• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

m123

Guest
kod mene je 40 posto od svih fiskalnih racuna koje im dostavis. ja sam sebi pravio tri bunara za navodnjavanje, i kupovao neke cijevi, sve su rekli da bi trebali priznati i platiti, sada samo još da vidim da li će i ispoštovati to što su rekli.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene je 40 posto od svih fiskalnih racuna koje im dostavis. ja sam sebi pravio tri bunara za navodnjavanje, i kupovao neke cijevi, sve su rekli da bi trebali priznati i platiti, sada samo još da vidim da li će i ispoštovati to što su rekli.

ja neznam na koje vi poticaje računate,ostalo je samo da daju ako su investicije veće od 200 000 kuna s PDV-om na 1ha,plus nešto sitno po sadnici. i to DO 40 posto,tako da možeš dobiti i u pola manje.
 
M

m123

Guest
ja sam iz BiH, kod nas ministarstvo poljoprivrede daje 40%, a fond za razvoj sela bi trebao dati još 20% samo što nisam tamo kod njih predavao, jer sam i za ovih 40% zadnji dan predao dokumentaciju, jedva sam sve kompletirao :)
a kod nas je ove godine bilo - ja kasno saznao - davali su besplatno sadnice, komšija preko 600 komada dobio od fonda, ali da ne bude zabune, kod nas je ova godina bila izborna, sada do sledećih izbora ne vjerujem da će išta biti :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja sam iz BiH, kod nas ministarstvo poljoprivrede daje 40%, a fond za razvoj sela bi trebao dati još 20% samo što nisam tamo kod njih predavao, jer sam i za ovih 40% zadnji dan predao dokumentaciju, jedva sam sve kompletirao :)
a kod nas je ove godine bilo - ja kasno saznao - davali su besplatno sadnice, komšija preko 600 komada dobio od fonda, ali da ne bude zabune, kod nas je ova godina bila izborna, sada do sledećih izbora ne vjerujem da će išta biti :)

a so,sad mi je jasno. ma samo sadi dok daju,još malo pa neće više.
 
M

m123

Guest
ma sadim kao lud, tj. imam namjeru još da se širim.
ali čuješ šta kažem, tj. vidiš šta pišem :) izborna godina bila jako rodna :) naredne 4 neće biti tako plodne za nas poljoprivrednike :) biće suše što se tiče finansija :) da mi je izvući ovo što sam do sada uložio, i ja zadovoljan za ovu i iduću godinu
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
neznam kako se krecu premije u RS u FBH je za sljivu od 500 km (oko 250E) do 800 km (400e) zavisno od sadnje (broja sadnica po dulumu/10 duluma 1 hektar).
do sad su bili uredni sto se tice premija malo duze cekas al plate.A pare kad god dodju one se ptrose i dobro dodju.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
neznam kako se krecu premije u RS u FBH je za sljivu od 500 km (oko 250E) do 800 km (400e) zavisno od sadnje (broja sadnica po dulumu/10 duluma 1 hektar).
do sad su bili uredni sto se tice premija malo duze cekas al plate.A pare kad god dodju one se ptrose i dobro dodju.

kod nas su davali 2500eura po hektaru,plus što je općina još davala nekih 0,7eura po sadnici i još ti država na sve uloženo uključujući i zemlju vratila 40 posto kapitalnih ulaganja,drugim riječima rasipala novac bez imalo mozga,da su kontrolirali šta su poticali bilo bi dobro ali ovako na papiru imamo 50 posto nepostojećih voćnjaka,a ostalih 50 posto je posadilo,uzelo novac i zapustilo voćnjake. sad mi koji sadimo za stvarno i hoćemo raditi mi nemamo više ništa od toga a budale se smiju..........e to se desi kad kovačnicu vodi pekar.
 
M

m123

Guest
da pojasnim detaljnije kako funkcionise kod nas u RS.
Pri sadnji moraš ispuniti određene standarde,tipa da su sadnice registrovane,da imas određen broj sadnica po hektaru, itd. Ako ispunis uslove sve je na tebi,nema da ti daju 2500 evra ili koliko vec po hektaru. Vec ako ti kupis 100 sadnica po 1 evro nazad dobijes 40 evra,tj. 40%,ako ti je sadnica 2 evra dobijas 40% od te cijene, i gotovo. To pod uslovom da imas fiskalni racun,bez njega ništa, jer smo u fiskalnom sistemu za razliku od federacije, pa kod nas jako tesko mozes napraviti lazni vocnjak. Prvo nema racuna,drugo,sta kad dođu na uviđaj,šta da upišu?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
da pojasnim detaljnije kako funkcionise kod nas u RS.
Pri sadnji moraš ispuniti određene standarde,tipa da su sadnice registrovane,da imas određen broj sadnica po hektaru, itd. Ako ispunis uslove sve je na tebi,nema da ti daju 2500 evra ili koliko vec po hektaru. Vec ako ti kupis 100 sadnica po 1 evro nazad dobijes 40 evra,tj. 40%,ako ti je sadnica 2 evra dobijas 40% od te cijene, i gotovo. To pod uslovom da imas fiskalni racun,bez njega ništa, jer smo u fiskalnom sistemu za razliku od federacije, pa kod nas jako tesko mozes napraviti lazni vocnjak. Prvo nema racuna,drugo,sta kad dođu na uviđaj,šta da upišu?

svaša je moguće kolega moj,i ovdje nam je trebao svaki račun ako sam htjeo bilo šta dobiti samo što uvijek postoje rupe u provedbi zakona,ljudi se svašta dosjete,nebrini da toga nema i kod vas u BiH.
 
M

m123

Guest
pretpostavljam da ima, ali vjerovatno manje.
kod nas ima rupa u zakonu kad država treba nešto da plati, ali kad mi njima nešto trebamo platiti ili uraditi, e onda rupa nema, tu je sve tip top napravljeno.
pošto sam ja preko brata kupovao i sređivao papire znam da je jako teško nešto izmajmunisati, jer sam i ja mislio :)
prodavac koji ti proda recimo sadnice, mora napraviti tonu nekih papira i sertifikata + fiskalni račun da sam platio, ili peti primjerak virmana ako sam platio bezgotovinski, e sada ako njemu dođe kontrola i skonta da smo nešto smuljani njemu je kazna ogromna, nešto oko 25000 evra ili tako nešto, pa sada ne znam ko se baš usudi rizikovati, mada ima uvijek manijaka koji će za pare sve uraditi :)
zato sam ja skupljao sve fiskalne račune, šta god na sam kupovao poslao sam im na naplatu, od gnojiva, vijevi za bunar do makaza za rezanje voća heheh pa nek sada razbijaju glavu, ja račune imam :)
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Kolege šljivari pozdrav :gitarist:
Dali bi valjalo krenuti sa orezivanjem :?: , ili ste već počeli orezivati :?:
Prognostičari su najavili lijepo vrijeme za narednih 10 dana , jutarnje temperature će biti oko 0 °C , a dnevna max 10 °C
Mada je tek početak siječnja ..... može poslje biti još velike zime :scratch
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kolege šljivari pozdrav :gitarist:
Dali bi valjalo krenuti sa orezivanjem :?: , ili ste već počeli orezivati :?:
Prognostičari su najavili lijepo vrijeme za narednih 10 dana , jutarnje temperature će biti oko 0 °C , a dnevna max 10 °C
Mada je tek početak siječnja ..... može poslje biti još velike zime :scratch

U principu, već se može kreniti rezidba...kolega ima sedam hektara raznih voća,,,i već uveliko krenuo rezidbu 2010-te...jer nemože stići!
Tako da ako vreme dozvoli...samo napred, neće mu ništa faliti...samo veće rezove zaštiti voskom i nemaš brige!

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma.....o.k. , tko ima puno normalno da već naveliko orezuje . Ja nemam baš puno , ali nemam ni malo , a s obzirom da sam orezujem , treba mi poprilično vremena .
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ako stigneš orezati do početka vegetacije bolje sačekaj kraj veljače,jer kako je vrijeme ludo ne bih se iznenadio da u veljači bude par dana -20
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
ako stigneš orezati do početka vegetacije bolje sačekaj kraj veljače,jer kako je vrijeme ludo ne bih se iznenadio da u veljači bude par dana -20

Ma toga se i bojim :scratch . Nego dali si ti počeo sa orezivanjem :?: Ti imaš negdje 2 - 3 hektara ako se nevaram :?:
De mi reci kakve škare koristiš za orezivanje :?:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
nisam počeo,uvijek krajem veljače,koristim obične voćarske,one velike i teleskopske na konop,ali volio bi probati acu škare,ima ih @kontam
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
nisam počeo,uvijek krajem veljače,koristim obične voćarske,one velike i teleskopske na konop,ali volio bi probati acu škare,ima ih @kontam

Ma o.k. kužim to .....nego..., zanima me koja ti je marka običnih voćarskih škara . To pitam zato što ovdije kod nas svi forsiraju Kukerove škare , kao to su najbolje.... , one koštaju negdje od 250 - 400 kuna ovisi koji model uzmeš .
Ja sam prije tri godine sebi kupio škare za 260 kuna navodno Kukerove ( tako je pisalo na kutiji ) , a ono sranje da nemože biti veće :madmana: . Strava , jedva da možeš rezati sa njima ... skroz sam popizdio :madmana: . Tek kada sam ih odneo na oštrenje brusač mi kaže da to nema veze sa Kukerom :rolfer:
Pa sam sad mislio kupiti nekakve nove , ali nebi bviše Kukerove :rolfer:
Zato me zanima kakve ti koristiš
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ja imam "sestričnu" od kukera,tj,taj oblik a firma neznam koja,kupio na sajmu u osijeku za 300 kn i zadovoljan sa njima,a punac od gardene za 250 kn vinogradarske i kaže da su super,a stari moj kupio na auto piji za 100 kn od nekog kovača,e te režu kao lude,sad ti budi pametan šta i kako
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja kupio prije pet godina za 40 kuna obične i skoro pa režu same:)
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma.... sa takvima i ja režem , pored " Kukerovih " od 260 kn :rolfer: :rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh