• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Kad ga Roki tri puta istrese do pola, a četvrti puta prebaci skroz [emoji848]
Sve bi bilo u redu da ja nisam išao istim putem i da ni jedno drvo kod mene nije ispalo.
Bemti šofere.

419ff639d5939e3a2904334e4902c921.jpg


5c1d18aad83b95a53f654d252b5185d6.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
VW Caddy po meni je već vozio po lijevoj traci u fazi pretjecanja, prepostavljam po velikoj brzini, a žena pitanje dali je bacila žmigavac i pogledala retrovizor. Poslije raskrižja puna je crta, a vjerojano i prije. VW je kriv za sudar, ali žena je mogla izbjeći sudar, možda i griješim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kriv je onaj koji mijenja traku/smjer, a da se nije uvjeril da to može sigurno napraviti, bez ugrožavanja drugih, pogotovo ako su započeli radnju (pretjecanja). Bez obzira na lijevi žmigavac, traktorist je kriv.
Da je pogodil traktor u stražnji kraj, krivnja traktorista bi bila dvojbena.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako nema svjedoka, i jedno i drugo će tvrditi da su u pravu.
Po meni u ovakvim slučajevima glavni krivac je onaj koji pretiče na nedopuštenom mjestu i još sa velikom brzinom,(normalno ako je taktorista na vrijeme izbacio žmigavac).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Puna linija, po silini udarca (ti pas mater kak je daleko matora odgural skupa s prednjim kolima) brzina je bila velika....
Ja bi okrivil vozača kedija pa da ova u traktoru i nije imala žmigavce.

Nebi on stal ni da mu je vuneni skočil na cestu ili nedaj bože kakvo zaigrano dijete na biciklu....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
On može odgovarati za brzinu, eventualno za punu liniju, ali za sudar nije kriv.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kod mene možeš skrenuti u lijevo jedino ako te cigan koji je iza tebe pusti da skreneš.Nema veze što smo dali žmigavac 30 metara prije oni će izdaleka početi trubiti i blicati sa svijetlima da ti staneš da te može prestići,jer se voze 100 kroz selo pa im je problem stati pa opet krenuti.Ja dam žmigavac i kad vidim u retrovizoru takvog nestrpljivog bisera samo prijeđem na sredinu ceste da me ne može prestići i onda skrenem.Naravno pod uvjetom da nema nikoga naprijed.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ je u pravu krivac je traktorista jer je skretala kad ju je auto preticao . Velika brzina auta može izvuči podijeljenu odgovornost . Nekoliko puta sem bil u društvu sudaca advokata sudskih vještaka kad je traktor učestoval u prometnoj nezgodi uvjek su bili na strani auta a protiv traktoriste uz onu ma pijani seljak .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
On može odgovarati za brzinu, eventualno za punu liniju, ali za sudar nije kriv.
Koji racku su onda punu liniju crtali, mogli su prišparati bar na farbi kad su ju vlekli.
Čemu onda po tvome služi ta puna crta??

Jednom prilikom idem ja na put. Tam poslje raja po plinu da klipovi hoče van. Dole pri kraju ravnice pretičem lika, uspel sam samo na moment videti da je lijevi zmigavac zasvjetlil, a tu je raskršče i znam da ide prema farmi.
Kočim ja i bežim ljevo, sva sreča gume fučkaju pa ovaj daje volan desno i nekak mi dva uspijemo stati. On na ljevoj traci a ja u raskršću skoro pa u grabi.
***** ja njemu čitavo porodično stablo iz auta ali nakon malo manevriranja odlazim dalje bez sukoba.
I tak se ja vozim i klenem.... kad sam se ispuhal razmišljam. Tam je ograničenje 50, ja sam imal 150, on kad je na tren pogledal u retrovizor ja sam bil daleko i mislil je da bum usporil kad vidim zmigavac ali nije znal da ja nemam s čim stati na toj brzini.....
Po mojem ja sam kriv iako je u mom slučaju bila isprekidana linija jer da sam se vozil normalno iako je on dal pre kasno žmigavac ja bi stigel usporiti i propustiti ga da obavi svoju radnju. Uostalom, on je prvi.....
Po tvom ako si brži na raskršću i ako je lijeva traka slobodna ti imaš prvenstvo prolaska a ovaj mora stati i propustiti da luđak protutnji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
ZJ je u pravu krivac je traktorista jer je skretala kad ju je auto preticao . Velika brzina auta može izvuči podijeljenu odgovornost . Nekoliko puta sem bil u društvu sudaca advokata sudskih vještaka kad je traktor učestoval u prometnoj nezgodi uvjek su bili na strani auta a protiv traktoriste uz onu ma pijani seljak .

