• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Traktor izgleda dosta loše ,ali mislim da nije preveliki kvar - vozač (čovjek) je najbitniji! Nema tog vozača da nakon noćne smjene nije umoran ,a umor je najveći neprijatelj u vožnji...( sve vidiš ispred sebe što se događa ali ne registriraš i ne reagiraš...) !To je moje mišljenje i donekle iskustvo ...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
uopće mi nije šteta traktora, ko je.e traktor, koda todorić nema za traktor, ma zaradio ih je na tim ljudima što voze puno, a ne jednoga, bitno da je čovjek živ i zdrav i da je sve dobro prošlo, pa taj kanal je dubok 5m, koji je to strah bio za čovjeka kad se traktor prevrnuo na krov u taj kanal, a sranja se za čas dogode osobito kad su ljudi umorni, 8 sati po noći u traktoru.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Traktor je prije 2 god dopeljal iz njemacke ali je bio kao nov star cca 10god
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Traktor je prije 2 god dopeljal iz njemacke ali je bio kao nov star cca 10god

taj dečko se zove zlatko jel tak i mislim da ima masseya il neki drugi traktor...na drugom forumu smo se bili čuli...traktor je bil pre jeben...nemogu vjerovat...o_O
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na prve tri slike se vidi gdje je odrunjena zemlja.Ima kod nas jako ,,gadnih ,, kanala doduše nisu svi toliko napunjeni vodom.Bilo je slučajeva da su znali ,,uparkirat ,, JD 8200 sa 5br plugom u toku noći i da prođeš pored njega a da ga ne vidiš,a kanal suh.Sama ta zemlja uz te kanale je crnica a kada se osuši to je toliko nekako sitno i nestabilno,lako se orunji.Svi novo nabavljeni traktori i kombanjni su kasko osigurani.Traktor se vrlo lako mogao vratit nazad i sve bi bilo na mjestu,ali nismo mi da pametujemo ima tih koji su za pametovanje.Prvo se je trebalo ,, spasiti ,, plug jer nije osiguran. Traktor je nekoliko puta padao na nos što se vidi,a kasnije i na bok,iskusan kranist.Kada su ga sjebali onda su rekli jebiga ima kasko. Inače ova radna svjetla koja su ostala čitava i neke ,,sitnice ,,su trebale biti moje,ali nisam stigao otišao je prije nego je trebo. Ono da se nevidi. Kada je otišao u Remont nema više.Najbitnije je da je čovjek živ,iako ovdje nije bio uzrok vozačev umor.Od svega još taj dan mu je jedno djete imalo rođendan,zamisli na rođendan ti strada otac.Hvala Bogu što nije tako.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
taj dečko se zove zlatko jel tak i mislim da ima masseya il neki drugi traktor...na drugom forumu smo se bili čuli...traktor je bil pre jeben...nemogu vjerovat...o_O

Da to je taj
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sranja,sranja samo to jako malo dobrog da se dešava,što se tiće balirke največa zapaljenja dolaze upravo zbog struje,susjedu je umalo prije nekoliko godina izgorjela Fortova zbog košuljice ležaja,majstor koji je mjenjao ležaj ostavio staru košuljicu na osovini i ona je pri vrtnji lagano reckala nešto od instalacije ali je jedan električar mu dolazio nešto slagati i primjetio je problem tako da je čovijeku spasio balirku od sigurnog zapaljenja:vragek::vragek:,a ovaj slučaj sa Fendtom je dobro prošao bitno da čovijeku nije ništ,iako se mnogi zafrknu da ako ima veliki stroj da je sigurniji od sranja,imam priliku vidjeti kako se ljudi pate po lošem terenu zbog ne adekvatne mehanizacije ali isto tako i kakve terene ljudi oru sa malim traktorom godinama bez ikakvih sranja,ali bože moj to se samo dešava onima koji rade takve poslove
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bio sam prosle godine u Trojeglavi kod tog covjeka sa Hollandom i divio se stroju. Jako mi se svidio. Imao je pluga rabewerka za prodat plug je bio ko iz dućana. Sta reci, ogromna steta.
A za Fendta manje vise, kako je gazda kupio njega tako ce i drugog, treceg petog... samo nek je covjek ziv i zdrav uspio izac pa nek je i pogrijesio. Traktora ce bit a glava se gubi samo jedanput.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Velika šteta za vlasnika,ostao bez traktora i balirke u tren oka,a nemožeš si pomoć.

