• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da zagaravila mu kamera ili pala sljaka na objektiv .to ti se zove pluni pa zalepi pa isto tako i drzi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mene samo zanima ko bu te šmrklje obrusil kod sljedečeg loma
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To više ne može pući :(rofl): (šala)
Mislim da su to mogli puno bolje napraviti, ne mislim na varove, već na te ploče, ja bi ih stavio duže, a i zanima me kako traktorista nije to uočio već da je doslovno plug se rastavio..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Meni sve ovo izgleda kao neki kombinat, traktorist je neka siledžija koja je silila i plug i traktor i onda je pametniji popustio, a to je bio plug.
a zavarivač, ili mehaničar koji tamo radi je završio zidarsku i dobio preko veze posao, a aparat i gedore je u životu vidio dvaput.
 
B

bosniahos

Guest
Ha ha čuja san take priče da u mijestu gdije sad živim,odnosno u selu, pz dobila,,a kako drugo za socijalizma,nove imt traktore od 170 i 265 ili 300 ks.E ondak im je vozač,inače lokalna pijanica i doušnik udbe izvrnija u kanal dubok 5 metara ovi manji.Nikom ništa daj dalje,pa drugi svat išal svojoj kurvi dokazivat kako če izorat septičku od suseda a koja je njoj kao smitala i upal do volana u istu s ovim velikim tj. največim,onda on srknia fekalije i zemlju otišal turbo,ma ko ga jebe to i ovako netreba.Ondak im se upol sela otkapčila kao vučena na kotačima tanjirača.Ma čudo što se radilo,A tek kakve su svatove imali sa vozačima kamiona.Išli iz Kt preko Da puni gnjojiva ajde onda k nekoj lakoj dami a ona opet živi u Šandrovac pa sa onog njihova briga hops u provaliju.U glavno da im kolega osta živ.Platit če narod,novi doprinosi.Izgleda da isad tako neki, tamo daleko odmora.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
vidim da tu među vama nema pravog varioca(nisam ni ja,ali ipak kužim pomalo:(doh):)...prije svega ovi "šmrklji" to zapravo i nisu,nego je to "šljaka" koja ostaje iznad vara i nije otučena da se vidi var koji je ispod(malo šlampavi varioc),ali to ne znači da sami var ispod nije dobar...:icon_e_wink:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I da ošljaka var bi opet bio nejednak, ovdje je prejaka amperaža bila, vidi se da je var scurio dolje, a i ima dosta rupa po varu, al kažem ako drži i ako ore i dalje taj plug onda je dobro, samo mogao je var biti daleko bolji, ja se još uvjek učim variti, ali razlikujem dobar var od lošega, ne ispada ni moj var baš bajno, ali biće uz puno vježbe..
 
B

bosniahos

Guest
Pravi to znači varioci sa atestom koji isti redovito obnavljaju na IWCC i ne otkivaju šljaku,sigurno im to ni nepada na pamet.Meni to ponekad ipak treba dok varim inox ili slični materijal,od posuda za tekučine.Što zbog mušterije a što zbog samokontrole recimo.Ljepo izvučen var je u svakom pogledu ukras kojeg rijetko izbrušivam tek zbog daljnje obrade bilo na tokarilici ili cnc i to zbog dosijeda raznih.Dok san radil tank na Harleju gazda mi je rekal ajd odijebi to var je super.I ja reko nema šanse moram povuči još jednom ,ne mora se ič daj beži to drži pritisak ovo ono.Potpisal mi se da tako hoče i ja nisam ponovio var, a to što je pustal na mufu od slavine kasnije i nije moja briga.
E jednom san varil u Sesvetama na kraju mijesta.Tip ima slabu struju pa tanke elektrode iz Germany, a sva se rodbina okupila,valjdak pola sela a što su to zanimljivi ljudi,svi znaju sve.Bogami 100 dm nekadašnjih, gazda da bez da sam išta rekal i još bilo meze i veselja do mraka.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A gle ovu katastrofu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UwkbLBLMnZQ[/YT]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hoce da naprave sve na dugme. puni instalacije i elektronike pa nikakvo cudo sto se popale. dok je jos ovih starih kombajna i bice zarade. bar se nezapale a ovih novih ima more izgorelih i kombajna i traktora
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
60215510151492641849375.jpg
[/URL][/IMG]
53170452628715074855121.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e pa ovaj sa prikolicom ili je stvarno genijalac ili je pukla osovina pa je izvrnuo. na sred ravne njive. ovaj drugi je dokaz kvaliteta novih traktora.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
e pa ovaj sa prikolicom ili je stvarno genijalac ili je pukla osovina pa je izvrnuo. na sred ravne njive. ovaj drugi je dokaz kvaliteta novih traktora.

Izgleda da je proširio razmak (prednjih) kotača, što je utjecalo na veće opterećenje osovine i lom u nekom trenu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
e pa ovaj sa prikolicom ili je stvarno genijalac ili je pukla osovina pa je izvrnuo. na sred ravne njive. ovaj drugi je dokaz kvaliteta novih traktora.

a ovaj drugi se vidi da je traktor proširivan, a još neka su utega nametali na njega i eto.. Baš sam bio gledao kako prošire traktore i baš me zanimalo kako to sve trpi, a sad sam našao i dokaz kako trpi..
 
B

bosniahos

Guest
Velik traktor,nešto manja prikolica možda prepunjena plus malo nervoze na gasu,popušta garant.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj na glavcini samo koliko materijala ima. na svemu se stedi i svuda. tu gde je najvece opterecenje trpi ono je bas slabo. a puklo je u cugu .beli se celom povrsinom napuknuca znaci da je trenutno puklo. sta bi bilo da ima prednji utovarivac ili prikljucak tezi napred ,kako bi onda tu masu izdrzao na prednjoj osovini
 
B

bosniahos

Guest
Kad se više neradi da bude za jednu generaciju,več da ode čim prije.Nekad su govorili gledaj ga još radi toga je radil Hitler.Takvog više nema,samo daj jovo nanovo.Kupuj gomilaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh