• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja mislim da bi kao naj bolju zastitu od pozara, uz poveci aparat za gasenje pozara, bilo dobro napraviti i neki brzi sistem otkopcavanja balirke, da se u takvoj situaciji na sto je moguce brzi nacin balirka odvoji od traktora.

A nema tih crijeva koja na trzaj traktora nece popustiti, ili ce se iskopcati sa traktora ili ce popucati
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
balirka ima 2 tone, ako je vidio na vrijeme, da gori, samo klin van, u traktor i kad pusti naglo kvačilo creva se brzo otkače, ali čovjek ne može ni razmišljat u takvoj situaciji, treba bit pribran.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
balirka ima 2 tone, ako je vidio na vrijeme, da gori, samo klin van, u traktor i kad pusti naglo kvačilo creva se brzo otkače, ali čovjek ne može ni razmišljat u takvoj situaciji, treba bit pribran.

a sta nemaju hollandi onu kuku di sama digne i zakaci stroj?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Tetkovom bratu se također zapalila Claas-ova rolka ali u poslu,tada je sa njom radio njegov šogor i sin od tetkovog brata,malac tada imao 10tak god. Šogora je uhvatila panika kada je rolka počela gorjet,mali je izletio van i samo otkopčo kardan.U traktoru ima sistem automatskog kopčanja i odkapčanja,vratio se u kabinu otkopčo i gasssssssssss.Crijeva su se iskidala i vukla za njima.Da nije malog ode sve u dim. Sreča u nesreči bila je osigurana upravo iz takvih razloga.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Tetkovom bratu se također zapalila Claas-ova rolka ali u poslu,tada je sa njom radio njegov šogor i sin od tetkovog brata,malac tada imao 10tak god. Šogora je uhvatila panika kada je rolka počela gorjet,mali je izletio van i samo otkopčo kardan.U traktoru ima sistem automatskog kopčanja i odkapčanja,vratio se u kabinu otkopčo i gasssssssssss.Crijeva su se iskidala i vukla za njima.Da nije malog ode sve u dim. Sreča u nesreči bila je osigurana upravo iz takvih razloga.

mali je kralj :p :supz::mrgreen:
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
čovjek se je valjda nekome maknuo pa je malo zapal....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BNPjn4UaFJM&feature=related[/YT]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
čovjek se je valjda nekome maknuo pa je malo zapal....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BNPjn4UaFJM&feature=related[/YT]

lik ide u žetvu snijega??? :shock::finga::finga::weedman::rolleyess:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
bojim se da pp aparat nista nemoze pomoci kada bukne bala slame u balirci.
pa jos ako ima remenje, instalacija, gume..
istina da se u pocetku pozar moze ugasiti sa casom vode ali pitanje dali se uspije na vrijeme vidjeti da gori. vjerojatno ne.

i mene cudi kako nije uspio otkopcati balirku, ostala crijeva i kablovi se potrgaju kada krenes, samo klin izvadit..

u svakom slucaju steta, velika steta.. :?

kolko sam videl da je on slagal na balirku onu kuku tipa auto-prikolice jer je imal onu kuglu dole na traktoru nije bila na klin...

Kablovi da, ali crijeva baš i nejdu samo tak.
Kad netreba onda se lome, ali ..........

holland ima sistem da u slućaju otkvačivanja stroja u radu crijeva trznu i iskopčaju se...provjereno sa tanjuračama...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kako paljenje strnjaka može biti veča havarija od izgorenog traktora?

a ovo o osiguranju i nije ga briga- pa ne znam baš, ta osiguranja lovu vade sam tak!

Kako nemože ako izgori nečija kuća ?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Jučer sam čuo da je u mojem okrugu bila još jedna nezgoda. Izgorio je kombajn i to do kraja,kombajnista je zadobio male opeklie po ruci. Radi se o Deutz-Fahr M 36.10 u vrijednosti oko 20-25000€
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jučer sam čuo da je u mojem okrugu bila još jedna nezgoda. Izgorio je kombajn i to do kraja,kombajnista je zadobio male opeklie po ruci. Radi se o Deutz-Fahr M 36.10 u vrijednosti oko 20-25000€
Bemti kud ovo ide:(:(

Kombaj svaki dan perem prije nego idem u žetvu.Nakupi se tu dosta pljeve i prašine i još ako negdje curi ulje ili nafta,a to je normalno kod starijih strojeva može bit svašta..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
pa to i nije bio star stroj,ljepo je radio taj kombajn. To je djed kupio unuku prije par godina,jer se oni bave uslužnim vršenjem žita. I sad na unukov rođendan je on trebao iči vršiti nekome,ali mu djed reko da nejde jer ima rođendan da če oč on,i eto mu poklon za rođendan.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
izbijanje osovine

molim savjete kako da izbijem ovu osovinu s ralice riko-ribnica:na 1 slici se vidi gdje je pukla, 2 slika pokušaj izbijanja(zapekla hrđa ni da mrdne)3 slika izgled cijele osovine.
 

Prilozi

  • Slika012.jpg
    Slika012.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 165
  • Slika013.jpg
    Slika013.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 158
  • Slika014.jpg
    Slika014.jpg
    70 KB · Pregleda: 155

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Prvo otkači od traktora i ispod stavi dobar panj da ti ne vibrira jer tako nemaš oštrog udarca, ako neće onda autogenim aparatom ugrej cev kuda prolazi osovina i probaj na vruće da izbiješ, ako neće onda ohladi i probaj, ali moraš dobro ohladiti da ti ne zarisa osovina tu spoljnu cev. Sretno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Prvo otkači od traktora i ispod stavi dobar panj da ti ne vibrira jer tako nemaš oštrog udarca, ako neće onda autogenim aparatom ugrej cev kuda prolazi osovina i probaj na vruće da izbiješ, ako neće onda ohladi i probaj, ali moraš dobro ohladiti da ti ne zarisa osovina tu spoljnu cev. Sretno.
hvala na savjetu, ali nerazumijem ovo zadnje: zarisa....., inače jedan me sajvjetovao da ugrijem tu cijev, te kad se napola ohladi da onda izbijam. nisam majstor što se metala tiče zato svaki savjet je dobro došao, posebno ako je obrazložen.
još jednom hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zarisa - to ti je da se ne počne ''lijepiti'' blolcn za čauru

Prvo zagrij pa naglo ohladi , ako imaš tu mogućnost
Druga varijanta je da brusilicom presiječeš bolcn gore između one uške i cijevi pa da sve to izvadiš napolje i staviš pod presu
 

Najnoviji postovi

Na vrh