Trebal vas je Bruno jače iza uha mlatiti, ništ vas nije naučil, čak ni punu liniju poštivati.
Ona nije skretala, ona je skrenula kaj se vidi po mjestu gdje se traktor zaustavil.

Puna je i prije i poslije raskršča.
Evo link na slike iz više kutova https://www.034portal.hr/clanak.php?z=4339&c=1&r=1&width=640&Height=360
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Mene su i prvi i drugi put u autoškoli učili da je puna crta nevidljivi-imaginarni zid i nema preticanja zaobilaženja niti prestrojavanja .Kad sam polagal "D", kolega je opal zbog toga kaj je nagazil punu crtu sa zadnjim kotačem.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Uostalom, on je prvi.....
Po tvom ako si brži na raskršću i ako je lijeva traka slobodna ti imaš prvenstvo prolaska a ovaj mora stati i propustiti da luđak protutnji.

Tako je to kod mene u selu.Bio je slučaj prije desetak godina gdje je auto udario u zadnji kraj prikolice.Znači traktor je već skrenuo i izašao sa ceste i na cesti je bio samo još zadnji kraj prikolice i neki idiot se zaletio u nju i normalno htio je okriviti traktoristu da je presporo skretao.:icon_hang::(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ajmo biti iskreni; tko se od nas vozi ikad iza traktora dok je puna crta kilometar?
Druga stvar: ovaj traktor ima usku kabinu i špigle koji su uži od prikolice, koji uz to vibriraju pa je slika razmazana, te je gospoja skretala na sreću, pouzdajući se u žmigavce, koji su možda i radili, ali je pitanje jesu li bili vidljivi (ak je bilo jako sunce).
Po položaju na slici se nemre puno toga zaključiti, jer izgleda kao da je ovaj pretjecal po grabi.
Iskreno mi je žal sudionika i nadam se da im bude dobro. Rekel bi da je vozač auta teže prešle.
Majok, glede blicanja i trubljenja; to je jedino kaj vozač koji namjerava preteći traktor može napraviti da upozori onoga ispred na radnju koju je započel. Puno put sam se našel u položaju vozača jednog i drugog tipa vozila i zamalo doživel sličnu nesreću pred ulazom u dvorište (i stal u zadnji tren te je ovaj koji je pretjecal kolonu uspel proći po bankini).
Od tad pri skretanju u lijevo, osim kaj daleko prije dajem žmigavac, postepeno prelazim do sredine ceste i polako zatvaram traku te onemogućavam pretjecanje neposredno prije skretanja. Najgori su mi oni koji prije skretanja stanu uz desni rub, je ne znaš kaj planiraju.

No, nemojte zaboraviti ono kaj sam napisal u prvom komentaru: onaj tko mijenja smjer ili traku mora se uvjeriti da tu radnju može započeti bez ugrožavanja drugih. I ne smije započeti tu radnju, ako je netko drugi već započel neku drugu radnju. Ne želim nikome pametovati, no imajte neke stvari na umu, za svoje dobro.

Muha: polagal sam u Zagrebu. A Bruno je nove vozače učil voziti takvom brzinom da su po cesti i traktorima smetali :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bruno je Muhača učil voziti . ZJ točno je kaj si napisal i još problem traktorista kaj kad skreče desno da žmigavac i zauzme vači dio lijevog traka pogotovo ako vozi prikolicu zakopčanu za silokombajn .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Neznam ja,ako je netko započeo skretanje uz žmigavac i sve provjere (kak ja radim) onda mi nema što blicati i trubiti da ga pustim da on prije prijeđe pa da tek onda ja skrenem.Puštao sam jedno vrijeme ali sada više ne,dam žmigavac prijeđem na sredinu ceste a frajerima ako se žuri neka prođu kroz traktor od 5 tona.Meni u najgorem slučaju mogu strgati poluge od hidraulika ako me malo poljube u guzicu.Žmigavac dajem barem 30 metara prije tako da svatko stigne usporiti,neće stati jedino onaj kome se neda
 

Najnoviji postovi

Na vrh