Mada čudi me kako nije primjetio da balirka gori i pokušao spasit bar traktor nekako:?:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Od poznanika izgorio traktor NH 165ks i balirka Vicon nova stara oko 3godine

http://www.24sata.hr/crna-kronika-n...su-balirka-i-traktor-steta-400000-kuna-274771

Stvarno steta i traktora i balirke, koliko je samo truda i znoja utroseno da se to kupi, a sve se izgubi za par minuta :(
A pogledajte samo molim vas lijepo ovaj jedan komentar na clanak, pa da mu covjek usi :axe: On valjda misli da i dalje svi voze male fergusone od par hiljada, Ja sam stavise ocekivao da je steta i veca. Kamo lijepe srece da je bilo obrnuto, da je umjesto Fendta bio kasko osiguran ovaj NH.

A za Fenda, manje vise neka je vozac ziv i zdrav, traktor je i onako osiguran kasko, a i kako doslo tako i otislo ;)
Naj veca je steta onih svjetala sto se izmakose i odose na remont 8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Koliko primjećujem da su te balirke sklone zapaljivanju pa me zanima zašto ljudi ne okače PP aparat na traktor , čisto onako za svaki slučaj
Ajde ako im je osiguran traktor pa ih nije briga ako se zapali , ali šta ako izazove neku veću havariju tipa paljenja strnika :(
 
M

MOCO

Guest
Ajde ako im je osiguran traktor pa ih nije briga ako se zapali , ali šta ako izazove neku veću havariju tipa paljenja strnika :(


kako paljenje strnjaka može biti veča havarija od izgorenog traktora?

a ovo o osiguranju i nije ga briga- pa ne znam baš, ta osiguranja lovu vade sam tak!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bojim se da pp aparat nista nemoze pomoci kada bukne bala slame u balirci.
pa jos ako ima remenje, instalacija, gume..
istina da se u pocetku pozar moze ugasiti sa casom vode ali pitanje dali se uspije na vrijeme vidjeti da gori. vjerojatno ne.

i mene cudi kako nije uspio otkopcati balirku, ostala crijeva i kablovi se potrgaju kada krenes, samo klin izvadit..

u svakom slucaju steta, velika steta.. :?
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ajde ako im je osiguran traktor pa ih nije briga ako se zapali
a ovo o osiguranju i nije ga briga- pa ne znam baš, ta osiguranja lovu vade sam tak!
Vozila nisu bila servisirana u ovlaštenom servisu tj. radove je obavljala nestručna osoba te na temelju čl. xx police osiguranja zahtjev za nadoknadu štete se odbija. Jedan od načina kako se osiguranje samo sebe osigura ;)
bojim se da pp aparat nista nemoze pomoci kada bukne bala slame u balirci.
pa jos ako ima remenje, instalacija, gume..
istina da se u pocetku pozar moze ugasiti sa casom vode ali pitanje dali se uspije na vrijeme vidjeti da gori. vjerojatno ne.

i mene cudi kako nije uspio otkopcati balirku, ostala crijeva i kablovi se potrgaju kada krenes, samo klin izvadit..

u svakom slucaju steta, velika steta.. :?
Kada te uhvati panika teško da možeš tako razmišljati... :?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
i mene cudi kako nije uspio otkopcati balirku, ostala crijeva i kablovi se potrgaju kada krenes, samo klin izvadit..
Kablovi da, ali crijeva baš i nejdu samo tak.
Kad netreba onda se lome, ali ..........
 

Najnoviji postovi

Na vrh