• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
I

Igor Lulić

Guest
posadio sam mladi vocnjak sljiva kroz razdoblje od 5godina (500kom) sadio sam svake godine koliko sam bio u financijskoj mogucnosti jer nisam bio upucen u poticaje nisam imao o tome pojma!

Posto sam nov u tim vodama pa jos ucim
zanima me kojim sredstvom spricati sljivu protiv monilije(suhih grancica) i kada? Uzeo sam Ronilan DF dali on odgovara ili ide neko drugo sredstvo?

Mozete mi preporuciti cime i kada?

TNX
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: MOJ ŠLJIVIK

Super sljivik :) Koliki je razmak redova i cime si radio medjurednu obradu? Rekao bih neki sjetvospremac? Jeli tu bilo rucnog kopanja oko vocki?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: MOJ ŠLJIVIK

svaka čast!ja razmišljam o jednom šljiviku,ali me strah plasmana proizvoda...

joka:praviš rakiju?ili prodaješ šljivu?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: MOJ ŠLJIVIK

Uh, kako strah plasmana? Gdje ćeš boljeg voća od šljive i višnje. 8,99 kn platio kilogram čačanske ljepotice. Sušare ju traže, rakija... Inaće lijep šljivik, ali mu nešto fali :) Neka nastrešnica sa kazanima ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: MOJ ŠLJIVIK

e ljudi moji,pa kome se proda sva ta silna rakija?u današnje vrijeme se ni u svatovima više ne pije ko nekad,nego se piju vodke,amara,i sl. industrijska pića... :(
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: MOJ ŠLJIVIK

Po gospodili se svi. Ima se para, pa eto izvoljeva se ;) Pošto je inflacija velika, smanjeno zaduživanje, koje neće trajati samo ovu godinu, bit će šljiva opet vrlo aktuelna, em je prirodna, em je ima :) 20 kn po litri i ožeži :) Pogledaj gdje su cijene koje kavkih kiseliša od vina ;) Što kiseliša, ali što valjaju i kemiju pod vino. A brlju možeš razrijedit i staviti je u posudu za pranje brisača ;) Malo šale :)
 
J

jokapz

Guest
Re: MOJ ŠLJIVIK

Super sljivik :) Koliki je razmak redova i cime si radio medjurednu obradu? Rekao bih neki sjetvospremac? Jeli tu bilo rucnog kopanja oko vocki?

Razmak je 5 puta 4

Obradu radim s podorivačem sjetvospremačem i tanjuračama. A što se tiče kopanja imam stroj za 100 eura koji uredno sve napravi tak da kopanja skoro ni nema. Uslikam ga pa vam pokažem....

Što mogu prodat ko konzumnu šljivu prodam a ostatak u rakiju.

Još je to mlad šljivik pa to sad nerodi al kad sve krene rodit bit če gadno. Sveukupno imam 7 ha šljivika
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: MOJ ŠLJIVIK

E, bas me zanima taj stroj od 100Eura. Mislim da si ga negdje vec spominjao. Ajde, ne budi ti tesko poslikaj i taj podrivac/sjetvospremac :prayer: , jer ovo sto vidim je savrseno :) I malo opisi operacije koje si radio da bi ovo dobio :) :prayer:
 
J

jokapz

Guest
Re: MOJ ŠLJIVIK

ev prepravljeni plug za odorivanje sliko sam ga nabrzinu s mob al mislim da se dobro vidi o čem je riječ. Ljepo otpustiš španere i polak... kad uđeš u štos ljepog posla napraviš.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: MOJ ŠLJIVIK

jokapz kaže:
ev prepravljeni plug za odorivanje sliko sam ga nabrzinu s mob al mislim da se dobro vidi o čem je riječ. Ljepo otpustiš španere i polak... kad uđeš u štos ljepog posla napraviš.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Super stvar. E sad, naravno :) da imam milijun pitanja :) Koliko blizu vocki ides sa time? Nije mi bas jasna funkcija ovog pomicnog tanjura kad iza njega ide plug? Moze li se desiti da tanjurom zaobidjes vocku, a da ju plugom opalis?
 
B

Balboa

Guest
Re: MOJ ŠLJIVIK

jokapz kaže:
Super sljivik :) Koliki je razmak redova i cime si radio medjurednu obradu? Rekao bih neki sjetvospremac? Jeli tu bilo rucnog kopanja oko vocki?

Razmak je 5 puta 4

Obradu radim s podorivačem sjetvospremačem i tanjuračama. A što se tiče kopanja imam stroj za 100 eura koji uredno sve napravi tak da kopanja skoro ni nema. Uslikam ga pa vam pokažem....

Što mogu prodat ko konzumnu šljivu prodam a ostatak u rakiju.

Još je to mlad šljivik pa to sad nerodi al kad sve krene rodit bit če gadno. Sveukupno imam 7 ha šljivika


jaaaaaako me zanima ta mašingevera za 100E ...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: MOJ ŠLJIVIK

pa na sjedalu sjedi netko,i sa tim tanjurom pomice plug lijevo - desno tj upravlja njime. rekao je da popusti spanere,znaci vjerovatno se moze pomicati tolko kolko spaneri dozvoljavaju.

al vjerujem da ce to jokapz bolje objasnit.. ;)
 
M

marko tominac

Guest
Re: MOJ ŠLJIVIK

kako pripremiti flašu sa rakijom kad se zakopava u zemlju
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh