• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Loš neki materijal? Možeš sa elektrodama za inox variti ali obavezno grij materijal.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Bolje nađi polovan ako možeš , mani se varenja.


Evo kako se prevozi živa vatra
 

Prilozi

  • IMG00571.jpg
    IMG00571.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 220

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za prvu ruku elektrode za inox su puno jeftinije nego one za gizu a isto će držati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Tako je meni jedan varioc vario gus i nije puklo garantirao mi.
Grije i vari a elektrode sam zaboravio ali bile su 10 komada skupe oko 150 kn ili nešto tako.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja sam jučer vario nosač kotača na prekretaču,naravno od gusa je bio.Majstor ga je sjebao dok je mjenjao čahure,izbijao ga je čekićem i kad sam došao doma i spustio prekretač na zemlju ovo se sve rascvjetalo.I normalno on nije htio to zavariti jer nije njegova greška,a vidi se da je zdrobljeno tu gdje je tukao čekićem i tu je i puklo na tom mjestu.I ajde zavarim ja to sam iako nisam nikada vario gus,i odmah mi je drugi dan puklo na drugom mjestu.Ne na varu nego dalje.Tek sad sam saznao da se gus treba grijati pa lagano variti i tuckati po varu dok se hladi,a jebga.A taj dio kažu da nema i trgovinama a ako se naručuje bude oko 2500 kuna.A prekretač vrijedi 4000 :(giggle)::icon_hang:.Vario sam kobalt krom elektrodom
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Treba grijat i pomalo hladit navodno taj majstor je znao još umotat tako da se pomalo hladi.
Veli da je tako poklopaca hidrulike i drugih stvari brdo povario i ništa nije puklo
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
A eto učimo se ovak kak je skuplje.Sreća pa imamo još od koga naučiti te stvari
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Na pauku za sijeno sam varil noćas u jednoj metalnoj posudi sam naložil vatru i nasač sam grijal oko pola sata zavaril sam ga i vratil u posudu sa vatrom koju sam zasipal sa pepelom i ostavila da se prirodno ohladi. Nosač više nije pukel.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Vario sam prije par godina to samo na drugom mjestu. Mislim da sam vario običnom elektrodom ali ipak nisam siguran. Imaš sreče. Meni je taj cjeli dio, kompletna baterija otpala pod kotač dok sam išao u rikverc i da nije bila dobra ripna sad bi vozio nove gume.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Ja danas skino što je puklo posto gus nikad nisam ni gledao kako se vari odnio najboljem majstoru u kraju pa cemo vidjet,ja sam mislio mozda je neki tip željeza pa da to sam mogu riješit.
Na poslu prije par godina puklo postolje turbine majstor je isto vario tako što je prije zagrijavao pa vario pa postepeno hladio,ali poslje god.dana rada opet puklo drugi majstor vario bez zagrijavanja nekim posebnim elektrodama i drži.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nezgoda od prije 3 dana, prije sezone kupljene nove šlag lajsne, nakon ovršenih 5 rali ječma pukla jedna, naravno u radu, u kabini je to izgledalo ko da mi je neko bombu bacio u kombajn...

CCFvNwZ.jpg



Korpa i biter također dobili malo po "nosu"
Zašto je pukla i dalje neznam ...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Ostala 'našpanovana'

Jesi mjenjao jednu po jednu?

Trebao si ostavit popustene vijke pa ga zavrtit da sve sjedne na svoje mjesto pa onda stegnut.
Hoce i slamotres tako opalit ako se mjenjaju lezajevi pa se sve stegne odma.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Stara lajsna skinuta, metnuta nova i stegnuta do kraja, i tako redom.

Ima mi smisla ovo kaj veliš, moguče da je do toga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh