• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovi varovi katastrofa izgledaju ja koji sam amater i samo se ucio varit pa mi varovi bolje izgledaju nego ovo ovo je koda si napljuvao!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
:icon_mrgreen::icon_mrgreen: neko bi bolje napljuvao, nego što je ovaj zavario, al bitno da je on naglasio da je varioc profesionalan, a ono zavareno koda je vario lemilicom.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ali vareno je i specijalnom elektrodom:icon_rofl:da mi je vidit tog varioca jel se negdi crveni kad je vidio na tv svoj var:mad::mur:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I on sebe naziva variocem,jos ga ovaj lik hvali na sva usta, mene bi bilo sramota ,.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Kad probate varit nešto drugo osim obićnog željeza onda možete ismijavat druge . Ovde se vidi da nije priprema zavara odrađena kako treba i nije šljaka otučena da bi se vidio ćisti zavar to govori da zavarivać ili nije profesionalac ili je jako aljkav .
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
mislim da je problem u vrsti elektroda zavar izgledA ok ravan je ali nije legao i naprskano je vjerovatno bazična elektroda i to još mokra
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@snupy Pa kakav je to varioc koji sebi ne pripremi podlogu i kasnije ne otuce sljaku da vidi jel mu var dobar a kaj se tice ismijavanja i neceg jel ga gazda pohvalio kak je dobar ja sam samo reko svoje misljenje i da moj var bolje izgleda a kaj se tice ostalih varenja nekog drugog metala nisam vario jer nemam potrebe i nemam s cim a kaj se tice pluga on je zeljezni ja sam svog vario pa nisam imo ovakav var!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bi reko da ovo uopće nije ni vareno elektrodom, nego da je to CO2 var u pitanju.
A stručnjaci nek vele kaj hoće. Nisam nigdje vidio aparat, jedino onu jednu bocu što je predpostavljam co2 unutra :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Grijšiš uopšte ni ne liči na CO2 var , ovo je elektro var , ona boca je acetilen , vjerovatno rezervna pošto stoji sama bez crijeva i druge kisičke
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Svi mi kažemo željezo a u biti se radi o čelicima raznih svojstava i primjesa . Kod pluga se radi najčešće o kvalitetnijim materijalima koji traže ozbiljniji pristup zavarivanju (predgrijavanju i postepenom hlađenju ) Najbolji primjer "dobro sam zavario al mi puklo uza zavar "Kaj se tiće zavarivaća iz videa jako je šlampav a usudio bi se reć da je struja bila prevelika kad mu je šljaka onako curila prema dolje .
 
B

bosniahos

Guest
Mogli bi pokrenuti novu temu,i bilo bi to ok. recimo Varenje i materijali sa podtemama elektrode,plinovi za varenja ,aparati,priprema materijala..Da ne kvarimo temu.Ako ste za ja ču je pokrenut samo recite gdije, dali pod Svaštara ili Mehanička radionica.Hvala.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Kad probate varit nešto drugo osim obićnog željeza onda možete ismijavat druge . .

jel tu spada i onaj gnjusni nikal,.nadam se da nije tako težak za varenje koliko za obradu....:icon_scratch:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja bi reko da ovo uopće nije ni vareno elektrodom, nego da je to CO2 var u pitanju.
A stručnjaci nek vele kaj hoće. Nisam nigdje vidio aparat, jedino onu jednu bocu što je predpostavljam co2 unutra :)

CO2 nema obloge na elektrodi (žici) pa ne može biti CO2, ali u svakom slučaju taj var ne valja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima sljaku i co2 ako se radi punjenom zicom. debele plocevine se vecinom tako vare jer se manje krivi. ali treba znati sloziti var.nemogu da otvorim sliku da bih komentarisao cime je radjen . sad sam uspeo malo otvoriti video snimak . upravo sto sam i mislio rekao bih da je radjeno sa co2 ali punjenom zicom. ali ili nije znao ustelovati amperazu ili je aparat slab .punjena zica trazi vecu amperazu od klasicne i onaj materijal se nevari time posto ima postotak celika u sebi. a varioc je totalna neznalica o cemu nebih ni diskutovao. ono corava baba bi bolje zavarila. taj plug nece dugo posluziti
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
jel tu spada i onaj gnjusni nikal,.nadam se da nije tako težak za varenje koliko za obradu....:icon_scratch:
Itekako spada još novi lim ide ali zato stari s kojima i radimo najviše katastrofa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ako var drži dobar je, je da izgleda nikako, al možda je kamerman namjerno sabotiro varioca te snimio loš var..hahaha..:(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh