao se u traktor. Ili se neko zaigrao sa komandama dizalice prilikom utovara.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Vidim iza traktora stub od žičare i veliku strminu , na traktoru naprijed su vitla od žičare.
 
Na vrh