• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nisam čašicu dirao od 4.mjeseca kad sam ispuštao vodu iz nje...nije vrag da je 5 mjeseci bilo dobro,pa odjednom nije...
Promijenit ću i lajtung goriva od rezervoara do AC pumpe jer mi je sumnjivo da zrak možda tu nekaj zeza..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Idemo u nove pobjede.
Rotokosa...ostalo 6ha otave za riješiti,izgleda da nebude niš od toga.
 

Prilozi

  • 20230911_165927.jpg
    20230911_165927.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 63

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
@komer, ak preživiš ovu godinu...iduću nećeš 🤭🤣
Crni humor...

Htjedoh reći, koliko je tebe ove godine problema snašlo :(...divim ti se na snazi da ne digneš ruke od svega 👍 i odeš u Irsku...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Tak se i ja tješim.
Ako ovu preživim sljedeću nebum.
Više neznam od kuda mi volja,jer para više nemam.
Sad zvao za osovinu.
240e.
Jebate pa ko da je od zlata.
Bila je 140e,pa su sad kao dizali cijene,pa je tako kako je.
Što se Irske tiče,razmišljam o tome,ali na tome je ostalo.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Budi sretan ako ti komadići zuba i kuglice ležaja nisu smrvile sve ostale zupčanike u kadi.Obično kad ode jedan polomi sve ostale jer je tijesno.Tu osovinu s zupčanikom Kušec ili Hitner naprave puno jeftinije
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Tak se i ja tješim.
Ako ovu preživim sljedeću nebum.
Više neznam od kuda mi volja,jer para više nemam.
Sad zvao za osovinu.
240e.
Jebate pa ko da je od zlata.
Bila je 140e,pa su sad kao dizali cijene,pa je tako kako je.
Što se Irske tiče,razmišljam o tome,ali na tome je ostalo.
Drži se,možeš ti to i bez Irske👍.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Tu osovinu s zupčanikom Kušec ili Hitner naprave puno jeftinije
Možda Kušec ali hitner je postao strašno skup. Meni su još prije ovih svih divljanja cijena radio samo osovinu na takav sličan zubčanik pa me koštalo 600 bivših kuna. Za novu nisam htio ni pitati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Kad sam zapeo za šahtu pa je kosa bila mjesec dana u "outu",sve diskove sam provjerio i na jednom koji je imao malo lufta promijenio sam ležajeve,drugi su bili pod rukom bez lufta.
Ulio sam novo ulje,ajmo reć sve po ps-u.
Sad mi nije jasno da od ispravnog ležaja odjednom ovakvo iznenađenje.
Nježan definitivno nisam,ali kosim uvijek pomalo,treća spora.
Znam da nemam nit drugi traktor nit drugu kosu i idem sporije nego bi htio jer uvijek mi je tastovo "špotanje" u glavi,bolje idi pomalo pa završi posao,nego brzo pa ga ne završiš.
Danas ko i mnogo puta prije,išao sam sporije i nisam završio posao.
Znam da imam stare strojeve,ali nije da ih ne održavam.
Jedino ih ne farbam jer ne patim na estetiku,trebam radnike u polju,ne manekene.
Kosa je krone am242z.
Žena kao i obično "jesu ti trebale te krave"...
Ostali zupčanici nisu nastradali,tj prva 2 koja sam vidio kad sam otvorio,jer stao sam isti tren,pa pretpostavljam da dalje nije otišlo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
A žena ko žena, rijetke su koje ne zvocaju kad se nešta sjebe 🤣. Imam potinger za dijelove pa sam mislio da budeš imao sreće, ali ništa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Gledao sam jednu pottinger ,al bila je skupa,pa sam odustao,a one koje izgledaju loše i od švercera,vjerovatno i jesu loše...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Budi sretan ako ti komadići zuba i kuglice ležaja nisu smrvile sve ostale zupčanike u kadi.Obično kad ode jedan polomi sve ostale jer je tijesno.Tu osovinu s zupčanikom Kušec ili Hitner naprave puno jeftinije
Ako je mijenjao skoro ležaj i opet otišao ili nije dobro poštelan, ili ima neki opiljak koji leta i pravi problem.
Znam da nemam nit drugi traktor nit drugu kosu i idem sporije nego bi htio jer uvijek mi je tastovo "špotanje" u glavi,bolje idi pomalo pa završi posao,nego brzo pa ga ne završiš.
Danas ko i mnogo puta prije,išao sam sporije i nisam završio posao.
.
Možda jest traktor išao polako, ali je sigurno bilo podosta snage(gasa) na priključak kosu.
Nemože se ništ polomiti onom ko ne poseduje mašine.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nisam taj ležaj mijenjao,ovaj je bio pod rukom kao i na ostalim diskovima,bez lufta,onoga sa luftom sam mijenjao,taj je dobar.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Gledao sam jednu pottinger ,al bila je skupa,pa sam odustao,a one koje izgledaju loše i od švercera,vjerovatno i jesu loše...
Bolje da nisi kupio. Moja ima dva kardana, nema prijenos preko remena. Prvi reduktor sa osovinom za gnječilicu 2000 eura. A ni ostali dijelovi nisu puno jeftiniji. A možda ni dijelovi nisu skupi nego sam ja tankog novčanika 🤔.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Jedva izdržala pišljivih 12 godina
 

Prilozi

  • IMG_6025.jpeg
    IMG_6025.jpeg
    45.9 KB · Pregleda: 52

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Još i bolje. Htjedoh reći da se pojedini dijelovi , poput kape, daju kupiti kao doknadni dio. To je T25 ili T35 glava?
Imaš dobih kineskih kopija kod Česija ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh