• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Rajkom niz to brdo spuštati 10 m sirove bukve i graba na 2 prikolice bez kočnica na njima i škrgutao sam, 2 spora i 30 minuta u oko 400 -500 m

Zašto se spuštaš u sporim brzinama

- da ne dobije zalet, nisam naveo da mašina opće nije ubrzavala i da uopće nisam imao potrebu za kočenjem prošlo je sve GLATKO, i bolje nego sam očekivao, da sam npr. bio u 1 direktnoj traktor bi ubrzavao,,morao bi kočiti a to je opasno i pitanje šta bi bilo ili bi me zguralo, popriječilo ili bih spalio kočnice
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
- da ne dobije zalet, nisam naveo da mašina opće nije ubrzavala i da uopće nisam imao potrebu za kočenjem prošlo je sve GLATKO, i bolje nego sam očekivao, da sam npr. bio u 1 direktnoj traktor bi ubrzavao,,morao bi kočiti a to je opasno i pitanje šta bi bilo ili bi me zguralo, popriječilo ili bih spalio kočnice

ok a kako bi se izvukao u slučaju da te poguralo a ti u nekoj od sporih brzina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
hidraulik u zrak i gas do ibera ak to ne pomogne skači rođo
:shock:
U šumi ili na livadi ok, ali mislim da je ovdje riječ o javnoj prometnici
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
u mašinu sam bio siguran,, nju bi sa kočnicama smirio ali više sam se bojao proklizavanja (sklizanja) pogonskih kotača,, u šumi mi se dogodilo da su na nizbrdici kotači blokirali i doslovno se sanjkali a mašina nije dobijala nikakvo ubrzanje, bili su doboki kolotrazi i ravna nizbrdica pa nisam vidio nikav problem,, u biti s tim traktorom je problem samo u proklizavanju pogonskih kotača, gore su još uvijk Rekord gume 14,9 i imaju još oko 2-3cm ripni ali su ispucale pa uakoro planiram nove staviti i to 16,9 Pertlas ili ako nađem Taurus, ali to je već dr. tema
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
kad meni počne klizit obavezno hidraulik u zrak i špera plus gas do ibera da što prije gume uhvate grip,imal sam par situacija da idem uz brdo i počne me vuč nazad a kotači vrte naprijed,a prikolica naravno nema kočnica,e to su onda veselice i da vidiš kak guza gače žvače
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
kad meni počne klizit obavezno hidraulik u zrak i špera plus gas do ibera da što prije gume uhvate grip,

ja bi radije bez špere u toj situaciji...:mrgreen:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
nekad ide ,a nekad se jedan kotač vrti naprijed a drugi nazad onda druge nema pa makar sve podrobil u diferencijalu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pričamo o jedno ili dvoosovinki ?
A ima li prečku na polugama da se diže od rudu ili ........?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Pričamo o jedno ili dvoosovinki ?
A ima li prečku na polugama da se diže od rudu ili ........?

pa i dvoosovinku isto mozes dic
normalno da ima,pa mi to imamo uvjek kad nemamo nis zakacenog gore osim prikolice
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
dvoosovinke ni nemam to se više prakticiralo dok smo vozili na gumenjaku sad kad sam si napravil dvije jednoosovinke nije tak često al zna se desit kad je masna podloga jednom me je povukla nazad puna imt-jka gnoja bila kopčana na kuku za od berača i da nisam imal poluge još me bi danas tražili po jarku vuko sam ju sa 539 i bilo je cca 4 m3 gnoja i putam me uhvatila kiša kad malo računam to je teret duplo veći od ferca ako ne i više
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
da digne rudu prikolice i dobi težine na zadnjim kotačima :madmana:

ja skroz zaboravio na to a nekoliko puta koristio to za izvlacenje, sad vise ne jer kopcam dole prikolice jer na rakovici ima dosta sarafanja za preselit poteznicu
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
na donj kuku a kad ju još podigneš da vidiš kak gume liježu i kak se hvata nema više klizanja

hm,ja kada kačim na donju kuku obično imam poluge podignute iznad rude.....:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh