• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike

B

Bobo

Guest
Zasto mislis da ne bi prosao?

Sumnjam da na prednje gume mislis, a nije vrag da je taj "JD" na brzinu sklepan??

Koje si mu zamjerke nasao?
 
R

Ratarko

Guest
Samo na gume mislim , žurilo im se pa nisu primjetili da su ih krivo namontirali . Traktor je vizuelno OK da nije toga detalja .
 
B

Bobo

Guest
LOL, pa valjda bi ti trebao znati da se gume naprijed manje i ravnomjernije trose kad su tako stavljene, a u Austriji 95% traktora s prednjom vucom ima tako gume okrenute zbog bolje vuce unazad...

Nije to nikakva greska.

Cak mislim da je zetor jedno vrijeme tako isporucivao svoje traktore...


Kako izgleda taj JD uzivo, u Gudovcu nisam gledao jer je tad bas kisa padala? Kakav je iznutra? Jesi li slucajno gledao plocicu na motoru?
 
R

Ratarko

Guest
Da meni isporuče traktor sa tako namontiranim gumama ne bih ga preuzeo.

Nisam gledao na pločicu motora niti u kabinu od toga modela .
Meni se ne sviđa pa sam ravnodušan prema njemu .
 
B

Bobo

Guest
Ok, gume ko gume, meni bi bilo tako svejedno ;)

Steta sto nisi unutra malo pogledao i sto nisi pogledao na motor...

Nista, drugi put cu i ja ici, pa cu sve "ispipati"...
 
R

Ratarko

Guest
Evo slika sa prezentacije .
Malo sam ih razbacao po temama a mogao sam napraviti novu temu prezentacija i sve staviti tamo :roll:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Jedini pravi John Deere traktor na prezentaciji

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ako treba neka od ovih slika u velikoj rezoluciji , samo guknite !
Staviti ču ju kao thumbnail tako da ju otvarete klikanjem na nju .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Dali imaš cijene od JD,i čiji su ovi traktori,izgledaju novi,ne vjeruje da zastupnik ima ovoliko traktora na lageru.
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Dali imaš cijene od JD,i čiji su ovi traktori,izgledaju novi,ne vjeruje da zastupnik ima ovoliko traktora na lageru.

Cijene , pa to ne znaju niti oni :lol: :wink:

Å alim se , imam samo za JD 5725 , košta 25.990 € + PDV , od opreme ima :
TIER 1 motor sa 85 KS ( ECE R24 ) ili 91 KS ( 97/68/EC )
Mjenjač sa 9+3 brzina , 9 naprijed i 3 nazad , brzina 2.2 - 31 km/h
Hidraulik sa max. podiznom silom od 2060 KG
Kabina sa grijanjem i ventilatorom
Težina 3330 KG

Mislim da je dobar broj tih traktora upravo sa farme pokraj , farma krava je od vlasnika Novocommerce-a odnosno gospodina Brzice.
Na nekim traktorima je pisalo da su prodani i ime kupca a neki su bili potpuno novi .
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Cijene , pa to ne znaju niti oni :lol: :wink:

Å alim se , imam samo za JD 5725 , košta 25.990 € + PDV , od opreme ima :
TIER 1 motor sa 85 KS ( ECE R24 ) ili 91 KS ( 97/68/EC )
Mjenjač sa 9+3 brzina , 9 naprijed i 3 nazad , brzina 2.2 - 31 km/h
Hidraulik sa max. podiznom silom od 2060 KG
Kabina sa grijanjem i ventilatorom
Težina 3330 KG
to bi bio "indijac" ako se ne varam..
Tier I se ne ugrađuje u švabiji..
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Ratarko kaže:
Cijene , pa to ne znaju niti oni :lol: :wink:

Å alim se , imam samo za JD 5725 , košta 25.990 € + PDV , od opreme ima :
TIER 1 motor sa 85 KS ( ECE R24 ) ili 91 KS ( 97/68/EC )
Mjenjač sa 9+3 brzina , 9 naprijed i 3 nazad , brzina 2.2 - 31 km/h
Hidraulik sa max. podiznom silom od 2060 KG
Kabina sa grijanjem i ventilatorom
Težina 3330 KG
to bi bio "indijac" ako se ne varam..
Tier I se ne ugrađuje u švabiji..

Eee taj dio ne znam .
To je cijena ovoga JD traktora sa zadnje slike os ove serije slika koju sam poslao .

Kada kažeš da se TIER 1 motori ne ugrađuju u švabiji pogledaj samo druge sastavne dijelove toga traktora . Mjenjač sa 9 brzina i max. brzinom 31 km/h !!! Å ta je iduče što če nam JD prezentirati , željezne gume ?
 
B

Bobo

Guest
E, nemojte bas tako...

Pa sto ako ide 30Km/h, to je traktor koji se bazira na nekoj starijoj tehnologiji, pa vjerovatno ni nema kocnice naprijed, a pitaj boga kakve su nazad ;)

Cijena je takva, i od tog traktora se ne treba ocekivati da donosi tehnoloski napredak. Ovakav traktor cilja na kupce koji ne vole "struju" nego se uzdaju u cistu, dobru, staru mehaniku ;)

Misljenja sam da taj traktor definitivno vrijedi svojih novaca, pogotovo kad pogledate "konkurenciju" i koliko kosta... Ova zadnja recenica je dvosmislena, jer su zapadni traktori te snage skuplji, a istocni jeftiniji, a ovaj "JD" predstavlja zlatnu sredinu...
 
R

Ratarko

Guest
Krivo misliš bobo ali imaš na to pravo :shock:
Ti si očigledno zadovoljan sa svime što je bolje od tvoga IMT 549 a to je doslovno svaki traktor na planeti zemlja .
 
B

Bobo

Guest
I to stoji...

Ali ako nemam zemlje dovoljno da:

1. Kupim takav traktor
2. Otplatim takav traktor
3. Iskoristim takav traktor

Sto mi drugo preostaje, nego IMT ;). Daleko od toga da ne bih volio imati neki bolji stroj, ali kad jednostavno nema potrebe za time, a nema ni pozitivne racunice kroz nekih 10-ak godina. Ja sa 20-ak jutara zemlje nikako ne mogu naci 25 000€ i da te novce za 10 godina vratim, pa da imam jos 10 g. ciste zarade...
 
R

Ratarko

Guest
Več neko vrijeme čuvam ove slike na hardu i mislim si da i da ih postam ali evo danas mi je nadprosječno dosadno pa kuda puklo da puklo.
Slike sam maznio sa http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/d ... ?page=home i da ih mogu ponovo tamo pronači stavio bi direktan link jer ih je bilo još u seriji .

Na ovim slikama uopče nema veze što se radi o JD traktoru , cilj mi je bio prokomentirati drugu stvar a to je preveliki priključni stroj za taj traktor. Traktoru ne pomaže niti prednji utovarivač sa svojom težinom da se normalno kreče po njivi . Takav posao po mojem je kontraproduktivan , ili uzeti veči traktor ili sačekati da se zemlja malo osuši .

Možda bi mu malo pomoglo da je kašiku napunio kamenjem ali sigurno da mu fali i snage .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko je to metara tanjurača? Koliko ks?
Da li se to meni čini ili su mu prednje gume kontra okrenute?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja bi reko da to uopče nije traktor i tanjurača koji stalno rade,nego neka prezentacija ili proba da li če iči tako....
zbog onih ljudi koji su sa strane i gledaju,..
 
R

Ratarko

Guest
Koji dio je čudan ?
Meni sve izgleda OK .
Na lakšim evropskim tlima traktor koji ima 100 KS manje od toga JD 8530 može raditi sa tom kombinacijom .
 

Najnoviji postovi

Na vrh